Miłość i związki

Jak rozpoznać kryptogeja?

jak zachowuje się kryptogej

Kobiety nie mają łatwo, nie dość, że często trafiają na zazdrośników i innych toksycznych mężczyzn, to jeszcze muszą uważać, żeby w ich obszarze zainteresowań nie znalazł się kryptogej. Niestety, w Polsce tolerancja do osób o odmiennej orientacji seksualnej wciąż jest niska. Przez presję Kościoła geje i lesbijki często są traktowani jako ludzie gorszego sortu, którzy potrzebują pomocy, a nawet leczenia. Choć dziś wiemy, że z punktu widzenia nauki homoseksualizm nie jest chorobą ani zaburzeniem, to wciąż sporym zainteresowaniem cieszą się różne „kuracje”. Jak rozpoznać kryptogeja i nie angażować się bez sensu w relację bez jakiejkolwiek przyszłości?

Kryptogej ucieka przed ostracyzmem społecznym

Geje to normalni ludzie, którym niczego nie brakuje – inteligencji, zdolności czy empatii. Po prostu homoseksualiści zakochują się w osobach tej samej płci. Jako społeczeństwo wciąż dojrzewamy do akceptacji odmienności. Niestety, nieprzychylne komentarze prominentnych polityków pod adresem gejów nikomu nie ułatwiają zadania. Homoseksualiści starają się udawać „normalnych” mężczyzn, dostosować do społecznych oczekiwań, ponieważ boją się, że oberwą, gdy tylko trochę się wychylą. Kto najbardziej traci na tej sytuacji? Paradoksalnie są to kobiety, które często dają się nabrać, że facet, z którym się widują, znajduje się w ich zasięgu. Tymczasem on jest bardziej nieosiągalny niż Brad Pitt. Angażowanie się w relację z kryptogejem to najprostsza recepta na bycie nieszczęśliwą. Jeśli nie chcesz cierpieć, musisz nauczyć się odczytywać sygnały, że u faceta, z którym się spotykasz, nie masz żadnych szans, bo jego bardziej pociąga twój kolega.

Relacja rozwija się powoli i jest nijaka

Kryptogej z jednej strony chce dostosować się do oczekiwań społeczeństwa i swoich bliskich, dlatego chce mieć partnerkę, żeby nikt nie kwestionował jego heteroseksualnej orientacji. Z drugiej, kobiety w ogóle go nie pociągają, dlatego też relacja rozwija się powoli i przypomina letnią zupę. Nie chce iść za bardzo do przodu, bo musiałby postępować wbrew swojej woli. Z jego strony nie ma żadnego żaru, głębszego zainteresowania ani nawet prób flirtu. Jeśli przy facecie, z którym się spotykasz, czujesz się jak kumpela, która zna go 10 lat, to coś tu nie gra. Wasza znajomość jest nijaka i przypomina rozciągniętą gumę z majtek. Przy takim budowaniu napięcia przez reżysera wszyscy już dawno posnęliby w kinie.

Jak rozpoznać kryptogeja? Przy nim nie czujesz się atrakcyjna

Jeśli facet, z którym się spotykasz, jest jedynym, przy którym nie czujesz się atrakcyjna, to coś jest na rzeczy. Mężczyźni, którzy są hetero, mimowolnie okazują zainteresowanie kobiecie. Czasem jest to bardziej wysublimowane, czasem prostackie, ale jednak podskórnie czujesz, że coś jest na rzeczy. Mężczyźni hetero często lustrują wzrokiem te części ciała, które postrzegają jako seksowne i typowo kobiece. Panie często się wkurzają, widząc, jak faceci zaglądają im w dekolt lub skanują pośladki. Jednak mężczyźni, którzy to robią, działają pod wpływem instynktu. Jeśli przy tym facecie czujesz się przeźroczysta i jest mu całkowicie obojętne, co na siebie założysz, to możliwe, że pociągają go mężczyźni.

Nie próbuje przełamywać bariery dotyku

Faceci, którzy są hetero i interesuje ich relacja uczuciowo-erotyczna, będą starali się stopniowo przełamywać barierę dotyku. Jeśli mężczyzna w ogóle nie próbuje tego robić, to coś tutaj śmierdzi. Albo nie pociągasz go seksualnie, nie jest w jego typie, albo on naprawdę wolałby dotykać innego faceta.  Mężczyźni często mają dużo większy problem z przyznaniem się do swojej orientacji, nawet przed samym sobą, w końcu w Polsce oczekuje się od nich bycia macho.  W rezultacie oni mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z własnych, ukrytych pragnień. Wydaje im się, że się zakochali, w końcu bardzo lubią spędzać czas z tą kobietą, dobrze im się z nią rozmawia. Jednak nie łapią jej za rękę ani nie całują, bo nie czują takiej potrzeby. Kobiety często mylnie brak gestów świadczących o erotycznej fascynacji zrzucają na karb nieśmiałości, religijności lub nawet cieszą się, że facet tak je szanuje. Tymczasem nawet osoby bardzo religijne nie mają problemów z chwyceniem kobiety za rękę. Takie trudności pojawiają się natomiast u kryptogejów, którzy często sami jeszcze nie uświadomili sobie własnej orientacji seksualnej.

