kamasutra-dzisiaj-anne-hooper

Kamasutra to kultowy i ponadczasowy zbiór, który przedstawia najbardziej popularne pozycje miłosne, podpowiada jak czerpać i dawać przyjemność, podkreślając przy tym jak ważna, obok sfery ciała, jest sfera ducha. Anne Hooper w swojej książce „Kamasutra dzisiaj” w atrakcyjny sposób łączy starożytną sztukę miłości ze współczesnymi realiami, co sprawia, że ta pozycja to lektura obowiązkowa w każdej sypialni.

Traktat wschodni Kamasutra został napisany przez mędrca Vatsjajana na przestrzeni I i IV w. n.e. Jest on swego rodzaju poradnikiem na temat licznych pozycji miłosnych i technik seksualnych. Szkoła seksu według Kamasutry nie skupia się tylko na cielesnych przyjemnościach, ale dąży do równoczesnego zaspokojenie żądz i duchowego zespolenia.
To niesamowite jak tekst napisany dla starożytnej, społeczności hinduskiej jest aktualny dla ludzi XXI wieku, którzy poszukują szczęścia i spełnienia w uprawianiu miłości. Na rynku mamy wiele pozycji, które zajmują się „Kamasutrą”, jednak książka Anne Hooper jest wyjątkowa i wyróżnia się na tle innych poradników dotyczących seksu.

Książka Kamasutra dzisiaj to bogato ilustrowany, piękny album w twardej oprawie, który opisuje ponad 100 pozycji seksualnych. Fenomen tego poradnika polega na tym, że autorka wyraźnie podkreśla różnicę w przeżywaniu przyjemności przez kobietę i mężczyznę. Ciekawym zabiegiem jest pięciostopniowa skala, znajdująca się przy opisie każdej pozycji, osobna dla kobiety, mężczyzny i dla obojga. Oczywiście, jest to subiektywna ocena, ponieważ każdy z nas ma inne oczekiwania, pragnienia i inaczej przeżywa uniesienia miłosne, jednakże może to być jakaś wskazówka dla kochanków, którzy próbują swoich „akrobatycznych wyczynów” w łóżku.

Książka Kamasutra dzisiaj podzielona jest na kilka działów, odpowiadających czterem słynnym starożytnym księgom, zajmującym się sztuką miłości. Każdy dział jest bogato ilustrowany, zarówno odważnymi, ale estetycznymi współczesnymi fotografiami, jak i starożytnymi rysunkami. Zawiera także współczesne porady seksualne, bezpośrednie instrukcje i opisy, co harmonijnie przeplatane jest oryginalnym tekstem Kamasutry.

  • Przygotowanie do miłości – autorka podkreśla jak ważny jest erotyczny magnetyzm, czyli wzajemne przyciąganie się kochanków. W sypialni zawsze powinniśmy znaleźć czas na pocałunki i grę wstępną oraz zadbanie o odpowiednią, romantyczną atmosferę.
  • Kamasutra – „… naucza, że seksualne i zmysłowe przyjemności radują zmysły i ożywiają ducha”.
  • Anangaranga („ Postać Bezcielesnego”) „Seksualność jest równie ważna jak nabyta moc lub wznoszenie modłów do bogów”. Ulepszona, napisana w XII wieku wersja „Kamasutry”, mająca na celu urozmaicenie sztuki miłosnej.
  • Pachnący Ogród (Ogród Rozkoszy) – powstały w XVI wieku w Tunisie to więcej niż tylko opis pozycji seksualnych, porusza duchowe zagadnienia – pokarmy dla zmysłów, afrodyzjaki, cechy, które są pociągające u kochanków.
  • Tao – czyli harmonia. Tao seksu jest jednym z ośmiu filarów filozofii taoistycznej, która ma na celu poprawę zdrowia, harmonizacje związków i podwyższenie poziomu realizacji duchowej.

Odpowiednia jakość seksu przekłada się na jakość życia, natomiast z życia czerpiemy również inspiracje do seksu. Seksualność i codzienne życie są ze sobą nierozerwalnie związane. Dlatego, aby cieszyć się życiem, musimy czerpać radość z seksu. I tego właśnie uczy nas Kamasutra.

Dla kogo jest ta książka?
Dla wszystkich, którzy kochają seks i zależy im na tym, aby sypialnia stała się miejscem nowych, pełnych rozkoszy wrażeń, niosących za sobą także duchowe i emocjonalne spełnienie. Pozwól sobie odkryć z partnerem swoje potrzeby i możliwości seksualne na nowo. Zaskocz swojego ukochanego mężczyznę wspaniałym prezentem, który z pewnością go zainspiruje. Ta książka może być także wspaniałym upominkiem dla przyjaciółki, siostry, zaprzyjaźnionej pary czy dla nowożeńców.

O autorce:
Anne Hooper, to znana autorka poradników seksualnych, tworzonych na bazie Kamasutry. Książka Kamasutra dzisiaj to jej piąta pozycja. Czepie za skarbnicy ponadczasowych, starożytnych tekstów, przekształcając je i dokładnie objaśniając, aby były bardziej zrozumiałe dla współczesnych kochanków.

Tytuł: Kamasutra dzisiaj
Autor: Anne Hooper
Wydawca: Świat Książki
Przekład: Joanna Figlewska
Seria: Erotyka

Zuzanna Górka