Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Seksualne dopasowanie – jak je rozpoznać?

seksualne dopasowanie

Niektórzy twierdzą, że istnieje coś takiego jak seksualne dopasowanie. Seks jest bowiem ważnym elementem związku. Po czym poznać, że jesteśmy dopasowani w sferze łóżkowej?

Udany seks, czyli seksualne dopasowanie

Będąc w związku każdy z partnerów pragnie czuć się jak najlepiej i czerpać satysfakcję oraz radość z bycia razem. Jednym z aspektów relacji łączącej parę jest bliskość fizyczna. Udany seks to jeden z fundamentów szczęśliwego związku. Jeśli dogadujemy się w każdej sferze, możemy liczyć na trwały związek, coś więcej niż tylko przelotną znajomość, która nie ma żadnego wydźwięku emocjonalnego. Nie sztuką jest pójście do łóżka z pierwszym lepszym facetem. Bliskość, która jest efektem głębokich uczuć, z pewnością dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Seksualne dopasowanie można rozpoznać na podstawie niektórych zachowań, tego jak wygląda nasza relacja. Kika wskaźników może pomóc nam w ocenie, czy rzeczywiście jesteśmy odpowiednio dobrani w sferze seksualnej. Ale pamiętajmy, że najważniejsze, byśmy po prost czuli się ze sobą dobrze.

Pragnienie bliskości przez cały czas

Kobieta i mężczyzna, którzy trwają w związku i rzeczywiście łączy ich uczucie, odczuwają pociąg fizyczny. Niezwykła siła przyciąga dwoje do siebie. Pojawia się pragnienie bliskości, ciągłego kontaktu fizycznego, choćby muśnięcia dłoni czy pocałunku. Jeśli między dwojgiem ludzi da się zauważyć takie zachowanie, dobrze wróży to przyszłości relacji. Fascynacja fizyczna jest ważna, ponieważ okazywanie uczuć pomaga nam w lepszym poznaniu drugiej strony. Nie brońmy się więc przed okazywaniem sobie czułości, ponieważ to wszystko spaja związek.

Gorąca gra wstępna

Gra wstępna jest wspaniałym początkiem gorącej przygody, która może dostarczyć nam cudownych uniesień. Niektórzy nie potrzebują lub nie przepadają za takimi wstępami, ale gra wstępna może powiedzieć nam co nieco o związku, pod względem seksualnym. Jeśli podniecenie odczuwamy już przy samych pocałunkach i dotyku drugiej osoby, dalej może być tylko lepiej. Nie pozostaje nic innego, jak tylko często się całować i zmysłowo dotykać.

W idealnej pozycji

związekW łóżku nie może być nudy, więc jeśli para potrafi sobie urozmaicić życie seksualne, bardzo dobrze to rokuje. Każda pozycja może dostarczyć wiele przyjemności, dlatego warto eksperymentować. Para, która rzeczywiście odczuwa satysfakcję z seksu, nie ma problemu z osiągnięciem orgazmów, z pewnością jest idealnie dobrana. Najważniejsze, by odnaleźć ze sobą wspólny język w sferze intymnej, szukać takich pozycji, które są dla dwojga komfortowe i rozmawiać o swoich potrzebach. Wtedy para będzie czerpać radość z seksu i całego związku.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz