Miłość i związki

Jak oczarować kobietę?

jak zauroczyć kobietę

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają swoje sposoby na oczarowanie płci przeciwnej. Niemniej nie zawsze to, co robimy i uważamy za słuszne, okazuje się skuteczne. Jak oczarować kobietę?

Poświęcać jej sporo czasu i uwagi

Kobiety lubią, gdy mężczyzna ma dla nich czas i poświęca im sporo uwagi. Nie chodzi o to, że facet ma być na każde ich zawołanie. Paniom zależy na utrzymywaniu regularnego kontaktu – na wspólnych wyjściach na miasto, spacer, do kina, na wystawę, koncert, piwo etc.  Gdy z przyczyn od nas niezależnych spotkanie jest niemożliwe, dobrze, gdy facet sam z siebie napisze SMS-a, wiadomość na Messengerze lub zadzwoni. Lubimy czuć, że jesteśmy dla niego kimś ważnym i wyjątkowym.

Zabierać w romantyczne miejsca

Kobiety mają słabość do drobnych, romantycznych gestów. Lubimy być zabierane nad rzekę, do parku, ruin zamku etc., czyli wszędzie tam, gdzie jest ładnie i klimatycznie. Rzadko który mężczyzna przywiązuje wagę do takich drobiazgów, facet, który pojmie, że może sporo zapunktować, zabierając kobietę po zmroku do pobliskiego parku, może naprawdę sporo zyskać.  Dobrze jest też zapamiętać, gdzie odbyła się pierwsza randka, potraktować to miejsce jako szczególne i zabierać do niego kobietę za każdym razem, gdy chce się w niej obudzić miłe wspomnienia. Panie doceniają takie drobiazgi i dużo łaskawszym okiem patrzą na mężczyznę, który czasem coś naskrobie, ale w gruncie rzeczy stara się i wykazuje dobrą wolę.

Jak oczarować kobietę? Okazywać czułość

Mężczyźni nie są zbyt wylewni, nad czym często ubolewamy w rozmowach z przyjaciółkami. Chciałybyśmy, żeby facet sam z siebie i bez żadnych ukrytych motywów po prostu nas przytulił, czule objął czy pocałował w policzek. Nie jest to nic skomplikowanego, a potrafi zdziałać cuda. Wystarczy odrobina spontaniczności i odwagi. Zawsze można znaleźć jakiś pretekst, np. objąć w pasie, po czym powiedzieć: jesteś taka szczuplutka. Pocałować w policzek i powiedzieć: chyba pachniesz dziś różami. Naprawdę kobiety lubią takie drobne, czułe gesty i nigdy nie reagują na nie negatywnie. Chyba że uskutecznia je mężczyzna, którego znają od 5 minut.

Dużo rozmawiać

Kobiety budują więź z mężczyzną wówczas, gdy z nim rozmawiają. Im więcej wspólnych tematów, tym lepiej. Lubimy poznawać opinię i upodobania mężczyzny. To, że same mamy odmienne preferencje lub hobby, nie znaczy, że nie może on oczarować nas swoją pasją i elokwencją. Kobiety lubią rozmownych mężczyzn, ponieważ zaspokajają oni ich potrzebę emocjonalnej bliskości.

 

Często żartować

We wszystkich badaniach, w których pyta się kobiety o to, co najbardziej kręci ich w mężczyznach, pada odpowiedź: poczucie humoru.  To prawda, ponieważ każda z nas lubi oderwać się od zmartwień i na chwilę przejść na zupełnie inne tory myślenia. Facet z poczuciem humoru sprawia też wrażenie bardziej przystępnego – można czuć się swobodnie w jego towarzystwie. W końcu każdą gafę i potknięcie da się obrócić w żart.  Ta umiejętność przydaje się nie tylko w codziennym życiu, ale też podczas seksu;)

Opowiadać zabawne anegdoty z dzieciństwa

Lubimy słuchać zabawnych anegdot z dzieciństwa, tych wszystkich opowieści o ucieczkach z domu do kolegi, wspinaczkach na drzewo, gdy chciało się dłużej zostać na podwórku, a mama wołała na kolację. Chcemy poznać imię pierwszego zwierzaka, jego rasę i zabawne historie związane z pupilem. Mężczyzna, który swobodnie opowiada o swoim dzieciństwie, budzi zaufanie.

Zrobić coś specjalnie dla niej

To może być drobiazg – np. własnoręcznie zrobiony bukiet, sałatka przygotowana specjalnie dla niej, wyjazd do ogrodu botanicznego lub jej ulubiona herbata.  Ważne, aby rzeczywiście ten drobny gest odnosił się do zainteresowań i preferencji kobiety. Mężczyźni często w ogóle nie myślą o tym, że mogliby zrobić coś spersonalizowanego. Zamiast kupować na domówkę pierwsze, lepsze piwo, mogliby kupić jedno rzadziej spotykane, które lubi ich kobieta. Takie drobiazgi się liczą, bo świadczą o tym, że facet naprawdę o nas myśli.

 

Być opiekuńczym i troskliwym

Lubimy być odprowadzane do domu. Lubimy też, gdy mężczyzna pyta się, jak poszło nam spotkanie biznesowe, rozmowa z szefem etc. Im większe zainteresowanie wykazuje, tym lepiej.  Faceci często nie rozumieją, dlaczego czujemy się zaniedbywane. Do nich w ogóle nie dociera, że brak zainteresowania w postaci pytań do zdarzeń, o których im opowiadałyśmy, nie najlepiej świadczy o naszej relacji.  Z ich punktu widzenia problem nie istnieje, dla nas, które zawsze dzwonimy do przyjaciółki, by zapytać, jak poszło jej w pracy, to poważna rysa na relacji.

 

Mówić szczere komplementy

Kobiety lubią słuchać komplementów na swój temat, w ogóle nie chodzi o to, by nauczyć się paru wyświechtanych frazesów z internetu i bezmyślnie je powtarzać.  Komplementy powinny być szczere i spersonalizowane.  Np. lubię, gdy malujesz usta na różowo, bo wtedy wyglądasz promiennie lub jesteś taka szczuplutka i dzięki temu łatwo można cię podnieść. Zwróć też uwagę na brzmienie słów: masz taki tyłek, brzmi nie najlepiej. Ale już masz zgrabne, kobiece pośladki można uznać za komplement. Oczywiście zwykłe: jesteś seksowna lub piękna to też miły komplement. Facet powinien jednak uważać i nie mówić wyuczonych komplementów, ponieważ łatwo można zaliczyć wpadkę. Np. masz piękne oczy to dobry komplement pod warunkiem, gdy zna się ich kolor. Wyskoczenie z takim tekstem bez uprzedniego zapoznania się z kolorem tęczówki może skutkować zapytaniem: a jaki jest ich kolor?

Magdalena Kukurowska

Komentarze (2)

pati25

5 lat temu

No i mają mężczyźni doskonałą podpowiedź..Jeśli chcą oczarować kobietę to powinni skorzystać z tych rad.A kobieta da się oczarować

dulcynea

5 lat temu

Myślę , że oczarować kobietę jest bardzo łatwo .
Te wyszczególnione w artykule punkty -bardzo trafne.
Dlatego , sadzę że „zawodowi” podrywacze sobie te punkty solidnie przyswoili. I tacy panowie , jak np. Kalibabka są mistrzami w tej dziedzinie.

Zostaw komentarz