wibratory

Wibrator to gadżet erotyczny, który nie jest wymysłem współczesności. Pierwsze tego rodzaju akcesoria powstały już w XIX wieku, jednak ich zastosowanie było nieco inne. Poznaj więc historię wibratora i sprawdź, jak był wykorzystywany w przeszłości.

Dalekimi przodkami współczesnych wibratorów były kamienne fallusy z czasów prehistorycznych. Chociaż naukowcy nie są pewni, czy były wykorzystywane jako erotyczna zabawka, można potraktować je jako dalekich protoplastów. 

Zaczęło się od tykw z pszczołami?

W starożytności Egipcjanki nie ograniczały się wyłącznie do sztucznych penisów. Ciekawym rozwiązaniem były tykwy wypełnione pszczołami. Wystarczyło potrząsnąć pojemnikiem, by zaczął on intensywnie wibrować. Takie rozwiązanie było uznawane za najbardziej zaawansowany prekursor wibratora – aż do XIX wieku.

Wibrator jako przyrząd medyczny

Pod koniec XIX wieku wibrator wykorzystywany był na szeroką skalę w medycynie. Traktowany jako przyrząd medyczny, służył do leczenia „wścieklizny macicy”. Kobieta zgłaszająca się do lekarza z powodu bezsenności, niskiego libido czy bólu głowy poddawana była terapii uwieńczonej orgazmem (nazywanym wówczas histerycznym paroksyzmem). Na początku był to po prostu masaż erotyczny, ale – w celu skrócenia leczenia – zaczęto stosować specjalne stymulatory. 

Pierwsze tego rodzaju urządzenia przypominały raczej ręczną wiertarkę, które nie zyskały na popularności. W 1891 roku pojawiła się zaawansowana machina – manipulator, któremu bliżej było do maszyny tortur niż współczesnego wibratora. Wersja elektryczna pojawiła się dopiero w 1902 roku, ale także niewiele wspólnego miała z gadżetami erotycznymi dostępnymi w dzisiejszych sex shopach.

Z gabinetów lekarskich do domów

Wibratory zasilane prądem bardzo szybko opuściły gabinety lekarskie i trafiły do domów. Wystarczyło zaledwie kilka lat, by stały się najbardziej popularnymi urządzeniami elektrycznymi. Reklamowane jako osobiste przyrządy do masażu, dawały mnóstwo przyjemności – choć tak naprawdę nie leczyły objawów histerii.

Ostatnim etapem ewolucji wibratorów był sprzęt z 1954 roku. Jego innowacyjność polegała na możliwości regulowania intensywności wibracji. 

Najpopularniejszy gadżet erotyczny ever

Chociaż wibratory mają już ponad 60 lat, nic nie wskazuje, aby miały wkrótce odejść w zapomnienie. Nadal cieszą się ogromną popularnością, dostarczając wiele przyjemnych doznań. Nowoczesne modele są przeznaczone nie tylko do stosowania dopochwowego. Stymulują także łechtaczkę, a nawet punkt G. Wykorzystywane do zabaw solo, jak i w towarzystwie, potęgują podniecenie i zapewniają niebywałą rozkosz.

I Ty chcesz wykorzystać potencjał drzemiący we współczesnych wibratorach? Zajrzyj na SexownySklep.pl/wibratory i wybierz model spełniający Twoje oczekiwania.

Tekst powstał we współpracy z SexownySklep.pl