Kobieta i mężczyzna Psychologia

Kobieta idealna według faceta

kobieta idealna

Ideał kobiety od lat był opisywany przez mężczyzn, w tym także artystów. Zmieniał się wraz z mijającymi wiekami. I choć ideałów nie ma, bo każdy z nas ma jakieś wady, mężczyźni mają swój kobiecy kanon. Jaka powinna być kobieta idealna według faceta? Czy tylko wygląd jest dla panów ważny, czy może liczy się coś więcej niż ładna buzia?

Ma swój własny styl

Bycie oryginalnym to zawsze element wizerunku, który wyróżnia nas z tłumu innych ludzi. Według faceta, kobieta powinna mieć swój styl. Nie chodzi o to, by kreowała się na gotkę czy hipiskę, ale by potrafiła ubrać się stosownie do danej okazji i swojej figury. Pod pojęciem stylu kryje się bowiem elegancja, klasa i znajomość trendów. Kobieta mająca wyczucie stylu będzie atrakcyjna i kobieca – o to w tym wszystkim chodzi. W końcu strój wiele mówi o człowieku, więc warto i niego zadbać.

Eksponuje nogi

Faceci uwielbiają kobiece nogi, najlepiej długie i odsłonięte. Dlatego zdaniem wielu mężczyzn kobiety znacznie częściej powinny nosić spódnice i sukienki. A co z niskimi paniami, które nie otrzymały od natury nóg do nieba? Po coś wymyślono szpilki, które sprytnie dodają nam centymetrów. Nogi możemy podkreślić także obcisłymi spodniami. Panowie zwracają bowiem uwagę także na biodra, które są symbolem płodności. Więc i kobiety o bardziej obfitych kształtach mają wzięcie.

Utrzymuje wagę w normie

Mężczyźni ponoć kochają wszystkie kobiety, ale zwracają uwagę na wagę. Kobieta może być szczupła, może również mieć nieco więcej kilogramów, ale grunt, by utrzymywała swoją wagę i dbała o siebie. Powinna prowadzić zdrowy tryb życia, co nie ma nic wspólnego z ciągłymi dietami czy głodówkami. Faceci wbrew pozorom, częściej wybierają dziewczyny o normalnych kształtach, niż te w stylu wieszaków z wybiegu.

Ma zadbane włosy

Zwracamy uwagę na włosy, podobnie jak na inne części naszego całego wizerunku. Kobieta idealna według faceta powinna mieć fryzurę dopasowaną do jej stylu, kształtu twarzy i koloru oczu. Zdrowe, lśniące i pachnące włosy zawsze robią wielkie wrażenie. Należy o nie dbać, a nie unikać fryzjera, z obawy przed utratą kilku centymetrów. Umiejętne strzyżenie może całkowicie odmienić wygląd kobiety. Nic dziwnego, że zaczynając nowy rozdział, zwykle najpierw udajemy się do fryzjera.

Przyciąga spojrzeniem

Ponoć faceci patrzą tylko na biust. Nieprawda, ponieważ dostrzegają także to, co znajduje się wyżej. Oczy są zwierciadłem duszy każdego człowieka. A panowie lubią wpatrywać się w kobiece spojrzenie. Nim możemy oczarować każdego faceta. Jedno spojrzenie może wyrazić więcej niż tysiąc słów. Facet będzie się więc uważnie przyglądać.

Olśniewa uśmiechem

Szczery i naturalny uśmiech to jeden z podstawowych składników ideału kobiety. Uśmiechając się rozsiewamy wokół dobrą energię. Przyciągamy więc spojrzenia innych, w tym także facetów. Panowie wolą uśmiechnięte, radosne kobiety. To do nich częściej zagadują. Idealna kobieta nie może być etatowym smutasem.

Potrafi żartować

Skoro była mowa o uśmiechu, nie może zabraknąć także śmiechu. Kobieta potrafiąca żartować również wpisuje się w ideał faceta. Poczucie humoru to niezwykle pozytywna i zarazem atrakcyjna cecha. Świadczy także o dystansie, który również jest ważny. Nie wszystko trzeba brać w życiu na poważnie. Każdy ma prawo do odrobiny humoru.

Ma swoje cele, do których dąży

idealnaW życiu warto mieć cele, do których osiągnięcia dąży się własną pracą. Imponuje to facetom i pokazuje, że kobieta wie czego chce, o czym marzy i gdzie widzi się za jakiś czas. Ambitna i pewna siebie kobieta, w oczach faceta wiele zyska.

Jaka jest  kobieta idealna według faceta? Chyba już wiecie, choć ilu mężczyzn, tyle różnych ideałów. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by pozytywnie podchodzić do życia i pozostawać sobą. I tak każda z nas jest wyjątkowa, więc nie możemy o tym zapominać.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

dulcynea

5 lat temu

Nie to ładne tylko co się komu podoba.
Każdy z nas ma wyobrażenie o swoim ideale , który często różni się znacząco od osoby , którą wybraliśmy .
Bo najważniejsze są uczucia 🙂

    Irena

    5 lat temu

    Ja właściwie nigdy nie miałam jakiegoś wymarzonego ideału. Chłopak po prostu musiał mi się spodobać i tyle. Nie ważne czy był to blondyn czy brunet, czy miał włosy krótkie czy długie. Musiał mieć w sobie coś co mnie do niego przyciągało i tyle 😉
    I myślę, że podobnie jak nas przyciągają otwarci i weseli mężczyźni to tak samo działa w drugą stronę 🙂

linea

5 lat temu

Na pewno mężczyźni lubią kobiety uśmiechnięte, radosne, pełne życia, które maja jakieś pasje, zainteresowania. Oczywiście oprócz wizyt u kosmetyczki i fryzjerki, czy też oglądania seriali 🙂
Wygląd też ma znaczenie, ale przecież gusta są różne.

Zostaw komentarz