Ruch to zdrowie Styl życia

Niezbędnik biegacza na jesień

niezbędnik biegacza

Sezon biegowy nie kończy się wraz z ciepłą porą roku. Biegać można przez cały rok kalendarzowy, także jesienią czy zimą. Podczas przygody z bieganiem warto zaopatrzyć się w kilka gadżetów. Przedstawiamy niezbędnik biegacza na jesień, czyli sprawdzone dodatki do biegania na jesień!

Biegać każdy może

Bieganie to sport dla każdego. Nie wymaga nakładów finansowych, tylko chęci i odpowiedniego miejsca. Możemy biegać po parku, plaży czy nawet po mieście. Jeśli odpowiada nam dany teren, nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć mierzyć się z dystansem i własnymi możliwościami. Jesień to dobry czas na bieganie. W parkach jest zdecydowanie mniejszy tłok niż wiosną czy latem, a to dla biegacza spory komfort. Niektóre gadżety mogą ułatwić nam codzienne treningi. Sprawdziliśmy kilka z nich i podpowiadamy, dlaczego warto je wypróbować!

Nerka

Nie biegamy z torebką czy dużym plecakiem, chyba że chcemy zafundować sobie dodatkowe obciążenie. Udając się na trening możemy mieć kłopot – gdzie schować klucze i telefon? Mamy doskonałe rozwiązanie w postaci nerki. Niewielka saszetka, umocowana na biodrach będzie idealnym schowkiem na te niezbędne rzeczy osobiste. Tego typu gadżet znajdziemy w sklepach odzieżowych i sportowych.

Opaska na ramię

Telefon możemy schować nie tylko do nerki. Alternatywą będzie opaska na ramię. Sklepy sportowe oferuje tego typu pokrowce, które są dedykowane smartfonom. To gadżet dla wszystkich biegaczy, którzy podczas treningu nie mogą obejść się bez muzycznej playlisty. Jest zdecydowanie bardziej wygodny niż nerka, więc warto po niego sięgnąć.

Aplikacja

Skoro już biegamy z telefonem lub smartwatchem, przyda nam się specjalna aplikacja. Aplikacje dla biegaczy pozwalają monitorować treningi. Dzięki nim wiemy, jaki dystans przebiegliśmy, jak zmieniało się nasze tempo i czas. Możemy sprawdzić swoje postępy i bić własne rekordy. Przy regularnych ćwiczeniach warto pobrać taką aplikację.

Słuchawki

Biegając w rytmie muzyki słuchamy jej na słuchawkach, ale te zwykłe bywają kłopotliwe. Kabel zawsze może się odłączyć i często mamy problem z jego rozplątaniem. Dlatego dla biegaczy mamy słuchawki bezprzewodowe, wygodne i pozbawione kabli. Wystarczy połączenie Bluetooth i można biec, dokąd tylko poniesie nas muzyka.

Latarka

bieganieJesienią szybko zapada zmrok. Biegając po uliczkach czy parkach, warto zadbać o dobrą widoczność. W tym celu przyda się kolejny gadżet, jakim jest latarka czołówka. Latarka w formie opaski na głowę, zapewni nam dobrą widoczność nawet w najciemniejszych zakamarkach, a także bezpieczeństwo, które jest bardzo ważne. W taki gadżet najlepiej zaopatrzyć się, jeśli biegamy solo o późnych godzinach, na słabo oświetlonych terenach.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Mindi

6 lat temu

Przez kilka lat nie biegałam przez kłopoty ze zdrowiem. W tym sezonie mało miałam okazji do jeżdżenia na rowerze i teraz mam ochotę aby wrócić do biegania. Na początek wystarczy mi nerka na telefon i klucze. Gdy y udało mi się wytrwać przy tej formie ruchu to może kupiłabym sobie latarkę dla bezpieczeństwa.

dulcynea

6 lat temu

Prezentowane akcesoria są zdecydowanie bardzo pomocne przy bieganiu.
Ostatnio odpuściłam sobie bieganie , ale lubię . Biegałam wieczorem , tak więc latarkę zawsze miałam na czole , słuchawek nie noszę bo na mojej trasie jeżdżą rowerami i muszę słyszeć co się wokół dzieje.
Nie zapominam o butelce wody 🙂

Zostaw komentarz