Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Pozycja 69, czyli seks będący jednocześnie dawaniem i czerpaniem przyjemności

pozycja 69

Pozycja 69 to nic innego jak forma seksu oralnego, w którym pieści się ciało partnera za pomocą języka. Nazwa tej pozycji została zaczerpnięta z ułożenia ciał partnerów, które do złudzenia przypominają arabskie cyfry – 6 i 9.  Podczas pozycji 69 możliwe jest równoległe pieszczenie genitaliów obojga partnerów. Mężczyzna może ustami pieścić łechtaczkę, wargi sromowe i pochwę, a kobieta penisa i mosznę. Dla wielu par pozycja 69 stanowi element namiętnej gry wstępnej. Inni wolą uprawiać seks oralny zamiast tradycyjnego, zakończonego penetracją pochwy.

Pozycja 69, czyli połączenie fellatio i cunnilingus

Seks oralny bywa też nazywany miłością francuską, wiąże się on z  równoczesnym pieszczeniem narządów płciowych mężczyzny i kobiety za pomocą języka i ust. Wyróżniamy dwie podstawowe techniki seksu oralnego. Fellatio polega na stymulacji penisa i moszny za pomocą języka. Kobieta może je całować, podgryzać, lizać, ssać, brać do ust etc.  Gdy partnerka bierze do ust penisa i wykonuje charakterystyczne ruchy głową – w przód i w tył, mówimy, że mamy do czynienia z irrumatio. Drugą techniką miłości francuskiej jest cunnilingus, czyli pozycja seksualna, w której mężczyzna stymuluje żeńskie narządy płciowe – łechtaczkę, wargi sromowe i ujście do pochwy.

Wzajemne pieszczoty narządów płciowych

Pozycja 69 stanowi tak naprawdę połączenie fellatio i cunnilingus. Kobieta ustawia się tak, aby jej twarz znajdowała się na wysokości męskich narządów płciowych – jej głowa zwrócona jest w kierunku stóp partnera.  Z kolei jej narządy płciowe znajdują się na wysokości ust mężczyzny.  Aby ułatwić sobie zadanie, facet może objąć kobietę w biodrach lub złapać ją za pośladki. Niektóre pary rozszerzają repertuar pieszczot o lizanie i całowanie odbytu partnerki – mówimy wówczas o annilingus.

Pozycja 69 może być uprawiana w różnych wariantach, przy czym niektóre z nich wymagają od obojga partnerów dużej zwinności, giętkości i sprawności fizycznej.

Pozycja 69 stojąca i boczna

Najtrudniejsza jest stojąca 69 – mogą z niej korzystać pary, w których kobieta jest filigranowa, a mężczyzna silny. Początkowo partner siedzi, po czym wstaje, a kobieta udami oplata szyję partnera. Najłatwiejsza jest boczna 69 – partnerzy leżą bokiem – głowami skierowanymi w przeciwnych kierunkach, ale twarzami zwróconymi ku sobie. Ich nogi są tak rozchylone, iż możliwa jest pieszczota narządów płciowych. Kobieta może oprzeć głowę na leżącym udzie partnera i tym samym ułatwić sobie pieszczenie ustami penisa.

Miłość francuska wymagająca sprawności fizycznej

Pozycja 69 ma również warianty o średnim stopniu trudności. Jest to klęcząca 69 – mężczyzna z lekko rozchylonymi udami klęka na podłodze, kobieta wsuwa głowę między uda partnera, a nogami oplata jego barki.  Pozycja 69 siedząca rozpoczyna się od tego, że mężczyzna siada na łóżku, po czym rozchyla uda, aby zapewnić dostęp do swojego penisa i moszny. Partnerka z kolei oplata nogami szyję partnera. Aby wytrwać w tej pozycji, mężczyzna musi mieć silnie wytrenowane górne części ciała.

Dodaj komentarz