Powinnaś wiedzieć, że... Seks

5 rzeczy, na które zwraca uwagę kobieta, zanim zdecyduje się na seks

jak przekonać kobietę do seksu

Seks nie tylko dostarcza ludziom przyjemności, ale też obniża poziom stresu, usprawnia przepływ krwi i chroni przed wieloma chorobami.  Erotyczne igraszki stanowią też formę budowania bliskiej więzi z partnerem.  Panie jednak ostrożnie dobierają sobie kochanków, aby uniknąć ewentualnych nieprzyjemności i zagrożeń. W związku z tym nie pójdą do łóżka z pierwszym lepszym napotkanym mężczyzną, który wyrazi umiarkowane zainteresowanie ich osobą. Przedstawiamy 5 rzeczy, na które zwraca uwagę kobieta, zanim zdecyduje się na seks.

Poczucie bezpieczeństwa

Nie jesteśmy panikarami, ale też nie należymy do naiwnych istot, które nie dbają o swoje bezpieczeństwo. Kobieta, zanim pójdzie z mężczyzną do łóżka, musi wysondować, na ile jest to rozsądne rozwiązanie. Na poczucie bezpieczeństwa składają się różne czynniki. Mężczyzna, który jest szczery, troskliwy, kulturalny i zrównoważony psychicznie dobrze rokuje. Unikamy natomiast panów, którzy swoim zachowaniem wzbudzają nasz niepokój. Gdy nie darzymy mężczyzny zaufaniem, raczej nie pójdziemy z nim do mieszkania, aby uprawiać seks. Kobieta pragnie bowiem mieć pewność, że facet, z którym się spotyka, w czterech ścianach nie wyrządzi jej krzywdy. Nie rzuci się nagle na nią z nożem, nie zmusi ją do erotycznych igraszek, na jakie nie ma ochoty i będzie rozumiał znaczenie słowa: „nie”. Historie o psychopatach, gwałtach zbiorowych, mordercach itp. nie biorą się znikąd.

Poczucie bezpieczeństwa to także pewność, że mężczyzna jest uczciwy i prawdomówny, nie ma żony, narzeczonej, stałej dziewczyny czy przyjaciółki od seksu. Po pierwsze, nie chcemy być dla faceta jednonocną przygodą, która wprowadza urozmaicenie w jego stałym związku. Po drugie, potrafimy się wczuć w położenie innej kobiety. Same nie chciałybyśmy być zdradzane, to nie przyłożymy ręki do krzywdy innej kobiety, nawet obcej, zupełnie nieznanej. Nie chcemy bowiem świadomie lub nieświadomie zadawać komuś niepotrzebnego bólu.  Na poczucie bezpieczeństwa składa się też pewność, że mężczyzna jest prawdziwym dżentelmenem, nie nagra erotycznych igraszek ukrytą kamerą i nie wpuści filmiku do sieci ku uciesze fanów darmowego porno.  Mężczyzna musi też charakteryzować się dyskrecją i nie zdawać swoim kumplom pełnej relacji z sypialni.

5 rzeczy, na które zwraca uwagę kobieta, zanim zdecyduje się na seks. Higiena partnera

Cóż, choć wydaje się to oczywiste, że żadna normalna kobieta nie pójdzie do łóżka z mężczyzną, który wyznaje zasadę: częste mycie skraca życie, to jednak takich delikwentów nie brakuje. Wystarczy w upalny dzień wsiąść do autobusu MZK lub stanąć w większej kolejce w supermarkecie, by przekonać się, jak wielu facetów wzięło sobie do serca radę ekologów dotyczącą oszczędzania wody. Zapach potu mieszający się z wonią zjełczałego łoju, do tego tłuste włosy – nie ma nic bardziej odpychającego i antyseksualnego dla kobiety. Higiena partnera jest kluczowa przy podejmowaniu decyzji, czy pójdziemy z nim do łóżka. Mężczyzna, który codziennie się kąpie, myje zęby, zmienia ubranie i regularnie je pierze, ma spore szanse stać się naszym kochankiem, zwłaszcza gdy spełnia pozostałe warunki.

