Libido Seks

Jak rozpalić namiętność w kobiecie?

jak rozpalić namiętność w kobiecie

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety lubią seks, przy czym panie potrzebują znacznie więcej bodźców, aby opanowało je pożądanie niemożliwe do ugaszenia.  Panowie na ogół mniej czynników, by poczuć podniecenie i ochotę na seks. Jak rozpalić namiętność w kobiecie, aby i ona tego wieczoru nie chciała wychodzić z łóżka?

Mężczyźni nie zawsze potrafią trafić w nasze oczekiwania i stworzyć odpowiedni nastrój, abyśmy nabrały ochoty na erotyczne igraszki. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, ile czynników decyduje o tym, czy wieczorem pójdziemy z nimi do łóżka. Oni po prostu czują wzbierające podniecenie i wiedzą, że chcą uprawiać seks. W ich przypadku reakcja ta ma głównie podłoże fizjologicznie, podczas gdy u pań pożądanie rodzi się w głowie.

Jak rozpalić namiętność w kobiecie? Bądź dla niej czuły

Choć kobietom może wydawać się to oczywiste, że bez czułości nie ma upojnych nocy, to wielu mężczyzn w ogóle nie zdaje sobie sprawy, że namiętność u pań rodzi się dzięki drobnym gestom. Damską namiętność rozniecają pocałunki, wspólne przytulanie, objęcie w talii i chęć niesienia pomocy w codziennych sprawach. Gdy facet robi coś, za co my nagradzamy go słowami: „jesteś taki kochany, że o tym pomyślałeś”, okazuje nam troskę, której tak bardzo potrzebujemy. Z kolei pocałunki i kontakt fizyczny to takie drobne pieszczoty, które sprawiają, że jawi się jako czuły mężczyzna. Namiętne pocałunki i fakt, że on nie potrafi od nas oderwać rąk przez cały wieczór, rozpalają w nas pożądanie.

Mów komplementy

Gdy mężczyzna mówi kobiecie szczere komplementy, ona czuje się bardziej atrakcyjna seksualnie i staje się podatna na zmysłowe doznania. Jednocześnie wzrasta jej samoświadomość własnego ciała. Gdy czujemy się kobieco i atrakcyjnie, nabieramy ochoty na erotyczne igraszki. Jeśli zatem partner chce z nami spędzi namiętną noc, powinien od rana wprowadzać nas w odpowiedni nastrój.

Wyczuj jej nastrój

Właśnie, to od naszego humoru w dużej mierze zależy, czy spędzimy tę noc w sypialni, uprawiając namiętny seks, czy wcześniej położymy się spać. Mężczyzna, zanim przystąpi do działania, powinien zorientować się, jaki nastrój ma jego kobieta. Jeśli ona stresuje się problemami w pracy lub nazajutrz musi wcześnie spać, żeby pojechać do Warszawy na spotkanie służbowe, to nie jest to odpowiednia pora na erotyczne igraszki. Nie obrażaj się na partnerkę, tylko spróbuj poprawić jej nastrój drobnymi gestami. Jeśli się stresuje, zabierz ją do kina lub na kręgle. To jej pomoże zapomnieć o problemach. Gdy ma zaplanowany wyjazd służbowy, zrób jej relaksujący masaż. Ona to zapamięta i na pewno wynagrodzi, gdy poczuje się lepiej;) Kobiety niczym serwer Facebooka kodują każdy miły i niemiły gest, po czym wszystko sumują i robią bilans. Tak, jak przez całe życie pamiętamy, gdy uśmiechałeś się do nas na pierwszej randce, tak samo doceniamy to, że zrobiłeś dla nas coś miłego, gdy znajdowałyśmy się w kiepskiej formie.

Wybierz odpowiednią fazę cyklu

Choć może wydawać się to zaskakujące, to faza cyklu menstruacyjnego wywiera ogromny wpływ na kobiecą namiętność. Największy apetyt na seks mamy podczas owulacji, to są właśnie te chwile, kiedy mam ochotę dosłownie rzucić się na mężczyznę i siłą zaciągnąć go do sypialni. Najmniej myślimy o erotycznych igraszkach podczas okresu. Nie dość, że boli nas wówczas brzuch, to jeszcze tracimy sporo krwi, a wraz z nimi makro- i mikroelementy, przez co pogarsza się nasz nastrój. Do tego dodajmy obniżone stężenie estrogenów i progesteronu oraz fakt, że uprawianie seksu podczas krwawienia powoduje dyskomfort u obojga partnerów. Kobieta w trakcie menstruacji marzy tylko o tym, by partner ją objął i nie wypuszczał ze swoich silnych ramion jak najdłużej. Około 7. dnia cyklu stężenie estrogenów i progesteronu osiąga pułap, dzięki któremu znowu nabieramy ochoty na seks. Po owulacji z kolei nasze zainteresowanie erotycznymi igraszkami często spada, gdyż dopada nas zespół napięcia przedmiesiączkowego. Warto jednak pamiętać, że u niektórych pań zamiast PMS pojawia się ogromna ochota na seks.

Przygotuj romantyczną kolację

Warto podkreślić, iż romantyczna kolacja nie ma nic wspólnego z wytworną ucztą z homarami i kalmarami w rolach głównych. Każdy mężczyzna wie, co lubi jeść jego partnerka. Zapewne wśród wielu trudnych w przygotowaniu potraw znajdzie się coś prostego np. sałatka grecka, owsianka lub kanapki z serem i pomidorem. Nie chodzi o to, by zabłysnąć jako szef kuchni, ale sprawić kobiecie przyjemność i wyręczyć ją z przygotowywania kolacji. Zadbaj o to, by stół był czysty, nakryj go wyprasowanym obrusem i postaw świeże kwiaty w wazonie.

Zadbaj o atmosferę w sypialni

Mężczyźni często nie wiedzą, jakie rzeczy lubi ich kobieta. Dlatego najbezpieczniej będzie, jeśli po prostu zmienią pościel na czystą, włączą jej ulubioną, romantyczną muzykę i postawią w sypialni świeże kwiaty, które same w sobie pięknie pachną. Poza tym powinni być czuli, delikatni i przygotować długą grę wstępną. Kobiety naprawdę lubią, gdy mężczyzna okaże im trochę czułości, zanim przejdzie do rzeczy.

 

Komentarze

Zostaw komentarz