sloneczne-pocalunki

Piegi potocznie zwane słonecznymi pocałunkami dla jednych są ozdobą i atrybutem naturalnego piękna. Innym jednak kojarzą się wyłącznie z okropnymi, nieestetycznymi kropkami o najróżniejszych barwach począwszy od ostrego pomarańczu, a kończąc na brązie lub nawet czerni.

Zależnie od wielkości, gęstości, intensywności barwy i miejsca występowania, piegi mogą się nam podobać lub nie. Niektóre z nas mogą zaakceptować te drobniutkie pomarańczowe piegi na policzkach, które są także urocze wg wielu mężczyzn. Jednak gdy przybierają one nieregularne kształty i występują w niechcianych przez nas miejscach jak np. na ramionach czy dłoniach możemy pokusić się o ich wybielenie. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się niechcianych piegów. Jeśli masz problem z piegami i chciałabyś się ich jak najszybciej pozbyć, koniecznie zapoznaj się z poniższymi sposobami na „słoneczne pocałunki”.

Maseczki i toniki z domowych produktów

Chyba najbardziej popularnymi metodami wybielania piegów są maseczki i toniki, które możesz przyrządzić według przepisów znalezionych w Internecie. Oto kilka przykładów takich przepisów:
Do szklanki maślanki dodajemy 2 łyżeczki soku z cytryny. Po zmieszaniu składników czekamy 10 minut po czym nakładamy maseczkę również na 10 minut.

Pół szklanki mączki ziemniaczanej i 4 łyżki wody utlenionej mieszamy i nakładamy na skórę. Pozostawiamy aż do wyschnięcia. Jeżeli mamy cerę o skłonności do wysuszania lub łuszczenia możemy posmarować ją po tym zabiegu tłustym kremem.

Plasterki ogórka nakładamy na miejsca gdzie występują piegi na 20 minut. Można też zrobić tonik z ogórka: zmiksować ogórek, odcedzić wodę i z wodą tą przemywać 2 razy dziennie skórę z piegami.

Drobno siekamy pęczek natki pietruszki a następnie zalewamy go szklanką wrzątku. Parzymy pietruszkę przez 15 minut, następnie czekamy do wystudzenia po czym moczymy w zimnym płynie gazę i okładamy nią skórę przez 15 minut.

4 migdały bez skórki rozgniatamy w moździerzu na proszek (można też kupić gotowe sproszkowane migdały) a następnie mieszamy je z surowym białkiem jajka i kilkoma kroplami soku z cytryny. Maseczkę nakładamy na 15 minut i zmywamy letnią wodą.

Łyżkę soku z cytryny nakładamy na skórę, jeśli ktoś ma wrażliwą skórę można sok z cytryny zmieszać z letnią wodą (pół na pół) albo dodać miodu. Uzyskany tonik nakładamy na skórę 2 razy dziennie. Przepis ten nadaje się raczej do cery normalnej, gdyż może podrażniać cerę nadmiernie suchą z tendencją do łuszczenia bądź tłustą z tendencją do podrażnień i zakażeń bakteryjnych.

Miksujemy dowolne owoce, najlepiej czarną lub czerwoną porzeczkę z truskawką i do papki dodajemy łyżeczkę soku z cytryny. Maseczka powinna nie tylko wybielić piegi, ale od razu dostarczyć skórze niezbędnych witamin. Nakładamy na skórę na 10 – 15 minut po czym zmywamy letnią wodą.

3 łyżki suszu nagietka zalewamy szklanką wrzątku po czym odcedzamy i czekamy aż woda z nagietka wystygnie. Woda może posłużyć nam jako tonik do przemywania skóry kilka razy dziennie, natomiast zamokły susz możemy nałożyć jako okład na miejsca, gdzie występują piegi.

Dieta, dzięki której skóra nie przyswoi „słonecznych pocałunków”

Maseczki i toniki są całkiem dobrą metodą na pozbycie się piegów. Aby wzmocnić efekt odporności naszej skóry na „słoneczne pocałunki”, dzięki czemu pozostanie jasna i będzie się opalać bez powstawania piegów, powinnyśmy zastanowić się nieco nad pewnymi produktami w naszej diecie. Zazwyczaj organizm, którego skóra charakteryzuje się piegami ma niedobory witamin (zwłaszcza witaminy C) oraz beta-karotenu. Warto zatem zwiększyć liczbę cytrusów oraz owoców regionalnych w naszej diecie. Zwłaszcza latem i jesienią, powinnyśmy dla zdrowia, jak również dla powstrzymania powstawania piegów i pieprzyków na skórze, spożywać codziennie świeże soki owocowo-warzywne bądź koktajle owocowe.

Na rozjaśnienia różnego rodzaju przebarwień znakomicie działa również chrzan. Niektórzy zwykli go stosować zewnętrznie, z pewnością podrażnia skórę o wiele słabiej niż sok z cytryny, jednakże chrzan spożywany przez nas z wędlinami również oddziałuje na naszą skórę, wybielając przebarwienia i piegi. Beta-karoten z kolei znajdziemy w marchwi oraz w czerwonych warzywach i owocach.

Nasza skóra wzmocniona ochroną zewnętrzną i wewnętrzną, nie da się tak łatwo muskać słonecznym pocałunkom.

ALNG