Miłość i związki

11 oznak, że to właśnie facet dla ciebie

idealny facet

Poznajemy interesującego mężczyznę i zastanawiamy się, czy to ten jedyny.  To naturalna kolej rzeczy. W końcu chcemy związać się z kimś wartościowym, przy kim będziemy szczęśliwe. Przedstawiamy 11 oznak, że to właśnie facet dla ciebie.

Pociąga cię fizycznie

To podstawa udanej relacji damsko-męskiej, facet może być najlepszym mężczyzną pod słońcem, jeśli chodzi o charakter, po prostu chodzący anioł, ale jeśli nie wzbudza w tobie pożądania, to nic z tego nie będzie. Jeśli mężczyzna, z którym się spotykasz, pociąga cię fizycznie, to jest szansa przekierować znajomość na tory uczuciowo-erotyczne. Gdy facet nie rozpala twoich zmysłów i nigdy nie chciałaś się na niego rzucić i pocałować, to nie rób mu złudnych nadziei i nie umawiaj się na randki.

11 oznak, że to właśnie facet dla ciebie. Czujesz się przy nim bezpieczna

Gdy szukamy mężczyzny, z którym chciałybyśmy być w stałym związku, to zwracamy ogromną uwagę na poczucie bezpieczeństwa. W jego towarzystwie chcemy bowiem czuć się komfortowo. Jeśli wiemy, że nie jest agresywny, ale w razie potrzeby stanie w naszej obronie, to znak, że trafiłyśmy na mężczyznę godnego uwagi. Poczucie bezpieczeństwa to też świadomość, że możemy mu o wszystkim opowiedzieć, a on nas nie wyśmieje i nie wykorzysta tego przeciwko nam. Gdy czujesz się przy nim swobodnie i bezpiecznie oraz wiesz, że on nie wytnie ci żadnego numeru, to naprawdę dobry znak.

Rozmowa z nim zawsze poprawia ci humor

Mężczyzna, który słucha tego, co mamy do powiedzenia, to prawdziwy skarb. Kobietom bowiem do szczęścia bardzo często wystarczy rozmowa. Gdy coś nas zdenerwuje, np. klient w pracy, musimy się wygadać. Wiadomo, że facet raczej nie może wiele zrobić ws. osoby, która wyprowadziła nas z równowagi, ale może nas wysłuchać. Wtedy my się uspokoimy i zapomnimy o problemie.  Jeśli rozmowa z nim po ciężkim dniu zawsze poprawia ci humor, to znak, że trafiłaś na wartościowego i godnego uwagi faceta.

On okazuje ci szacunek

Nie da się zbudować związku z mężczyzną, który nas nie szanuje. Naśmiewa się z naszych opinii, odnosi się do nas w sposób uwłaczający, wulgarny czy po prostu niekulturalny. Na dodatek już na pierwszym czy drugim spotkaniu zaczyna obmacywać i opowiadać, co zrobiłby z nami w łóżku. Jeśli facet, z którym się spotykasz, szanuje cię i zawsze dobrze traktuje, to znaczy, że zasługuje na twoją uwagę.

Macie podobne spojrzenie na istotne sprawy

Nie chodzi o to, że macie być swoimi lustrzanymi odbiciami. Możecie się w pewnych sprawach nie zgadzać ze sobą, niemniej w tych najbardziej fundamentalnymi musicie mieć podobne spojrzenie. Jeśli ty szukasz stałego związku, a on przelotnej przygody i czystego seksu, to z pewnością się nie dogadacie. Nie licz na to, że on z czasem się w tobie zakocha. Takie sytuacje są marginalne.  Tak samo nie dogadasz się z lekkoduchem, który ciągle wylatuje z pracy lub w ogóle nie ma ochoty pracować. Jeśli szukasz faceta do stałego związku, zwróć uwagę, jak traktuje swoją pracę. Jeśli stara się w niej wypaść jak najlepiej, to znaczy, że jest odpowiedzialny. Gdy natomiast wychodzi z założenia, że jak go wyleją, to znajdzie coś innego i dlatego w ogóle się nie stara, to wiedz, że w waszej relacji będzie zachowywał się podobnie. Dobrze, gdy mężczyzna, z którym się spotykasz, lubi swoją pracę i się w niej spełnia. To świadczy o jego odpowiedzialnym stosunku do życia i zwiększa prawdopodobieństwo, że jest gotów do stałego związku a nie tylko jednonocnej przygody.

Czujesz, że jest ci emocjonalnie bliski

Trudno to opisać za pomocą słów. To się po prostu czuje. Jeśli widzisz, że macie podobne podejście do życia – przywiązujecie ogromną wagę do samopoczucia swoich przyjaciół i gdy ci wpadną w tarapaty, to chcecie im pomóc, to bardzo dobry znak. Udany związek stworzysz tylko z kimś, kto jest ci emocjonalnie bliski. Jeśli facet nie rozumie, dlaczego o 22 idziesz do przyjaciółki, aby ją pocieszyć, to możecie mieć w przyszłości spory problem. Gdy natomiast on postępuje w ten sam sposób w stosunku do bliskich mu osób, to powinnaś się cieszyć. Po pierwsze, zrozumie cię, gdy będziesz chciała pomóc przyjaciółce. Po drugie, wiesz, że nie trafił ci się emocjonalny troglodyta, lecz wrażliwy mężczyzna.

Wiesz, że możesz na niego liczyć

Nieważne, czy chodzi o drobną przysługę dla ciebie czy skonsultowanie pewnej sprawy, na której zależy twojej przyjaciółce. On zawsze stara się pomóc i chętnie dzieli się z tobą swoim doświadczeniem oraz wiedzą.  Jeśli możesz na niego liczyć, to znak, że to facet dla ciebie.

Troszczy się o ciebie

On zawsze odprowadza cię lub odwozi do domu? To znak, że się o ciebie troszczy. Unikaj mężczyzn, którzy zostawiają cię samą w środku nocy pod pubem i każą radzić sobie samej. Owszem, istnieją taksówki, a ty masz telefon, niemniej, czy naprawdę potrzebujesz faceta, który ma cię w głębokim poważaniu?

Jest czuły i wrażliwy

Kobiety mają duże potrzeby emocjonalne, nic dziwnego, że od mężczyzny, z którym się zwiążą, oczekują czułości. To normalne, że panowie nie zawsze są tak wylewni, jak byśmy sobie tego życzyły. Niemniej od czasu do czasu powinni umieć nas przytulić, objąć w pasie czy pocałować. Na dłuższą metę nie dasz rady żyć u boku nieczułego faceta, choćby wyglądał jak grecki bóg. Wrażliwość i czułość to podstawa udanej relacji damsko-męskiej, ponieważ te dwa czynniki stanowią o jej głębi.

Jest inteligentny i macie o czym rozmawiać

Na dłuższą metę nie da się być w związku z facetem, z którym w ogóle nie masz wspólnych tematów do rozmów. Trafił ci się pan milczek? A może on po prostu nie należy do osób specjalnie inteligentnych i potrafi opowiadać tylko o tym, komu kiedyś przyłożył po pijaku? Od takich delikwentów należy uciekać. Natomiast jeśli lubisz rozmawiać z mężczyzną, z którym się widujesz i nigdy nie brakuje wam tematów do rozmów, to bardzo dobry znak.

Nie jest agresywny, ale w razie czego pomógłby ci

Agresywnych mężczyzn należy omijać szerokim łukiem. Dziś biją innych facetów na przystanku, a jutro mogą uderzyć także ciebie. Facet, z którym się spotykasz, nie wykazuje nadmiernej agresji – to wspaniale. Przynajmniej nie musisz odczuwać niepokoju w jego towarzystwie. Dobrze jednak, aby nie był też tchórzem. Chyba każda z nas miała okazję przynajmniej raz w życiu trafić na delikwenta, który widząc grupę chłopaków w dresach, sam salutował się ucieczką w pobliskie krzaki, zostawiając nas same na środku ulicy. Nic złego się nie stało, panowie w dresach nie zamierzali nikogo okradać ani bić, niemniej niesmak pozostał. Nie chodzi o to, że mężczyzna ma iść na konfrontację, ale dobrze byłoby, gdyby uciekając, nie myślał tylko o sobie.

 

Magdalena Kukurowska

Komentarze (5)

linea

4 lata temu

Jeśli mężczyzna nie ma zadatków na te cechy to kobieta raczej nie jest w stanie wiele zdziałać 🙂 Można wygrywać drobne bitwy, ale ostatecznie cała wojna i tak z góry jest przegrana. Nie da się całkowicie zmienić charakteru mężczyzny. Jeśli ktoś ma dobry charakter to może mieć jeszcze lepszy, ale jeśli ktoś jest zły, to co najwyżej może być jeszcze gorszy.

dulcynea

4 lata temu

Tak te cechy z pewnością wskazują kobiecie , że jest to mężczyzna dla niej odpowiedni .
Mój mąż te cechy posiada , ale zastanawiam się ( dzisiaj) czy je wszystkie miał od zawsze , czy to ja mu niektóre pomogłam wyrobić ?!

    Aneta

    4 lata temu

    Musiał mieć przynajmniej jakieś zadatki na te cechy. Tak zrobić coś z niczego jest strasznie ciężko, a czasem wręcz jest to niewykonalne 😉

Zostaw komentarz