Life Style Psychologia

Sprawdzone metody na obniżenie poziomu stresu

sprawdzone-metody-na-obnizenie-poziomu-stresu

Każda kobieta zmagała się albo nadal zmaga się ze stresem. Poznaj sprawdzone metody na obniżenie poziomu stresu.

Kobiecy stres to zjawisko bardzo popularne i dotyka prawie 80% nas. Czy to w szkole, czy w pracy, a czasami w domu – stres złapać nas może wszędzie. Nie znamy dnia ani godziny, ale istnieje kilka sposób jak go obniżyć, a czasami nawet wyeliminować go z naszego życia.

Zacznij dzień od soku pomarańczowego!

To nie tylko mit, ale i prawda. Sok pomarańczowy, a konkretniej znajdująca się w nim witamina C, znacznie obniża poziom wydzielania hormonu stresu. Dlatego czasami szklanka świeżo wyciskanego soku z pomarańczy może bardzo nam pomóc. Pamiętajmy tylko, żeby był to sok naturalny, a nie z kartonu, bez dodatkowych cukrów i konserwantów.

Rozprosz uwagę

Długo przed i tuż po sytuacji stresowej ważne jest, aby rozproszyć naszą uwagę. Im mniej o tym myślimy, tym lepiej. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Na przykład pobawić się modą online, poćwiczyć lub pobiegać, zacząć gotować, piec czy nawet posłuchać ulubionej muzyki. Cokolwiek co sprawi, że przestaniesz myśleć o sytuacji stresowej, a zupełnie się zrelaksujesz.

Sprawdzone metody na obniżenie poziomu stresu – ćwiczenia

Nic nie działa bardziej rozluźniająco jak ćwiczenia. Mimo że najbardziej skuteczny jest boks, to praktycznie każda forma aktywności fizycznej znacznie obniża poziom stresu, zwłaszcza u kobiet. Bieg leczy wszystkie troski, a podczas ćwiczeń siłowych możesz się całkowicie wyładować. Krzycz, ale nie przestawaj biegać. Płacz, ale nie przestawaj podnosić ciężary!

Zapisz swoje myśli

Jedną z ciekawych form radzenia sobie ze stresem jest pisanie wszystkiego, co leży nam na sercu. Jeżeli uważasz, że to również może Ci pomóc, chwyć za długopis i kartkę papieru i dokładnie zapisz co ciebie gnębi. Wypisz w kolumnie uczucia, które Tobą miotają, dlaczego sytuacja jest stresowa i jak się mogłaś w niej inaczej zachwować. Kolekcjonuj takie kartki i po upływie kilku tygodni przeczytaj je jeszcze raz. Następnie porównaj jak zmieniło się Twoje zachowanie i sytuacje, w których czułaś stres. To pomoże ci dokładnie zaobserwować Twoje reakcje i sprawi, że będziesz świadoma wszystkiego, co dzieje się dookoła ciebie. Uwierz mi, działa lepiej niż niejedna gra odstresowująca dla kobiety.

Sauna

Czy wiedziałaś, że 30 minut dziennie w saunie zmniejsza nawet o 30% poziom stresu? Tak, to prawda. Dlatego kiedy masz bardzo stresujący tydzień, nie zapomnij wybrać się do sauny chociaż na pół godziny. Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości, weź gorącą kąpiel lub prysznic, które także mocno relaksują.

Rozmowa z bliską osobą

Czasami mamy ochotę wygadać się bliskiej osobie, zwłaszcza w sytuacjach stresowych. Rozmowa bardzo pomaga w takich sytuacjach, więc dzwoń szybko do przyjaciółki i umów się z nią na ulubioną kawę i ciastko. Kilka minut pogaduch, a Ty poczujesz się lepiej!

