Miłość i związki

Na co kobiety zwracają uwagę, gdy widzą mężczyznę po raz pierwszy?

atrakcyjny mężczyzna

Nie tylko mężczyźni taksują kobiety wzrokiem, aby ocenić ich atrakcyjność na początku znajomości. Podobną metodą posługują się panie. Dzięki temu rozwiązaniu dokonują wstępnej selekcji. Oddzielają facetów w swoim typie od tych, do których nie czują pociągu fizycznego. Na co kobiety zwracają uwagę, gdy widzą mężczyznę po raz pierwszy?

Po pierwsze, twarz faceta

Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn przywiązują większą wagę do twarzy mężczyzny niż jego sylwetki. Symetryczna budowa, ładne rysy i zadbany, gęsty zarost to największe wabiki dla płci pięknej.  Dla większości pań mężczyzna musi mieć atrakcyjną, przyjazną twarz. Może nie być umięśniony, ale rysy muszą być symetryczne;) Wiele kobiet pociąga też męski zarost, dzięki niemu wiemy, że mamy do czynienia ze 100-procentowym facetem;) Panie w końcu nie chodzą w brodzie i wąsie.

Na co kobiety zwracają uwagę, gdy widzą mężczyznę po raz pierwszy? Po drugie, oczy mężczyzny

Kobiety mają słabość do oczu mężczyzn. Gdy spotykają swoją przyjaciółkę i pada pytanie: jak wygląda ten boski facet, w ogóle nie zastanawiają się długo nad odpowiedzią, tylko od razu opisują kolor jego tęczówki, włosów, ogólny zarys sylwetki i to, czy miał zarost.  Panie lubią utrzymywać kontakt wzrokowy, nic dziwnego, że oczy mężczyzny mają dla nich tak duże znaczenie. Głębokie spojrzenia w oczy mają w sobie coś erotycznego, co niesamowicie kręci kobiety.

Po trzecie, kolor włosów i fryzura

Kobiety często mówią, że mają słabość do brunetów lub blondynów. Nasze oczekiwania zazwyczaj należą do dość silnie sprecyzowanych. Mężczyźni o określonym kolorze włosów działają na nas jak magnes, zwłaszcza gdy mają ładną twarz. Nie tylko kolor włosów ma znaczenie. Równie ważna jest fryzura. Taka na jeżyka z pewnością nie dodaje panom atrakcyjności. Kobiety nie lubią bardzo długich włosów, ale ultrakrótkie też ich nie kręcą. Najlepsze są takie o długości kilku centymetrów. Zadbane i czyste.

Po czwarte: usta

Kobiety zwracają uwagę na męskie usta. W sposób szczególny pociągają je ładnie zarysowane, pełne wargi.  Serduszko nad górną wargą sprawia, że mężczyzna wygląda bardzo całuśnie, a to kręci kobiety.

Po piąte, ogólna ocena sylwetki

O ile mężczyźni dość szczegółowo oceniają poszczególne części kobiecego ciała, o tyle panie patrzą figurę panów w sposób bardziej ogólny. Niektóre kobiety lubią dobrze zbudowanych mężczyzn, innych kręcą szczupli faceci. Wiele zależy od wzorca idealnego mężczyzny, który wyniosłyśmy z domu. Jeśli wzorem jest dla nas ukochany wujek, który zawsze nas rozpieszczał i był szczupły, to w dorosłym życiu często nie kręci nas rozbudowana muskulatura.

Po szóste, dłonie

Męskie dłonie powinny być przede wszystkim zadbane. Nie ma nic gorszego niż resztki ziemi za paznokciami, obgryzione paznokcie itp. Kobiety lubią silne, męskie dłonie, ale niektóre panie preferują szczupłe, długie palce, które idealnie splatają się z ich szczupłymi rękami. Jak widać, gusta są bardzo zróżnicowane, ważne jednak, aby ręce były czyste.

Po siódme, męskie pośladki

Lubimy zgrabne, męskie pośladki. Im bardziej umięśnione, tym lepiej.  Zgrabne męskie pośladki kobietom kojarzą się z siłą i sprawnością seksualną. Warto jednak pamiętać, że ile kobiet, tyle opinii. Jedne lubią u panów spore pośladki, inne nieco mniejsze. Co do ich kształtu także nie ma jednego, uniwersalnego kryterium. Krótko mówiąc, mężczyźni w ogóle nie mają powodów do obaw. Z pewnością spotkają kobietę, która doceni ich kształt pupy.

Po ósme, owłosione zgrabne nogi

Nie wszystkie panie przywiązują dużą wagę do męskich pośladków, niektóre wolą owłosione, zgrabne nogi, które kojarzą im się z męskością i czymś pierwotnym.  Panowie w krótkich spodenkach wyglądają  ich zdaniem obłędnie i niezwykle seksownie.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (2)

pati25

4 lata temu

Są to rzeczy na które kobiety zwracają uwagę.Jednak dla każdej kobiety najważniejsze jest coś innego.Dla jednych może to być właśnie zarost,natomiast u innych kobiet mogą to być oczy i d łonie

Irena

4 lata temu

Czyli standard. Ale faktycznie coś w tym jest, że kobiety zwracają uwagę na męski zarost. Ja uwielbiam jak mój mężczyzna ma zarost, wygląda wtedy męsko i działa na mnie niesamowicie 🙂
Całe szczęście często chodzi z delikatnym zarostem. Gdy już jest za długi goli go i zapuszcza od nowa. Taki kilkudniowy jest najlepszy. Wiem, że działa też na inne kobiety, bo oglądają się za nim i próbują go podrywać. Co jeszcze bardziej mnie kręci, bo mój mężczyzna jest mój 🙂
Pośladki to też ważna sprawa 🙂
Powiedziałabym, że zarost stawiam na pierwszym miejscu. A na podium znajdą się jeszcze oczy i usta na miejscu drugim i pośladki na trzecim 😉

Zostaw komentarz