Gdy pojawia się problem... Seks

Przedwczesny wytrysk – jak nad nim zapanować?

przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk stanowi zmorę wielu par. Wbrew pozorom problem ten przytrafia się nie tylko prawiczkom, ale też mężczyznom w kwiecie wieku, którzy mają pokaźne doświadczenie seksualne. Czy istnieją jakieś leki lub ćwiczenia na przedwczesny wytrysk?

Rodzaje przedwczesnego wytrysku

Przedwczesny wytrysk utrudnia partnerce osiągnięcie orgazmu, ale na szczęście nie jest to problem, którego nie można rozwiązać. W walce z nim pomocny może okazać się zestaw ćwiczeń oraz kilka skutecznych i prostych porad.  Z medycznego punktu widzenia wyróżniamy trzy rodzaje przedwczesnego wytrysku:

–  zbyt przedwczesny – mówimy o nim wówczas, gdy wytrysk pojawi się przed rozpoczęciem gry wstępnej lub przy pierwszych pieszczotach – np. całowaniu kobiety i jej dotykaniu

– przedwczesny  – ma miejsce pod koniec gry wstępnej lub w trakcie wprowadzania członka do pochwy

– zbyt wczesny – mężczyzna wprowadza wówczas członka do pochwy, wykonuje kilka ruchów frykcyjnych, po czym następuje wytrysk. Stosunek jest zbyt krótki, aby doprowadzić partnerkę do orgazmu.

Długa i romantyczna gra wstępna

W ostatnim przypadku problem można rozwiązać dwojako. Po pierwsze, wykonując zestaw poniższych ćwiczeń. Po drugie,  przykładając dużą wagę do gry wstępnej. Orgazm pochwowy nie jest jedynym, jakiego może doświadczyć kobieta. Odpowiednia stymulacja piersi może doprowadzić do orgazmu sutkowego. Ba, na szczyt rozkoszy może doprowadzić panie nawet namiętny pocałunek z języczkiem. Mężczyzna, który boi się, że nie zaspokoi swojej kobiety podczas tradycyjnego stosunku, powinien w pierwszej kolejności skupić się na grze wstępnej. Jeśli partnerka będzie szczytowała w trakcie pieszczot piersi, automatycznie poczuje on mniejsze ciśnienie na orgazm pochwowy, przez co paradoksalnie istnieje większa szansa, że podczas penetracji także doprowadzi ją do orgazmu. Kobiety często w ogóle nie zdają sobie sprawy, jak stres związany z seksem może osłabić możliwości faceta. Ten, bojąc się porażki, stresuje się, co, niestety, zwiększa ryzyko wystąpienia problemów  z erekcją.

Przedwczesny wytrysk to ludzka rzecz, okaż partnerowi wyrozumiałość

Wytrysk przedwczesny oraz zbyt przedwczesny to często spotykane problemy wśród mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z seksem. Warto jednak pamiętać, że nie jest to nic złego. Kobiety na ogół bardzo wyrozumiale podchodzą do problemów z wytryskiem. Po pierwsze, każdy kiedyś rozpoczynał swoją przygodę z seksem. Po drugie, nic co ludzkie, nie jest nam obce. Na ukochanego mężczyznę warto zawsze trochę poczekać. Poza tym świadomość, że tak silnie działamy na swojego faceta, że on dochodzi już po paru pieszczotach, to swego rodzaju komplement dla kobiet.

Wytrysk zbyt wczesny na ogół stanowi efekt niewłaściwych odruchów, które z czasem uległy utrwaleniu. Często zdarza się, że mężczyzna wskutek nadmiernej masturbacji nie jest w stanie zaspokoić kobiety. Jednak i z tym można sobie poradzić. Czasem za wytrysk zbyt wczesny odpowiadają stany zapalne narządów płciowych, schorzenia neurologiczne, strach przed impotencją oraz lęk przed kobietami.

Przedwczesny wytrysk można zwalczać poprzez wizualizacje i medytacje, jednak do tego typu rozwiązań naprawdę ciężko przekonać swojego partnera. W związku z tym przedstawiamy na wskroś pragmatyczne porady, jak poradzić sobie z tym problemem i czerpać radość z seksu.

Powolne ruchy opóźniają wytrysk

Mężczyzna powinien przede wszystkim wykonywać ruchy powoli. Im będę gwałtowniejsze, tym szybciej dojdzie.  Już na początku gry wstępnej warto zadbać o ich łagodność i nadać pieszczotom powolne tempo. Faceci często nie rozumieją, że klęcząc wraz z partnerką na kanapie lub łóżku i niespiesznie się całując, naprawdę wydłużają swoje możliwości. Im delikatniejsza i bardziej romantyczna gra wstępna, tym mniejsze ryzyko wystąpienia przedwczesnego wytrysku.  Można podesłać swojemu facetowi jakiś romantyczny film erotyczny, aby zorientował się, jak wyglądają takie niespieszne pieszczoty.

Siedzenie po turecku na przedwczesny wytrysk

Częste siedzenie ze skrzyżowanymi nogami też pomaga zapanować nad przedwczesnym wytryskiem. Warto nakłonić swojego faceta, aby w tej pozycji czytał, korzystał z komputera  i oglądał telewizję. Początkowo może uznać twój pomysł za idiotyczny, ale z czasem sam dostrzeże rezultaty.

Uprawiajcie seks kilka razy – metoda na zmęczenie

Metoda na zmęczenie niekoniecznie przypadnie do gustu wszystkim kobietom, ale ona również przynosi świetne rezultaty. Gdy widzisz, że twój mężczyzna ma wytrysk zbyt przedwczesny lub przedwczesny możesz uprawiać z nim seks tak długo, aż w końcu się zmęczy. Udowodniono, iż po kilku wytryskach wystąpienie kolejnego ulega znacznemu opóźnieniu, w tym czasie mężczyzna może doprowadzić kobietę do orgazmu.  Metoda na zmęczenie jest dobra dla kobiet o dużym libido, które nie zniechęca konieczność oczekiwania.

Magdalena Kukurowska

 

 

Dodaj komentarz