Miłość i związki

7 rzeczy, które odstraszą każdego faceta na pierwszej randce

pierwsza randka

Zwykle oceniamy zachowanie facetów, ale my kobiety także mamy swoje za uszami. Już na wstępie możemy ponieść klęskę. Chcąc zrobić wrażenie na facecie, w łatwy sposób możemy zniechęcić go do swojej osoby. Co takiego odstraszy każdego faceta już na pierwszej randce? Poznajcie nasze typy i nigdy nie stosujcie ich w praktyce.

Ciągłe gadanie o sobie

Kobiety lubią dużo mówić, o sobie także. Wyobraźcie sobie randkę, podczas której dziewczyna non stop nadaje i nie zamierza przestać. Na dodatek opowiada o sobie, co z pewnością wyda się facetowi dość narcystyczne i egoistyczne. Rozmowa to kontakt dwóch osób, więc i na randce musimy pozwolić na zabranie głosu facetowi. Dlatego czasem warto przystopować swoje gadulstwo.

Poważne deklaracje

Pierwsza randka to dopiero początek przygody, jaka może prowadzić do miłości. To nie czas i miejsce na poważne deklaracje typu ilość planowanych dzieci. Tego typu deklaracje mogą tylko i wyłącznie odstraszyć faceta. Pomyśli,że kobieta z którą się umówił to desperatka, która już zaplanowała ich wspólną przyszłość. Nic, tylko uciekać, a tego przecież nie chcemy, prawda?

Nos w telefonie

Kultura wymaga tego, że podczas spotkania, rozmowy, raczej nie siedzimy z nosem w telefonie. Coraz częściej taki obrazek widujemy, także obserwując randki. Na czas randki, telefon schowajmy do kieszeni czy torebki. Jeśli dzwoni po raz enty, sprawdźmy czy to coś ważnego. Nie przeglądajmy jednak Facebooka czy Instagrama będąc na randce. To nie tylko oznaka braku kultury, ale przede wszystkim szacunku dla rozmówcy.

Obecność przyzwoitki

Wyobrażacie sobie, że na randkę udajecie się z mamą czy przyjaciółką? Randka to spotkanie dwóch osób. Koniec i kropka. Nie potrzebna tu żadna przyzwoitka. Obecność osób trzecich zwyczajnie byłaby krępująca. A nie chcemy poczuć się na randce niezręcznie. Na zdanie relacji ze spotkania przyjdzie czas, nie musisz więc zabierać ze sobą przyjaciółki. Nigdy tego nie rób.

Brak zainteresowania

Gadulstwo bywa męczące, ale jeszcze gorsze jest milczenie i widoczny brak zainteresowania. Od razu można wyczuć, czy kobieta jest zainteresowana facetem. Inaczej chyba nie ma sensu ciągnąć takiej randki, podczas której kobieta odpływa myślami gdzieś indziej. Facet może i będzie próbował podtrzymać rozmowę, ale do czasu. Cierpliwość ma w końcu swoje granice.

Krytyka faceta

Nikt nie lubi być krytykowany, tym bardziej facet i to na pierwszej randce. Nie musi podobać nam się wszystko u drugiej osoby, co nie daje nam przyzwolenia, by ją obrażać i krytykować. Skoro to początek znajomości, nie znamy danej osoby, więc jej ocena może okazać się zbyt pochopna. A wyrażenie swojej opinii może ją tylko skrzywdzić.

Rozmowa o byłych

randkaNa randce możemy rozmawiać praktycznie o wszystkim, ale są tematy wrażliwe, które lepiej zostawić sobie na dalszą znajomość. Do takich tematów należy rozmowa o byłych. Każdy może mieć za sobą jakąś przeszłość i nieudane związki, ale pierwsze spotkanie ma być miłe i przyjemne. Darujmy sobie więc wypytywanie faceta o jego byłe dziewczyny. Nikt tnie musi mieć ochoty, by o tym rozmawiać. Skupmy się na tym, co tu i teraz, by jak najlepiej spędzić czas i dać sobie szansę na być może udany związek.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

pati25

5 lat temu

Świetny artykuł będący podpowiedzią czego nie należy robić na randce.Takie zachowania odstraszają przyszłego partnera/partnerkę.Chcemy przecież miło spędzić czas z chłopakiem

dulcynea

5 lat temu

Takie zachowania odstraszą potencjalnego partnera nie tylko na pierwszej randce , ale także na kolejnych.
Odstraszą nie tylko mężczyznę ale także kobietę.
Na randce szczególnie pierwszej trzeba się nieco postarać 🙂

Zostaw komentarz