Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Pierwsza randka i seks

pierwsza-randka-i-seks

Pierwsza randka to dla jednych mężczyzn po prostu przypadkowy seks z kobietą poznaną na dyskotece czy innej imprezie, dla innych zaś jest to pierwsze, celowe spotkanie tylko we dwoje, gdzie już sam pocałunek jest szczytem oczekiwań.

Ten nasz sposób widzenia pochodzi z wiecznych tradycji i naszej męskości. Potrzebujemy rozróżnić naszą wybrankę od przypadku/łowów/zdobyczy.

Podczas pierwszego spotkania, które kończy się nawet najbardziej ekscytującym seksem, istnieje wprawdzie przyciąganie, ale nie ma wybranki ani wyboru. Jest tylko chęć prawie nagłej realizacji męskich, zwierzęcych instynktów.

W drugim przypadku, kiedy seks jest ukoronowaniem starań, zabiegów i walki o kobietę, następstwem chęci, która rośnie i dojrzewa z czasem, mamy do czynienia ze spotkaniem się dwóch głębokich, męskich potrzeb.

Powszechnie znana jest opinia, że my, mężczyźni, możemy bardzo dobrze oddzielić przyjemność od uczuć. Znaczy to też, że nasze relacje oparte są tylko na seksie i jesteśmy zdolni do niezaangażowania się uczuciowo. Podczas takiego tete-a-tete mężczyzna daje tylko trochę siebie. Nie angażuje się w przyjemność i przyjemność nie jest zawsze angażowana.

Jednakże związek chemiczny o nazwie dopamina robi swoje i to on może być katalizatorem zaangażowania uczuciowego, przywiązania się do kobiety. Tak, że każde kolejne miłosne spełnienie może spowodować początek prawdziwej historii miłosnej. Wówczas przyjemność staje się uczuciem a uczucie wielką przyjemnością.

Robert Frishman

Pierwsza randka to dla jednych mężczyzn po prostu przypadkowy seks z kobietą poznaną na dyskotece czy innej imprezie, dla innych zaś jest to pierwsze, celowe spotkanie tylko we dwoje, gdzie już sam pocałunek jest szczytem oczekiwań.

 

Jednocześnie mentalność kobiet się zmienia i mężczyźni powoli zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z osobami, którym w końcu przyznaliśmy (w dużej mierze same go wywalczyły) prawo do własnej przyjemności i autonomii.

Problem w tym, że podniecamy się bardzo szybko, a w ostatnich czasach nie jest w modzie “krótka piłka”. I to dla was, kobiet, musimy zmienić nasze przyzwyczajenia. Wymaga to od nas cierpliwości i współpracy, zarówno w sferze seksualnej jak również w sferze wzajemnych relacji.

W łóżku musimy bardzo uważać na przyjemności partnerki. Idąc z duchem czasu uczuciowo “czysty seks” zszedł do drugi plan za emocjami i delikatnością. W nadchodzącym stuleciu musimy użyć oraz zaangażować więcej wyobraźni, aby uprawiać “dobry seks” i w pełni zadowalać nasze współczesne panie.

Źródło: grajwysoko.pl

A co czytelniczki naszego portalu sądzą o takim podejściu?

Robert Frishman

Komentarze (6)

Giulia

12 lat temu

Seks bez miłości jest tylko czynnością. Żal mi takich ludzi – ubogi duch. Szkoda życia na życie bez miłości, jestem pewna, że kac moralny nieraz dotyka takich ludzi.

ell@

12 lat temu

filodendron napisał(a):
> Podobno w Londynie jest taki park,do którego idzie się o zmroku i uprawia seks bez zobowiązań ../…/…. Naturalnie nikt nikomu nie płaci,chodzi o przyjemność.

fe

filodendron

12 lat temu

Podobno w Londynie jest taki park,do którego idzie się o zmroku i uprawia seks bez zobowiązań,bez randek,bez nazwisk.Nie wiem jak ten park sie nazywa,ale ci co mieszkaja w Londynie wiedzą,Wielu Polaków i Polek z niego korzysta,jednak większość to Anglicy.Naturalnie nikt nikomu nie płaci,chodzi o przyjemność.
Summer nie zawsze miłość przychodzi z czasem,bywa tak ,że jest jak uderzenie pioruna-spojrzenie,seks,miłość-bez wyczekiwania,dojrzewania i przyzwyczajania się.

summer

12 lat temu

Filo – miłość od pierwszego wejrzenia nie ma nic wspólnego z seksem na pierwszej randce! Przypadek Twoich znajomych może być wyjątkiem od tej reguły, pierwsze zauroczenie i fascynacja cielesna i duchowa, które zaprowadziły tych dwoje do łóżka /niekoniecznie nawet do łóżka;)/, może z czasem przerodzić się w prawdziwe uczucie, którego też nie nazwałabym po 30-tu latach zakochaniem, a po prostu – miłością.

A wracając do artykułu – dobrze, że taka teraz moda nastała;), bądźmy więc modni;)

filodendron

12 lat temu

A miłość od pierwszego wejrzenia?.Znam parę,która uprawiała seks na pierwszej randce.Już od przeszło 30 lat są ze sobą i ciągle autentycznie zakochani.Na to chyba nie ma reguły.Osobiście nie chciałabym,żeby mój syn przespał się z dziewczyną na pierwszej randce-to strasznie ryzykowne.

linet

12 lat temu

Mężczyzna ma naturę łowcy. Lubi polowanie, ale łatwa zdobycz interesuje go krótko. Dlatego kobieta nie powinna mu nie tylko szybko ulegać, ale nawet nie okazywać , że bardzo mu na nim zależy, bo gotów stracić zainteresowanie.Dobrą strategią jest lekka niedostępność i tajemniczość, to go pociąga i intryguje. Bo nie uwodzi się mężczyzny biegając za nim, ani zgadzając się na wszystko, ale trzeba tak odpowiednio manipulować ,żeby to on biegał i zabiegał o kobietę.
Tylko taka gra ma smak.

Zostaw komentarz