Materac 90x200 cm dla osób śpiących w pojedynkę
Envato, grafika dostarczona przez partnera

Dla większości osób śpiących w pojedynkę rozmiar 90×200 jest tym wystarczającym. Oczywiście sam wymiar materaca to tez kwestia metraży w którym znajduje się sypialnia.

Nic nie stoi na przeszkodzie by jedna osoba korzystała z materaca o większej powierzchni. Rozmiar ten 90×200 jest podstawowym rozmiarem standardowym, dostępnym w większości miejsc oferujących materace. Szukając materace 90×200 cm nie tylko w tym rozmiarze, warto odwiedzić kilka punktów niekoniecznie tylko stacjonarnych by mieć rozeznanie, zarówno cenowe jak i ofertowe.

Dostępność tego rozmiaru to jedna, a wybór konkretnego modelu i surowców jakimi został wykończony to drugie. Oba te czynniki są bardzo istotne by materac spełniał oczekiwania.

Jaki wybrać materac 90×200 dla dziecka?

Określenie materac 90×200 cm dla dziecka, to szerokie pojęcie i możliwości. Tak naprawdę  w większości przypadków pierwszym parametrem jakim należy kierować się przy wyborze modelu materaca jest waga i wiek dziecka. Z pewnością inny materac będzie odpowiedni dla malutkiego dziecka (1-3 lat) a inny dla dzieci np.11 lat, a jeszcze inny dla nastolatków. Dla tych najmłodszych gdzie kręgosłup dziecka dopiero się formuje, potrzebne jest doskonałe podparcie, najlepiej wybrać z pośród modeli piankowych z warstwą utwardzającą. Dla tych starszych, dla których istotnym staje się komfort, lepsze będą  średnio twarde, czy to piankowe czy pocket z uzupełniającymi warstwami, dzięki którym w odczucie materac będzie przyjemny, komfortowy i sprężysty. Dla nastolatków gdzie waga ciała może wzrastać dynamicznie będzie liczyło się doskonałe podparcie i jednocześnie wysoki komfort dopasowany do upodobać. Warto wybrać materac na mocnej konstrukcji sprężynowej bogato wykończonym w warstwy surowca.

Surowce jakie mają wpływ na powierzchnie materaca 90×200 cm

Bazową pianką, która jest najczęściej używana do produkcji materacy zarówno piankowych, i jako wykończenie w materacach 90×200 cm na konstrukcji, jest poliuretanowa pianka T25. Poprzez zatopione w strukturze pianki T25, pęcherzyki powietrza, lepiej podpierają naniesiony ciężar, zyskując przy tym sztywniejszą formę surowca. Inne rodzaje pianek, wykorzystywane do budowy materacy mają również stopień średnio twardy H2, a uczucie jakie generują zależą od ilości użytych warstw i rodzaju pianki. Wyróżniamy: piankę visco memoery, lateks, profilowany molet. Z pośród dostępnych surowców są też takie, które nałożone na przygotowaną bazę, zmieniają powierzchnie na twardą lub bardzo twardą. Pojedyncza warstwa utwardzająca typu kokos lub trawa morska podbija twardość, o jeden stropień H3 (twardy), a w podwójnej warstwie końskiego włosia czy kokosu już dwa H4, uzyskując powierzchnię bardzo twardą.

materac 90x200

Envato, grafika dostarczona przez partnera

Materac 90×200 cm lateksowy czy piankowy, który lepszy?

Duża grupa osób, poszukujących materac 90×200 cm zastanawia się nad wyborem materaca pozbawionego konstrukcji, porównując modele piankowe z lateksowymi. Pomiędzy wymienionymi modelami materacy istnieje duża różnica jeśli chodzi o komfort snu, żywotność materaca, zwłaszcza kiedy materac ma być użytkowany przez osobę dorosłą. Inaczej jest kiedy osoba dorosła użytkuje materac piankowy, ten pod wpływem większego nacisku może szybciej ulec uszkodzeniu, wypracowaniu. Dlatego tak ważne jest by modele materacy 90×200 cm dobierać w sposób przemyślany, po wcześniejszym zapoznaniu się z właściwościami danych surowców i konstrukcji.

Materac piankowy użytkowany przez dzieci , będzie dużo bardziej wytrzymały i komfortowy, bez ryzyka uszkodzenia.

Wpływ materaca lateksowego na zdrowie i sen

Jakość snu przekłada się na pozytywną energię i dobrą kondycję psychiczną, samopoczucie. Wybór odpowiedniego modelu materaca, dopasowanego do potrzeb konkretnej osoby, potwierdza jak ważna jest powierzchnia użytkowa i użyte surowce. Szereg przeprowadzonych badań potwierdza, że rekomendowanie materacy opartych na rdzeniu lateksowym dla  osób z bolącym kręgosłupem, po urazach, z problemem nadmiernie napiętych mięśni, ale też tych często wiercących się w nocy, jest dobrym wskazaniem. Sklep internetowy sweetsen.pl ma w swojej ofercie, materace z rdzeniem w wersji bazowej, jak i bardziej wzbogaconej z dodatkowymi warstwami, dzięki czemu powierzchnia materaca zmienia swą twardość . Materace lateksowe są uzupełnione o te same surowce jak w  pozostałym asortymencie sklepu, niezależnie czy jest to materac piankowy, czy sprężynowy.