Homofobia

Facet heteroseksualny, który jest pewny swojej orientacji, nie ma problemów z tolerancją. Nie musi lubić gejów, ale nie chce ich zwalczać, nie kpi z nich i nie rzuca pod ich adresem agresywnych tekstów. Homofobia w wielu przypadkach stanowi reakcję obronną na własną orientację homoseksualną, której się wstydzimy. Kryptogej często może powtarzać, że dwójka całujących się facetów po prostu go brzydzi.

On chce, żebyś ubierała się po męsku

Faceci na ogół narzekają, że z kobiet zrobiły się babochłopy, które pomykają tylko w spodniach i płaskich butach. Mężczyźni z reguły chcieliby, aby panie zaczęły nosić krótkie spódnice i sukienki oraz szpilki. Jeśli natomiast facet sugeruje ci, żebyś ubierała się tak samo jak on – w jeansy, koszule itp., to coś jest tutaj nie tak. Tak często postępują kryptogeje. Mogą oni też sugerować konieczność ścięcia włosów. Mniej lub bardziej świadomie chcą zrobić z ciebie faceta, który ich podnieca. Nie ulegaj presji, bo pewnego dnia obudzisz się załamana, bo ze związku z nim nic nie wyjdzie, a będziesz wyglądała tak koszmarnie, że trudno będzie ci znaleźć nowego faceta.

Interesuje go tylko seks analny

Kryptogeje uwielbiają seks analny, a tradycyjny mógłby dla nich nie istnieć. Traktują go jako przykry obowiązek. Nic dziwnego, w końcu ich interesują mężczyźni, którzy nie mają pochwy, a nie kobiety. Jeśli u swojego faceta dostrzeżesz nietypowe preferencje seksualne, powinno to wzmocnić twoją czujność. Nie każdy fan seksu analnego jest gejem, ale facet, który tylko go lubi, jest dość mocno podejrzany.

Nie ma nawet jednego kumpla

Masz wrażenie, że jego otaczają niemal wyłącznie koleżanki i przyjaciółki? Każda z nich dzwoni do niego, żeby się zwierzyć. On jest prawdziwym mistrzem w ich pocieszaniu. Zasadniczo nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie jeden drobny szczegół. On nie ma ani jednego kumpla od typowo męskich rozmów i spotkań przy piwie.  Czy nie wydaje ci się to mocno podejrzane?

Przywiązuje dużą wagę do rzeczy, na które mężczyźni nie zwracają uwagę

On wie, czym różni się wiśniowa czerwień od malinowej. Rozróżnia różne kroje sukienek. Na dodatek wie, jak wygląda szminka, a jak konturówka. Niby drobiazgi bez znaczenia – niektórzy mężczyźni mają szerokie spektrum zainteresowań. Jeśli jednak zauważyłaś u niego kilka z wyżej wymienionych objawów, a na dodatek usłyszałaś, że miętowy szal jest dla ciebie idealny, to miej się na baczności. Tak raczej nie zachowuje się facet o heteroseksualnej orientacji.

Geje stanowią część społeczeństwa, niestety, nie zawsze mogą liczyć na akceptację, przez co trudno im przyznać się do własnej orientacji seksualnej. Chcąc przed nią uciec, często nieświadomie wyrządzają krzywdę kobietom, którym się wydaje, że znalazły fajnego faceta na partnera. Później jednak pojawia się bolesne rozczarowanie, morze łez i ogromne cierpienie. Jeśli zatem zauważysz, ze facet zachowuje się nietypowo i coś ci nie gra, to może lepiej dać sobie z nim spokój. Ty unikniesz sporego rozczarowania, a on będzie miał okazję znaleźć mężczyznę, z którym będzie naprawdę szczęśliwy.

 

Komentarze (2)

Tess

4 lata temu

Nie rozumiem tego. Kiedyś nie było takich problemów. Może to te hormony co dają do wszystkiego tak mieszają w głowie. Jaka to tragedia dla kobiety i jej syna.

dulcynea

4 lata temu

Pamiętam , moją znajomą która wyszła za mąż za faceta przystojnego i bardzo atrakcyjnego . Mieli syna , potem nagle rozwód żona nakryła go z kochankiem w łóżku. Ale to było 30 lat temu , dziś tolerancja jest powszechna.
Ale myślę , że to może „naciski ” rodziny .

Zostaw komentarz