Gdy pojawia się problem... Seks

Seks analny nie tylko dla gejów

seks analny

Seks analny to forma aktywności, która uchodzi za domenę gejów. Owszem, homoseksualni mężczyźni na zmianę uprawiają seks oralny i analny, ale tego rodzaju przeżycia nie są zarezerwowane wyłącznie dla nich. Istnieje wiele par heteroseksualnych, które chcą wypróbować, jakich przeżyć dostarcza anal. Co pociąga kobiety w seksie analnym?

Dlaczego pieszczoty odbytu są niebezpieczne?

Osoby, które myślą o uprawianiu seksu analnego, powinny pamiętać, że stymulacja bogato unerwionej odbytnicy dostarcza mnóstwo przyjemności, ale niesie ze sobą też pewne zagrożenia.  Przede wszystkim ta forma erotycznych igraszek wymaga przestrzegania ścisłych zasad higieny przez partnerów. O czym jeszcze powinnaś pamiętać, zanim zaczniesz uprawiać miłość analną?

Odbyt nie jest elastyczny jak pochwa!

Musisz pamiętać, że odbyt to nie pochwa. O ile ta druga dostosuje się do wielkości penisa, ponieważ jest niezwykle elastyczna, o tyle odbyt nie wykazuje takich zdolności. Wynika to z budowy anatomicznej tych dwóch części ciała.  Warto podkreślić, iż pochwę wyściela wielowarstwowy nabłonek, dlatego też penis łatwo do niej wchodzi i nie powoduje zbyt wielu otarć i skaleczeń. Odbyt tworzą małe mięśnie, które łatwo można naciągnąć i uszkodzić.  W bliskim sąsiedztwie odbytu znajduje się jelito składające się z jednej warstwy komórek, przez co dość łatwo seks analny może doprowadzić do stanów zapalnych jelita, które są dość poważnym schorzeniem.

Seks analny zwiększa ryzyko przeniesienia chorób wenerycznych

Seks analny to forma aktywności, która zwiększa ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Z tego powodu w latach 80. na AIDS częściej zapadali geje. Aby seks analny był bezpieczny, należy za każdym razem bezwzględnie używać prezerwatywy. Kondom nie tylko uchroni nas przed HIV, HCV, HBV, chlamydią, kiłą etc., ale też zmniejszy otarcia odbytu i ryzyko wystąpienia stanów zapalnych jelit. Pamiętaj, odbyt jest wrażliwszy na uszkodzenia, a więc także na przenikanie chorobotwórczych drobnoustrojów.  Należy go chronić przed zakażeniem, pamiętając o stosowaniu prezerwatyw. Seks analny stwarza także zagrożenie dla samej odbytnicy. Może doprowadzić do powstania szczelin odbytu, hemoroidów, a nawet wypadania odbytnicy.

Chcesz uprawiać anal? Higiena to podstawa!

Jeśli chcesz uprawiać seks analny, poświęć nieco więcej czasu odpowiedniej higienie ciała. Dokładnie umyjcie się przed zbliżeniem. Dobrze też, abyście wcześniej w miarę dokładnie opróżnili zawartość jelita grubego. Przed stosunkiem należy zaopatrzyć się grubsze i bardziej wytrzymałe prezerwatywy. Tak, jak wcześniej wspominaliśmy, pęknięcie kondoma podczas zbliżenia może nieść daleko idące konsekwencje.  Jelito i odbytnica są niezwykle podatne na uszkodzenia, a co się z tym wiąże także na infekcje.

Miłość analna – o czym należy pamiętać po stosunku?

Gdy skończycie uprawiać seks analny, dokładnie umyjcie ręce, język i pozostałe części ciała. W przeciwnym wypadku możecie przenieść bakterie kałowe do pochwy, cewki moczowej, a nawet do jamy ustnej i w ten sposób doprowadzić o poważnej infekcji.  Pod żadnym pozorem, po zakończeniu seksu analnego nie należy od razu przechodzić do penetracji pochwy. W ten sposób przeniesiemy tylko bakterie kałowe do dróg rodnych kobiety i przyczynimy się do wystąpienia bolesnej infekcji intymnej.

Ćwiczenia mięśni odbytu

Jeśli poważnie myślisz o uprawianiu seksu analnego, musisz przystąpić do ćwiczeń mięśni odbytu. Wart je naprzemiennie napinać i rozluźniać kilkukrotnie w ciągu dnia. Niezwykle istotną rolę odgrywa też regularny trening mięśni dna miednicy, który zapobiega nietrzymaniu moczu i poprawia jakość miłości analnej.

Wszelkie otarcia i zranienia odbytu na ogół wynikają ze zbyt dużej brutalności. Jeśli mężczyzna ma ochotę na seks analny, a kobieta ma opór przed tego rodzaju pieszczotami, to para powinna zrezygnować z takiej formy aktywności. W przeciwnym wypadku bowiem partnerka będzie spięta, a to z kolei zwiększa ryzyko wystąpienia uszkodzeń mechanicznych.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz