Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Kobiece libido bez tajemnic

kobiece libido

Przyjęło się, że to mężczyźni mają większe libido i zawsze są gotowi na erotyczne igraszki, tymczasem niektóre panie mają ogromny apetyt na seks.  W przypadku płci pięknej na zainteresowanie seksualną sferą życia ma nieco inne podłoże niż u facetów. Przedstawiamy kobiece libido bez tajemnic.

Temperament seksualny pozostaje na całe życie

Kobiety około dwudziestego roku życia nabierają zainteresowania erotycznymi igraszkami. To właśnie wówczas chętnie eksperymentują z seksem.  To, czy kobieta ma wysokie czy niskie libido, jest poniekąd uwarunkowane genetycznie. Jeśli ona  posiada duży temperament seksualny i najchętniej w weekend nie wychodziłaby z sypialni, on pozostanie taki sam za 5, 10 czy 15 lat. W związku z tym warto zawczasu dobrać sobie partnera, który ma zbliżone potrzeby do naszych.  Oczywiście po uzyskaniu tytułu magistra większość kobiet ma wyższe libido niż w trakcie studiów, ale dziewczyna, dla której seks mógłby w ogóle nie istnieć, nagle nie stanie się królową erotycznych igraszek.

Fazy cyklu menstruacyjnego a apetyt na seks

To, w jakiej fazie cyklu menstruacyjnego znajduje się kobieta, wywiera ogromny wpływ na jej libido. W trakcie krwawienia miesiączkowego odczuwamy najmniejszą ochotę na seks. Owszem, od tej zasady zdarzają się wyjątki, które chętnie oddałyby się erotycznym igraszkom, gdyby nie dyskomfort wywołany przez menstruację.  Jednak większość kobiet w trakcie miesiączki ma niskie libido ze względu na obniżony poziom estrogenów i progesteronu w organizmie.  Ok. 7. cyklu stężenie żeńskich hormonów płciowych zaczyna się normować, a kobieta nabiera ochoty na seks. Podczas owulacji apetyt na erotyczne igraszki osiąga apogeum i utrzymuje się jeszcze przez kilka dni, dopóki kobiety nie dopadną objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. W tym czasie często pojawiają się dolegliwości bólowe zwiastujące okres, które odbierają apetyt na seks. Nie jest to jednak regułą, czasem PMS omija kobietę, natomiast libido jest tak rozbuchane, że najchętniej w ogóle nie wypuściłaby swojego partnera z łóżka do czasu, aż pojawi się miesiączka.  Podczas okresu panie lubią być przytulane przez mężczyzn i obsypywane pocałunkami.  W tym czasie, gdy jesteśmy osłabione, potrzebujemy męskiej troski bardziej niż w pozostałe fazy cyklu.

Kobiece libido zależy od czułości partnera

To, czy kobieta ma ochotę na seks, w dużej mierze zależy od zachowania jej partnera. Jeśli mężczyzna jest czuły, szczery i troskliwy, czujemy się przy nim bezpiecznie i zaczynamy mu ufać. Jak do tego potrafi się uwodzicielsko uśmiechać i głęboko patrzeć w oczy, to nabieramy ochoty na seks, a nasze libido znacznie wzrasta.  Niestety, kobiety są tak skonstruowane, że nawet przystojny mężczyzna może nie rozpalać ich pożądania, gdy wydaje się gruboskórny i brakuje mu swego rodzaju wrażliwości.  Jeśli mężczyzna nie jest egoistą i dba o obopólną przyjemność, nie boi się okazywać czułości, to kobieta ma ochotę uprawiać z nim regularnie seks. Gdy zanadto skupia się na własnych doznaniach i nie zważa na uczucia kobiety, jej libido spada albo szuka ona zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb gdzie indziej.  Podsumowując, idealny kochanek to dla wielu z nas czuły, troskliwy  i prawdomówny przystojniak, przy którym czujemy się pożądane i szanowane.

Przyczyny niskiego libido: stres i życie w biegu

Stres i życie w ciągłym biegu to najczęstsi mordercy kobiecego libido. Nawet panie obdarzone dużym temperamentem seksualnym czasem nie mają sił i ochoty na nic innego jak długi sen w swoim łóżku.  Jeśli stres ma podłoże zewnętrzne, wiąże się np. z reorganizacją w firmie, w której kobieta jest zatrudniona, trudno coś na to poradzić. Czasem jednak wystarczy pomóc partnerce pozbyć się źródła zmartwień i zmęczenia, np. wyręczając ją w niektórych zadaniach, aby ta nabrała ochoty na namiętny seks każdego wieczoru.

Namiętna kochanka ma wysoką samoocenę

Im wyższą samoocenę ma kobieta, tym lepszą i bardziej namiętną jest kochanką.  Zależność ta jest stosunkowo prosta. Panie mające zastrzeżenia do swojego wyglądu, często nie mają ochoty na seks, ponieważ nie są zadowolone ze swojego ciała i zwyczajnie się go wstydzą. Natomiast kobiety, które  mają wysoką samoocenę, czują się atrakcyjne i często słyszą komplementy z ust znanych i obcych mężczyzn, znają swoją wartość i skupiają się na przyjemności czerpanej z erotycznych igraszek.

Tabletki antykoncepcyjne a kobiece libido

Kobiece libido zabijają też niektóre choroby przewlekłe i przyjmowane leki.  Jeśli partnerka choruje na chorobę wieńcową, nawracające infekcje układu moczowo-płciowego lub nadciśnienie tętnicze, na ogół nie ma ochoty na seks.   Kobiece libido mogą obniżać też niektóre tabletki antykoncepcyjne, na szczęście wystarczy zmienić je na inne. Zauważono bowiem, że dwuskładnikowe pigułki antykoncepcyjne przyjmowane zgodnie ze schematem 24 tabletki aktywne + 4 tabletki placebo, nie tylko nie odbierają apetytu na seks, ale często wręcz podkręcają kobiece libido.

Dodaj komentarz