Czy wielkość penisa ma znaczenie
Womanizer Toys z Unsplash

Czy wielkość penisa ma znaczenie? To jedno z popularnych zapytań w wyszukiwarce Google, które wciąż budzi ogromne emocje. Seksuolodzy przekonują, że wielkość penisa i jego grubość największe znaczenie ma dla samego zainteresowanego. Kobiety aż tak bardzo nie zwracają uwagi na wielkość członka. Po pierwsze, zazwyczaj kierują się nieco innymi kryteriami przy wyborze partnera. Po drugie, penis musiałby bardzo odbiegać od normy, aby stanowił problem. Wbrew obiegowej opinii, duży i gruby członek wcale nie jest przedmiotem marzeń płci pięknej. Wiele pań odczuwa obawy, widząc go, bo woli uniknąć bólu. Jak wielkość penisa wpływa na seks z kobietą?

 

Środki na powiększenie penisa – dlaczego mężczyźni po nie sięgają?

Środki na powiększenie penisa to rynek, który jeszcze nie uległ wysyceniu. Mężczyźni tak bardzo marzą o imponującej erekcji i członku rodem z filmów porno, że narażają swoje zdrowie i życie. Testują różnego rodzaju gadżety i preparaty. Sięgają po pompki do penisa, których stosowanie nie należy do najbardziej komfortowych. Choć mogłoby się wydawać, że wielkość członka ma znaczenie, skoro poświęca się tyle uwagi temu zagadnieniu, to problem ten analizują głównie mężczyźni.

 

Wielkość członka to przedmiot męskiej rywalizacji

Panowie porównują swoje członki, korzystając z pisuarów. Zazdroszczą ich sobie. Czują się lepsi, gdy uzyskują wynik powyżej średniej. Wielkość i grubość penisa stanowi dla nich czynnik wartościujący. Pompując go, lub powiększając specjalnym żelem, robią to dla innych mężczyzn. Chcą bowiem lepiej wypaść.

 

Czy wielkość penisa ma znaczenie dla kobiet?

Kobiety nie przywiązują tak dużej wagi do męskiego prącia. Bardziej liczy się technika, zaangażowanie i jakość relacji romantycznej niż długość i szerokość penisa. Tymczasem mężczyźni lekceważą kobiece potrzeby. Wydaje im się, że wiedzą lepiej, czego pragną ich partnerki. Pracują nad uzyskaniem imponującej erekcji i przedłużeniem stosunku, zamiast zapytać o fantazje erotyczne i ulubione pieszczoty. Zbyt szybko przechodzą do penetracji, skracając grę wstępną, która pozwala kobiecie rozbudzić się i nawilżyć pochwę naturalnym lubrykantem. Gdy orgazm nie nadchodzi, lub jest udawany, obwiniają parametry swojego członka, zamiast własne zaniechania. Nie przybliża to pary do wspólnego szczytowania.

 

Kiedy wielkość penisa ma znaczenie?

Zdarza się, że wielkość penisa ma znaczenie. Najczęściej jednak chodzi o sytuacje, kiedy jego wymiary przyjmują skrajną wartość. Duży i gruby członek nie zachwyca kobiet, lecz rodzi obawy o bolesność stosunku. Wymaga umiejętnego wyboru pozycji i odpowiedniej lubrykacji, najlepiej wspomóc się żelem intymnym. 

 

Mały penis nie jest tak dużym problemem, jak uważają mężczyźni. Niektóre kobiety wolą mniejsze członki, gdyż czują się bezpieczniej i bardziej komfortowo podczas penetracji. Nie grozi im ból podczas stosunku i uszkodzenie ścian pochwy. Ponadto istnieją pozycje, w których nawet mały penis dostarcza ogromnej satysfakcji, vide seks od tyłu. Pochwa jest dość krótka, więc nie potrzeba członka giganta, aby poprzez jej stymulację doprowadzić kobietę do orgazmu.

 

Gra wstępna ważniejsza niż wielkość członka

Choć mężczyźni bardzo skupiają się na wielkości penisa i traktują go jako centrum erotycznego wszechświata, to dużo ważniejsza okazuje się gra wstępna. Kobietę można doprowadzić do ekstazy poprzez pieszczoty piersi, stymulację łechtaczki i francuskie pocałunki. Warto poznać jej erotyczne fantazje i potrzeby. Zapytać o to, czego pragnie w łóżku. Czy marzy jej się szybki numerek, seks w wannie itp. Jeśli mężczyzna nie potrafi zapewnić kobiecie orgazmu pochwowego, nie powinien się o to obwiniać. Najlepiej, aby skupił się na łechtaczce. Wykazano, że większość kobiet przeżywa orgazm tylko wtedy, gdy pieści się ich clitoris. 

 

Jak wielkość penisa wpływa na seks z kobietą? Wzajemne dopasowanie

Czy wielkość penisa ma znaczenie? Czasem kluczowe okazuje się wzajemne dopasowanie. Jeśli kobieta jest drobna, mniejszy penis jawi się jako wybawienie. Natomiast u pań, które mają nieco większą pochwę, lepszy okaże się większy członek. Pamiętajmy jednak, że ważniejsze od budowy anatomicznej jest uczucie, które nas połączyło. Nawet idealnie wyposażony mężczyzna nie da nam rozkoszy, gdy zniszczył erotyczny nastrój, krytykując nasz wygląd.

 

Magdalena Kukurowska – copywriterka psychologiczna z wieloletnim stażem, którą interesują meandry ludzkich umysłów.