Miłość i związki

Czy młodszy facet to zabawka dla starszej kobiety?

młodszy facet

Związek z młodszym facetem wciąż budzi ogromne emocje, choć żyjemy w XXI wieku w środku Europy. Po tym, jak prezydentem Francji został Emmanuel Macron mający starszą od siebie małżonkę, w mediach nie ustają dyskusje nt. tego rodzaju znajomości. Czy młodszy facet to zabawka dla starszej kobiety?

On młodszy, ona starsza – czy chodzi tu tylko o seks?

Mogłoby się wydawać, że młodszy mężczyzna jest potrzebny starszej od siebie kobiecie tylko do jednego. W obiegowej opinii pokutuje przekonanie, że w takiej relacji liczy się tylko dobry seks. Ona jest starsza, doświadczona i wie, czego chce w łóżku. On jest w pełni sił witalnych i chce uprawiać seks kilka razy dziennie. Ich libido znajduje się na podobnym poziomie, przez co pod względem seksualnym stanowią idealnie dopasowaną parę. Wiele osób uważa, że młodszy facet znudzi się kobiecie, a tak na pewno się stanie, to zostawi go ona dla swojego rówieśnika lub starszego partnera.  Czy tak jest w rzeczywistości?

Czy młodszy facet to zabawka dla starszej kobiety?

Wbrew pozorom młodszy mężczyzna nie musi być zabawką w rękach starszej od siebie kobiety, która pragnie zaspokoić swój popęd seksualny i lubi eksperymentować w łóżku.  Społeczeństwo w swoich osądach często kieruje się krzywdzącymi stereotypami. Zapewne czytałaś lub słyszałaś te złośliwe komentarze: czego starsza kobieta może chcieć od młodszego faceta poza seksem? Przecież nie założy z nim rodziny, nie doczeka się odpowiedzialności i opiekuńczości. On nie jest ani dobrze ustawiony materialnie, ani gotowy na małżeństwo. Tyle stereotypy, a teraz parę słów prawdy. Powróćmy na ziemię i do prawdziwych emocji;)

Miłość nie patrzy na metrykę

Jak świat światem, ludzie zakochują się w sobie, nie znając swojej daty urodzenia. Raz trafia nam się rówieśnik, raz starszy, a kiedy indziej młodszy mężczyzna. Ważne, że ten facet nam odpowiada pod względem wyglądu, charakteru, osobowości i sposobu bycia. Starsza kobieta może naprawdę zakochać się w młodszym facecie i nie musi to być stan tymczasowy. Niektórzy złośliwcy twierdzą, że paniom tylko się wydaje, że kochają młodszego od siebie mężczyznę, a to tylko chwilowe zauroczenie, które szybko mija, a one wracają do starszych facetów. Prawda jest jednak taka, że same najlepiej wiemy, czy jesteśmy w kimś zakochane i gotowe z nim zamieszkać, prowadzić partnerskie relacje, czy po prostu odczuwamy sam pociąg fizyczny. Kobiety są bardzo emocjonalne i często najzwyczajniej w świecie zakochują się w młodszym od siebie facecie, który urzekł je poczuciem humoru, opiekuńczością wobec młodszego rodzeństwa i wielką pasją do motoryzacji.

Związek z młodszym mężczyzną jest równie pełny i wartościowy

Z młodszym o kilka lat mężczyzną można robić dokładnie to samo co z rówieśnikiem. Razem zamieszkać, wychodzić do kina, pomagać sobie w trudnych chwilach, rozmawiać, śmiać się i bawić. Nie każda kobieta chce jak najszybciej wyjść za mąż i urodzić dzieci. Nie oznacza to, że młodszy facet jest opcją na stan przejściowy, dopóki nie dojrzejemy do macierzyństwa. Można w końcu razem poczekać, aż on dojrzeje do ojcostwa i legalizacji związku. Za kilka lat z pewnością będzie dobrym i kochającym tatą oraz mężem. A tymczasem można żyć tak jak wiele innych par.

Związek z młodszym facetem może być naprawdę udany i trwały

Kobieta, która wiąże się z młodszym facetem, nie zakłada, że ta relacja będzie mniej poważna i jej nadrzędnym celem będzie dobra zabawa.  Związek z młodszym mężczyzną też może być bardzo udany. Nie od metryki zależy przecież, czy facet okaże się dojrzały emocjonalnie i troskliwy. Czy podczas okresu sam z siebie wniesie ciężkie zakupy do domu, kupi w aptece tabletki rozkurczowe etc. To zależy od wychowania i wrażliwości. Kobieta wiążąc się z młodszym facetem, może mieć wobec niego poważne plany, których nie należy mylić z szybkim ślubem, dziećmi itp. Po prostu zależy jej, by być tą jedyną w relacji opartej na monogamii, wzajemnym szacunku, wsparciu i współdzieleniu się radością.  W końcu wspólne życie jest zdecydowanie szczęśliwsze i pełniejsze;)

Różnica wieku o niczym nie przesądza

Traktowanie związku z młodszym facetem jako relacji, w której kobieta chce wykorzystać  mężczyznę, wykorzystać go jako przedmiot do zaspokojenia potrzeb erotycznych, jest uwarunkowane wyłącznie stereotypami. Dla wielu par różnica wieku nie ma żadnego znaczenia i nie oznacza, że taka relacja jest mniej wartościowa lub bardziej podatna na rozpad.  Tylko od konkretnej pary i podejmowanej przez nią wysiłków zależy, ile taki związek przetrwa. Sama różnica wieku o niczym nie przesądza.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (4)

Aneta

5 lat temu

Pewnie czasem tak jest, ze przy duzej różnicy wieku ktos kogoś wykorzystuje, ale czy tak nie bywa też w tych zwiazkach, gdzie oboje partnerzy są w podobnym wieku??

  Irena

  5 lat temu

  To nie zależy od wieku, tylko charakteru człowieka. Jeśli ktoś lubi wykorzystywać innych to będzie to robił niezależnie od tego czy ma 20 lat czy 40.
  Zakochując się w kimś nie zwracamy uwagi na wiek. Chociaż faktycznie jeśli różnica wieku jest spora może to w jakiś sposób przeszkadzać, ale bardziej osobom postronnym niż zainteresowanym.

    Irena

    5 lat temu

    Ja jestem ponad 10 lat młodsza od swojego mężczyzny i nie zamieniłabym go na żadnego młodszego 🙂 Ma w sobie wszystkie cechy, które mi odpowiadają i o to właśnie chodzi, żeby się dopasować charakterem i podejściem do życia, a nie wiekiem 🙂
    To samo działa w drugą stronę. Jeśli mężczyzna jest młodszy, ale odpowiada nam pod każdym względem to jakie znaczenie ma wiek?

Zostaw komentarz