Seks

Co mówią nam fantazje erotyczne?

Co mówią nam fantazje erotyczne

We Vibe Toys z Unsplash

Fantazje erotyczne wciąż stanowią temat tabu. Zostałyśmy wychowane w przeświadczeniu, że o seksie się nie rozmawia. Na dodatek, gdy w głowie kobiety pojawiają się fantazje seksualne, ta obawia się, że coś z nią nie tak. W końcu panie takich pragnień nie mają – przynajmniej takie można odnieść wrażenie, przyglądając się przekazom społecznym. Co mówią nam fantazje erotyczne?

Spis treści:

  1. Dlaczego fantazje seksualne nas przerażają?
  2. Dlaczego fantazje erotyczne nas zawstydzają?
  3. Dlaczego warto zaakceptować swoje marzenia erotyczne?
  4. Czym są fantazje seksualne?
  5. Jaką rolę odgrywają fantazje erotyczne?
  6. Kompulsywne fantazje seksualne
  7. Co mówią nam fantazje erotyczne?

Dlaczego fantazje seksualne nas przerażają?

Fantazje erotyczne są bardzo zróżnicowane. Niektóre z nich nas przerażają i budzą obawy, że coś z nami nie tak. Inne natomiast nas zawstydzają i sprawiają, że towarzyszy nam poczucie winy za każdym razem, gdy pojawią się w naszej głowie. Jedne fantazje seksualne chętnie realizujemy. Drugie pozostawiamy w tajemnicy i nie rozmawiamy o nich z partnerem. Boimy się etykietki wyuzdanej. Niezależnie od tego, jakie są twoje marzenia erotyczne, warto podkreślić, iż nie wszystkie musisz realizować. Te przerażające myśli to tylko obrazy, których nie należy odczytywać dosłownie.

Dlaczego fantazje erotyczne nas zawstydzają?

Fantazje seksualne często powodują wstyd. Wychowano nas bowiem w przeświadczeniu, że grzeczne dziewczynki nie myślą o tych rzeczach. Masturbacja też jest im obca. Swoje potrzeby seksualne realizują tylko w związku małżeńskim. Jednocześnie za bardzo się z nimi nie wychylają, inicjatywę należy pozostawić facetowi. Inaczej można zyskać etykietkę zboczonej czy wyuzdanej.

Dlaczego warto zaakceptować swoje marzenia erotyczne?

Tymczasem swoje fantazje erotyczne warto zwyczajnie zaakceptować. Można o nich porozmawiać z drugą połówką. Warto jednak otworzyć się także na jej wyznania i potrzeby seksualne. Oczywiście, nie wszystkie musimy realizować. Jeśli jakaś fantazja seksualna nam nie odpowiada lub któraś nie podoba się naszemu partnerowi, to musimy sobie ją odpuścić. Nie należy bowiem przekraczać zarówno własnych granic, jak i tych wytyczonych przez drugą stronę. Czasem jednak istnieją rzeczy, które pragną wypróbować obie strony. Takie fantazje seksualne mogą doczekać się realizacji.

Czym są fantazje seksualne?

Czym tak naprawdę są fantazje erotyczne? Często bardzo trudno je uchwycić. Niektórzy twierdzą, że są to filmy, które pojawiają się w naszych głowach. Stanowią one odpowiedź na bodziec erotyczny. Za sprawą fantazji seksualnych udaje nam się uzyskać satysfakcję.

Jaką rolę odgrywają fantazje erotyczne?

Dlaczego warto snuć fantazje seksualne? To dużo lepsze rozwiązanie od oglądania filmów pornograficznych. Tutaj reżyserem filmu jesteśmy my same. Możemy go dostosowywać do swoich potrzeb i upodobań. Wiele z nas marzy o czułym seksie. Inne z kolei z czasem odkrywają, że seks z mężczyzną nie jest tym, co im odpowiada. Faceci ich nie podniecają, natomiast inne kobiety potrafią rozpalić do czerwoności. Tak naprawdę fantazje erotyczne pełnią niezwykle istotną funkcję. Pozwalają lepiej poznać swoje potrzeby seksualne. Akceptacja własnych fantazji erotycznych przynosi niesamowitą ulgę. Wreszcie możemy przestać obwiniać się za filmy, które pojawiają się w naszych głowach. Jednocześnie warto z nich czerpać, oczywiście, w sposób zdroworozsądkowy. Myśl o seksie z innym mężczyzną nie znaczy, że mamy zdradzać męża, można natomiast wprowadzić odrobinę innowacji do wspólnej sypialni.

Kompulsywne fantazje seksualne

Czasem fantazje seksualne generują problemy. Dzieje się tak, gdy mają charakter obsesji lub kompulsji. Krótko mówiąc, musimy je realizować, bo nie potrafimy nad sobą zapanować. Takie fantazje erotyczne mogą doprowadzić do naszej krzywdy lub cierpienia innych osób. Kompulsywne marzenia erotyczne należy skonsultować z psychoterapeutą i seksuologiem. Z pomocą specjalisty uwolnisz się od przymusu powtarzania czynności, na które wcale nie masz ochoty.

Co mówią nam fantazje erotyczne?

Fantazji seksualnych nigdy nie należy odczytywać w sposób dosłowny. Fakt, że marzysz o seksie z kobietą, nie znaczy wcale, że jesteś lesbijką. Być może w twoich erotycznych igraszkach brakuje czułości. Niewykluczone też, że partner okazuje ci za mało miłości i zainteresowania. Nie czujesz się przez niego rozumiana. Jeśli nawet z czasem odkryjesz, że bardziej pociągają cię kobiety, nie panikuj. To nic złego. Psycholodzy są dziś zgodni. Homoseksualizm to w pełni normalna orientacja psychoseksualna. Nie trzeba z nim walczyć. Warto go zaakceptować i ułożyć swoje życie tak, aby przeżyć je najlepiej, jak to tylko możliwe. Swoje fantazje seksualne warto nie tylko zrozumieć, ale też objaśnić drugiej połówce. Wynika to z faktu, iż nie zawsze skrywają to, co mogłoby nam się wydawać na pierwszy rzut oka.

Dodaj komentarz