Fitness Jak ćwiczyć?

Jak biegać żeby schudnąć?

jak biegać żeby schudnąć

W parkach czy na miejskich ścieżkach obserwujemy coraz więcej biegaczy. Nie brakuje wśród nich amatorów. Bieganie to doskonały sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Jak biegać żeby schudnąć?

Biegać czy nie biegać – oto jest pytanie

Bieganie jest formą aktywności fizycznej, przeznaczoną dla każdego. Biegać mogą zarówno dzieci jak i osoby starsze. Ten rodzaj sportu wzmacnia kondycję oraz pozwala wyrzeźbić sylwetkę. Samo bieganie nie wystarczy, by uzyskać wymarzoną wagę. Ważne są także inne czynniki, o które warto zadbać, rozpoczynając treningi. Jeśli liczymy na efekty, musimy połączyć bieganie z dietą. Podpowiadamy jak biegać żeby schudnąć.

Bieganie i dieta

Zaczynając bieganie nie uzyskamy nagle cudownych efektów. Z pewnością zauważymy poprawę naszej wytrzymałości oraz cery. Jednak podczas biegania spala się mało kalorii. Organizm zaczyna w pełni pracować dopiero przy 30-40 minutach biegu. Więc by trening był efektywny, powinniśmy poświecić na niego przynajmniej tyle czasu. Oprócz samego biegania, musimy pilnować diety. Najlepiej zrezygnować ze słodyczy i tłustych potraw. Należy jeść pięć posiłków dziennie i nie podjadać między nimi. Biegacze muszą dostarczyć organizmowi niezbędnych węglowodanów oraz białka. Dieta powinna być bogata także w warzywa i owoce.

Bieganie bez przerwy

Biegając nie powinno się robić przystanków. Nasz trening musimy dostosować do swoich możliwości. Biegnijmy wolniej lub połączmy bieg razem z marszem. Odpocznijmy dopiero po przebiegnięciu tych 30 czy 40 minut. Wtedy nasz organizm będzie spalał tłuszcz, którego chcemy się pozbyć. Szybciej zauważymy efekty biegania i odchudzania. Z czasem, gdy nasza kondycja się wzmocni możemy biec szybciej, pokonując większe dystanse.

Trening 3 razy w tygodniu

Chcąc schudnąć powinniśmy biegać przynajmniej 3 razy w tygodniu. Najlepiej biegać co drugi dzień, by nasz organizm oraz ciało mogło odpocząć i się zregenerować. Biegając raz w tygodniu nie osiągniemy imponujących efektów. Motywacją do treningów mogą okazać się zawody sportowe czy udział w miejskim biegu.

bieganieJak biegać żeby schudnąć? Ustalić sobie treningi, pilnować się czasu oraz diety. Trzymając się zasad z pewnością osiągniemy zamierzony cel i zyskamy szczupłą sylwetkę. Przy okazji poprawimy swoją kondycję oraz zdrowie, ciesząc się aktywnością na świeżym powietrzu.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

Emilly27k

7 lat temu

Bieganie nie sprawia mi na ogół trudności, ale organizm nie jest przygotowany ze względu na infekcje. Pobiegam trochę i znów przeziębię się. Na siłę nie ma się po co zmuszać do biegów. Schudnąć można bez biegania.

filodendron

7 lat temu

Jedno jest pewne ,że trzeba wiedzieć jak biegać ,a żeby schudnąć ,trzeba biegać szybko ,żeby się spocić, dopiero wtedy jest właściwa przemiana materii, żeby schudnąć. Nigdy nie lubiłam biegać , bo w czasie biegu mi duszno i raczej wole inne formy aktywności fizycznej.

    Aneta

    5 lat temu

    niekoniecznie szybko, raczej długo, tak jak jest napisane w artykule – zaczynamy spalać tłuszcz jeśli biegamy co najmniej 30 minut i najwiecej się spala tłuszczu, jeśli biegamy w tzw. drugiej strefie tetna – czyli wtedy, kiedy biegniemy, ale jeszcze moglibyśmy bez wielkiej zadyszki rozmawiać z kimś obok, jeśli biegamy za szybko – spalamy nie tłuszcz, a glikogen w mięśniach

pati25

7 lat temu

Bieganie ttto świetna forma ruchu.Pozwala wyrzeźbić ciało i schudnąć.Bardzoc dobre rady dla biegaczy.Trzeba dużo wytrwałości.Kiedyś lubiłam sobie pobiegać dla rekreacji,dla dobrego samopoczucia.Teraz to niemożliwe

dulcynea

7 lat temu

Ja też lubię biegać . Mieszkam niedaleko parku miejskiego i tam też często biegam , jak wiele osób . To świetna forma ruchu.
Nie biegam , aby schudnąć tylko po to żeby się dobrze czuć 🙂

Mindi

7 lat temu

Lubię biegać ale rzadko to robię bo nie mam w pobliżu dobrego, odludnego miejsca. Bieganie to fajna forma ruchu i chyba dobra dla każdego bo nie potrzeba specjalnego sprzętu, tylko wygodne buty i ubranie.

Zostaw komentarz