Poczucie bliskości

Kobiety nie idą do łóżka z mężczyzną, który im się tylko podoba. On musi stać się im w jakiś sposób bliski. Facet, z którym kobieta uprawia seks, musi być kimś wyjątkowym, komu warto zaufać. Czuły, troskliwy mężczyzna, który chętnie i szczerze opowiada nam o sobie, jednocześnie interesując się naszym życiem, jest na wagę złota. Rozmowa, poczucie humoru, przejawy czułości – przytulanie, pocałunki, trzymanie za rękę to rzeczy, które bardzo zbliżają ludzi do siebie.  Jeśli mężczyzna na początku zadba o stworzenie silnej więzi z kobietą, dając się jej poznać, to ma ogromne szanse na to, że jeśli dodatkowo jest atrakcyjny fizycznie, w jej myślach zacznie funkcjonować jako potencjalny kochanek. Normalna kobieta nie uprawia seksu z mężczyzną, którego ledwo zna, bo nie wie, czy przed nią nie spał z połową miasta, zatem nie ma gwarancji, że nie zarazi jej jakąś chorobą. Na kochanków wybieramy wyjątkowych mężczyzn, którzy nie tylko są przystojni, ale też szczerzy, czuli, zabawni, przez co dobrze czujemy się w ich towarzystwie.

Status relacji a kobiece libido

Jeśli kobieta nie wie, kim właściwie jest dla faceta,  z którym się spotyka, to jej zainteresowanie erotycznymi igraszkami będzie stosunkowo niewielkie. Idealny kochanek to atrakcyjny i czuły mężczyzna, który traktuje nas poważnie. Nic tak nie rozpala kobiet jak świadomość, że dla tego mężczyzny są kimś ważnym. Nic też tak nie studzi pożądania jak świadomość, że jest się tylko kolejną na liście, którą można odhaczyć.  Kobiety nie znoszą przedmiotowego traktowania, cenią sobie natomiast mężczyzn, którzy je szanują. Paradoksalnie im mężczyzna słabiej naciska na seks, tym większej ochoty nabieramy na erotyczne igraszki. Kobieta, zanim pójdzie z mężczyzną do łóżka, pragnie wiedzieć, kim właściwie dla niego jest: koleżanką, kandydatką na przyjaciółkę od seksu, jednonocną przygodą, jego dziewczyną itp.

Zasady muszą być od początku jasne. Jesteśmy razem/spotykamy się tylko na seks i nie tolerujemy/tolerujemy ewentualne skoki w bok. Obie strony albo zaakceptują takie zasady albo nie. Uczciwe postawienie sprawy to podstawa, nie ma nic gorszego od oszukiwania drugiej osoby dla osiągnięcia własnych korzyści. Zdecydowana większość kobiet nie zgodzi się na układ czysty seks czy otwarty związek. Niemniej jasne postawienie sprawy to najlepsze, co można zrobić.  Kobieta ma wówczas takie samo prawo wyboru jak mężczyzna, może przystać na zaproponowane warunki albo nie. Niestety, panowie mając świadomość, że panie nie lubią uprawiać seksu z kimś, dla kogo są kolejną pozycją na liście, często je oszukują. Gdy osiągną swój cel, stwierdzają nagle, że jednak się rozmyślili i nie są gotowi na związek. To ohydne zachowanie niegodne prawdziwego mężczyzny.

Odpowiedzialność mężczyzny i bezpieczny seks

Kobieta w przeciwieństwie do mężczyzny ryzykuje dużo więcej, idąc z nim do łóżka. Nic dziwnego, że tak bardzo liczy się dla nas odpowiedzialność potencjalnego kochanka. Nie pójdziemy do łóżka z mężczyzną, który uważa, że ewentualne zabezpieczenie to wyłącznie sprawa kobiety, a prezerwatywy są niewygodne.  Musimy mieć pewność, że w kulminacyjnym momencie on nie zapomni o kondomie i nie będzie naciskał, żeby tym razem go nie zakładać. Idealny kochanek to odpowiedzialny mężczyzna, który dba o bezpieczeństwo swoje i swojej partnerki. Chodzi zarówno o typową antykoncepcję, jak i zapobieganie przenoszeniu ewentualnych chorób. Przezorny zawsze ubezpieczony i ma na podorędziu dobrze przechowywane prezerwatywy.

Komentarze (3)

Aneta

5 lat temu

Tak, faktem jest, ze bezpieczeństwo wydaje się niektórych panów nie interesować. Jak nie chcesz zajść w ciążę, to sama się postaraj, mój wkład jest taki, ze przyszedłem na spotkanie 😉

Mindi

5 lat temu

Wiadomo, że wszystko jest ważne aby doszło do intymnego zbliżenia. Wiele z tych punktów mnie nie dotyczy gdyż mam męża i nasze relacje są jasne. Ale i tak jest wiele spraw, które wpływają na jakość seksu, takie jak zgoda, poczucie bliskości, zaufanie. Kobieta lubi aby mężczyzna był zadbany i o nią zabiegał, nawet w długoletnim związku 🙂

Zostaw komentarz