Powyższy artykuł jest efektem współpracy z Poki.pl

Komentarze (30)

dulcynea

9 lat temu

Moja metoda na stres , to zakładam dres i biegam . W niedalekim parku , kiedy pobiegam wracam biorę ciepłą kąpiel z olejkami:-)

Emilly27k

9 lat temu

Ja lubię rozmawiać z ciekawymi ludźmi i wtedy poprawia mi się nastrój.Mogą to być nawet ludzie niepełnosprawni. :)))

sirena46

9 lat temu

Myślę, że każdy człowiek ma swój sposób na stres. Dla jednego będzie to sauna, dla drugiego aktywność fizyczna, a dla trzeciego rozmowa z mężem, przyjaciółką czy sauna.
Ile osób tyle sposobów najważniejsze, żeby pomogły się zrelaksować i poczuć się lepiej :-X

drobina

9 lat temu

Mój sposób na stres to oczywiście aktywność fizyczna – jazda na rowerze, pływanie, bieganie i siłownia w moim ulubionym parku:-):-X

elle@elle

9 lat temu

ja bardoz lubie saune i rozmowa z bliska osoba pomaga i niestety uciekam sie do slodkosci ,to moj maly grzeszek ,lae kupienie loda poprawia mi tak samo humor jak kupienie nowego kosmetyku czy fatalaszka :)))

Tama_ra

9 lat temu

Wszystkie, opisane metody są dobre, każdy ma swoją ulubioną i skuteczną 🙂 Ja lubię się wybrać na zakupy, sama albo z koleżanką, nowy ciuch zawsze poprawia mi humor 🙂

wsteczna

9 lat temu

Dla mnie najlepszą metodą jest rozmowa z przyjaciółką, choćby ta telefoniczna, jeśli nie możemy się akurat spotkać.

wsteczna

9 lat temu

Dla mnie najlepszą metodą jest rozmowa z przyjaciółką, choćby ta telefoniczna, jeśli nie możemy się akurat spotkać.

PatiKoti

9 lat temu

Zawsze warto po prostu unikać stresu, ale jak zdarzy się nam taka sytuacja to można skorzystać z tych rad 🙂

Amelie_53

9 lat temu

Relaks jest najlepszy na stres, wieczór z książką czy filmem zawsze mnie odpręża i powoduje, że stres szybko znika 😉

Marietta_68

9 lat temu

Nie ma jak ploteczki na wszelki stres i smuteczki 🙂 A do tego soczek pomarańczowy i relaksik gotowy :-d

Tess

9 lat temu

Wydaje mi się, że jednak rozmowa z kimś bliskim, siostrą, koleżankom lub kochanym mężem to najlepsze lekarstwo na stres 🙂 Ale zawsze dobrze inaczej zadbać o swoje samopoczucie.

sirena46

9 lat temu

Wszystkie metody oprócz sauny mogłabym wcielić w życie.
Sok pomarańczowy jak najbardziej z ćwiczeniami świetny duet 🙂
Stres towarzyszy nam codziennie i nie da się go niestety w 100 % uniknąć.

filodendron

9 lat temu

Mnie pomaga najbardziej rozmowa z dobrą ,serdeczna osobą, a sok pomarańczowy bardzo lubię 🙂

dulcynea

9 lat temu

Dobre rady na obniżenie poziomu stresu.
O soku pomarańczowym nie słyszałam, lubię .
Sauna , nie przepadam a rozmowy , czasem próbuję

elle@elle

9 lat temu

bardzo lubie sok pomaranczowy i saune,chetnie te porady wykrzystam,ale na razie wynki mam dobre i nie musze sie jeszcze martwic :)))

Mindi

9 lat temu

Jak chyba każdy miewam stresowe sytuacje, które trwają krócej albo bardzo długo. Wydawało mi się, że wszystkiego próbowalam na poprawę nastroju a jednak nie próbowałam jeszcze zapisywać i analizować swoich myśli. Nie wiem czy rozproszenie myśli w takich trudnych chwilach jest możliwe bo myśli krążą wokół problemu, ale spróbuję. Choć wolałabym aby takie stresowe dni się nie zdarzały i żebym nie musiała szukać ucieczki i wyzwolenia psychicznego 🙂

Zostaw komentarz