Kobieta i mężczyzna Miłość i związki Psychologia

Jak przygotować się do pierwszej randki?

jak przygotować się do pierwszej randki

Pierwsza randka to dość ekscytujące, ale stresujące wydarzenie. Przed pierwszym spotkaniem jesteśmy pewni obaw i niepokojów. Jednocześnie chcemy zaprezentować się jak najlepiej. Jak przygotować się do pierwszej randki?

Pierwsza randka – pierwsze wrażenie

Ponoć pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Mamy tylko jedną szansę by takowe zrobić. Oczekując na to wyjątkowe spotkanie do głowy przychodzą nam różne myśli. Zastanawiamy się jak będzie zachowywała się ta druga osoba. Czy nasze oczekiwania zgodzą się z rzeczywistością, jak przebiegnie całe spotkanie i jak się zakończy. Czy będzie druga randka? Układamy sobie w głowie pewną projekcję, zbyt dużo zastanawiamy się nad swoim zachowaniem, w efekcie potęgując stres. Pierwsza randka jest ważna i każdy pragnie zaprezentować się na niej jak najlepiej. Co zrobić, by nie sparaliżował nas stres, a spotkanie rzeczywiście można było zaliczyć do udanych?

Odpowiedni czas i miejsce

Każdy czas jest dobry na miłość, ale zanim przejdziemy do poważnego uczucia, skupmy się na jego początkach. Na pierwszą randkę wybierzmy miejsce, które dobrze znamy i lubimy. Będziemy czuli się pewniej i swobodniej. W zupełnie nieznanej lokalizacji możemy się denerwować, tracąc pewność siebie i dobry nastrój. Ulubiona kawiarnia czy park to dobra opcja na pierwsze spotkanie. Gdy umawiamy się na randkę w ciemno, pamiętajmy, by koniecznie wybrać na spotkanie miejsce publiczne. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, a nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć. Zaplanujmy randkę na taką godzinę, kiedy nie będziemy musieli przechadzać się po zmroku. Wieczory są romantyczne, ale zdecydowanie bezpieczniej dla nas będzie umówić się w ciągu dnia. Poinformujmy bliską osobę gdzie dokładnie się wybieramy. Wówczas będziemy spokojni i łatwiej będzie nam cieszyć się ze spotkania. Nie odwołujmy randki bez powodu. To częste zachowanie, którego przyczyną jest ogromny stres. Boimy się, że nie zrobimy odpowiedniego wrażenia, nie spodobamy się drugiej stronie, więc stosujemy tego typu uniki. Randka ma być przede wszystkim mile spędzonym, przyjemnym czasem i tego się trzymajmy.

Wyjątkowe spotkanie

Randka jest okazją do poznania nowych osób. W końcu nie zawsze od razu trafia nas strzała amora, jemu także zdarza się pudłować. Ale nie oznacza to, że nie mamy się dobrze bawić. Najlepiej zaplanować pierwszą randkę w takim terminie, kiedy nie będziemy mieć zajętego całego dnia. Weekend czy dzień wolny od pracy będzie idealny. Postarajmy się, by to był wyjątkowy czas. Masz ochotę na wizytę u kosmetyczki czy fryzjera? A może zakup nowej sukienki? Warto się trochę porozpieszczać, poczuć wyjątkowo, co wprowadzi nas w doskonały nastrój. A zrelaksowana i wypoczęta osoba zawsze jest bardziej pogodna i zadowolona. I nawet jeśli nasza randka będzie odbiegać od ideału, możemy zjeść pyszną kolację czy zobaczyć ciekawy film. Optymistyczne nastawienie pomoże nam zredukować zbędne napięcie. Spędzimy miły wieczór, bez stresu i niepotrzebnych nerwów. Pierwsza randka to nie tylko szansa na poznanie miłości, ale nowe doświadczenie, które warto przeżyć. Dajmy więc szansę sobie i drugiej stronie, a kto wie, czy wyjdzie z tego coś wyjątkowego.

pierwsza randkaJak przygotować się do pierwszej randki? Przede wszystkim nie rozmyślać zbyt dużo na temat całej randki. Zrelaksować się wcześniej i nie tworzyć gotowych scenariuszy. Niech wszystko toczy się naturalnie w przyjaznej atmosferze. Nie zapominajmy o uśmiechu i poczuciu humoru, który zawsze rozładowuje wszelkie napięcia i przełamuje pierwsze lody.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Zostaw komentarz