Miłość i związki

5 rzeczy związanych z seksem, o które nie podejrzewałybyście facetów

podejście faceta do seksu

Kiedyś naukowcy twierdzili, że mężczyźni w ciągu minuty wielokrotnie myślą o seksie.  W rezultacie uważamy, że facet ma zawsze ochotę na erotyczne igraszki.  Codzienność pokazuje jednak, że życie jest bardziej skomplikowane. Przedstawiamy 5 rzeczy związanych z seksem, o które nie podejrzewałybyście facetów.

 

On chce iść do łóżka na pierwszej randce

W obiegowej opinii pokutuje przekonanie, że mężczyźni są tak napędzani testosteronem, że już na pierwszej randce nie umieją powstrzymać się przed zaciągnięciem kobiety do łóżka. Gdy trafiamy na faceta, który nie ma ochoty na seks ani na pierwszej, ani na drugiej, ani nawet na trzeciej randce, to mimowolnie zaczynamy zastanawiać się, czy z nim wszystko w porządku. To swoisty paradoks, ponieważ z jednej strony nie chcemy mężczyzny, który zbyt szybko przechodzi do rzeczy i chce nas zaciągnąć do łóżka. Z drugiej, gdy nie robi tego, o co go podejrzewamy, zaczynamy przypuszczać, że może być gejem. Tymczasem warto przyjąć do wiadomości i zapamiętać na zawsze, że faceci też mają uczucia i nie chcą przełamywać bariery intymności z pierwszą, lepszą napotkaną kobietą. Może mężczyzna, z którym się widujesz, chce być najpierw pewien tego, co do ciebie czuje, zanim pójdzie z tobą do łóżka.  To nie jest nic niesamowitego. Wbrew obiegowej opinii wciąż można spotkać facetów, którzy myślą głową, a nie główką. Szukają w życiu czegoś więcej – bliskości, wsparcia, dobrego porozumienia i stałego związku, a nie tylko przygodnej, jednonocnej znajomości.

5 rzeczy związanych z seksem, o które nie podejrzewałybyście facetów. Każdy facet ma rozbuchane libido

Mężczyzna to zdaniem kobiet wiecznie napalony ogier. Nic dziwnego, że gdy odmawia seksu, w naszej głowie rodzą się dramatyczne scenariusze. Skoro on nie chce iść z nami do łóżka, to pewnie mu się nie podobamy, jest gejem lub nas zdradza. Spokojnie, nie każdy facet ma rozbuchane libido. Możliwe, że twój z powodu choroby, przyjmowanych leków lub stresu w pracy obecnie bardziej potrzebuje czułości niż seksu. Spróbuj go zrozumieć. Mężczyzna to też człowiek, skoro ty nie masz czasem ochoty na erotyczne igraszki, bo z kimś się posprzeczałaś, to przyjmij do wiadomości, że on może ci odmówić dokładnie z tego samego powodu. To, że uprawiacie seks raz na tydzień lub dwa tygodnie, nie oznacza, że się od siebie oddalacie. Staraj się być blisko niego w codziennym życiu, jak jest zmęczony, zrób mu masaż, pocałuj lub przytul. Faceci też doceniają takie drobne gesty. Jak trochę odpocznie, to z pewnością nie da ci wyjść z sypialni.

Seks nie skrywa przed nim żadnych tajemnic

To nieprawda, że mężczyzna potrafi uprawiać różne rodzaje seksu we wszystkich możliwych pozycjach.  Dla facetów też seks skrywa niejedną tajemnicę. Dlatego nie oczekuj od niego zbyt wiele, gdy dopiero się docieracie i poznajecie. On z pewnością z czasem się rozkręci i uczyni wszystko, aby było wam obojgu naprawdę przyjemnie.  Bardziej od tego, czy zna pozycję 69 lub uprawiał w przeszłości seks oralny, zainteresuj się tym, jak ciebie traktuje. Jeśli jest czuły i delikatny, to znaczy, że mu na tobie zależy, a to jest dużo cenniejsze od biegłej znajomości Kamasutry. Lepiej jest uprawiać klasyczny seks w pozycji misjonarskiej z ukochanym facetem niż próbować nowych sztuczek z ogierem, do którego nic nie czujesz.

On nie wstydzi się nagości

Przyjęło się, że kobiety mają mnóstwo kompleksów, nie lubią swojego ciała i nie lubią się rozbierać. Najchętniej uprawiałyby seks  po zmroku, przy zgaszonym świetle i nie ściągając  z siebie gorsetu modelującego sylwetkę. Tymczasem mężczyźni też mają problem z akceptacją swojego ciała i mogą wstydzić się nagości.  Tym, co budzi w nich największy niepokój jest oponka na brzuchu oraz bycie szczupłym.  Tak, szczupła kobieta zazwyczaj jest dumna ze swojego ciała, ale szczupły mężczyzna czuje się mało męski i boi się, że zostanie wyśmiany lub nie sprosta fizycznie podczas seksu. Poza tym faceci w zdecydowanej większości uważają, że ich penis jest za mały. Większość mężczyzn, nawet hojnie obdarzonych przez naturę, chętnie powiększyłoby swojego członka, gdyby tylko pojawiła się ku temu okazja.  Pamiętaj, że bycie saute krępuje niezależnie od płci.

On nie przejmuje się, jak wypadnie

Jeśli on jest prawiczkiem, boi się dosłownie wszystkiego. Przedwczesnego wytrysku, problemów z erekcją, rozbieraniem kobiety,  grą wstępną oraz nieporadności. Gdy mężczyzna ma większe doświadczenie, w dalszym ciągu boi się, jak wypadnie w łóżku. Faceci ogromną wagę przywiązują do umiejętności seksualnych, przez które  poniekąd się definiują. Z reguły prawiczek, gdy odbędzie swój pierwszy raz, nabiera odwagi i ochoty na więcej. Widzi bowiem, że seks jest przyjemny, kobieta zadowolona i chce powtórki z upojnej nocy.  Najtrudniej jest mu się przełamać. Jednak każda zmiana partnerki generuje nowy stres. Nie wiadomo bowiem, jak ją zaspokoić, jakie ma oczekiwania i jak wypadnie się na tle jej dotychczasowych kochanków.

Jak widać mężczyźni też mają swoje lęki i obawy związane z seksem. Nie są robotami napędzanymi przez baterie, które zawsze i wszędzie mają ochotę na erotyczne igraszkiW związku z tym bądź dla niego wyrozumiała i nie dziw się, że twój facet czasem woli się poprzytulać niż uprawiać seks. Nie bierz tego do siebie i nie posądzaj go zakamuflowany homoseksualizm.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz