sprawdzone-metody-na-obnizenie-poziomu-stresu

Każda kobieta zmagała się albo nadal zmaga się ze stresem. Poznaj sprawdzone metody na obniżenie poziomu stresu.

Kobiecy stres to zjawisko bardzo popularne i dotyka prawie 80% nas. Czy to w szkole, czy w pracy, a czasami w domu – stres złapać nas może wszędzie. Nie znamy dnia ani godziny, ale istnieje kilka sposób jak go obniżyć, a czasami nawet wyeliminować go z naszego życia.

Zacznij dzień od soku pomarańczowego!

To nie tylko mit, ale i prawda. Sok pomarańczowy, a konkretniej znajdująca się w nim witamina C, znacznie obniża poziom wydzielania hormonu stresu. Dlatego czasami szklanka świeżo wyciskanego soku z pomarańczy może bardzo nam pomóc. Pamiętajmy tylko, żeby był to sok naturalny, a nie z kartonu, bez dodatkowych cukrów i konserwantów.

Rozprosz uwagę

Długo przed i tuż po sytuacji stresowej ważne jest, aby rozproszyć naszą uwagę. Im mniej o tym myślimy, tym lepiej. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Na przykład pobawić się modą online, poćwiczyć lub pobiegać, zacząć gotować, piec czy nawet posłuchać ulubionej muzyki. Cokolwiek co sprawi, że przestaniesz myśleć o sytuacji stresowej, a zupełnie się zrelaksujesz.

Sprawdzone metody na obniżenie poziomu stresu – ćwiczenia

Nic nie działa bardziej rozluźniająco jak ćwiczenia. Mimo że najbardziej skuteczny jest boks, to praktycznie każda forma aktywności fizycznej znacznie obniża poziom stresu, zwłaszcza u kobiet. Bieg leczy wszystkie troski, a podczas ćwiczeń siłowych możesz się całkowicie wyładować. Krzycz, ale nie przestawaj biegać. Płacz, ale nie przestawaj podnosić ciężary!

Zapisz swoje myśli

Jedną z ciekawych form radzenia sobie ze stresem jest pisanie wszystkiego, co leży nam na sercu. Jeżeli uważasz, że to również może Ci pomóc, chwyć za długopis i kartkę papieru i dokładnie zapisz co ciebie gnębi. Wypisz w kolumnie uczucia, które Tobą miotają, dlaczego sytuacja jest stresowa i jak się mogłaś w niej inaczej zachwować. Kolekcjonuj takie kartki i po upływie kilku tygodni przeczytaj je jeszcze raz. Następnie porównaj jak zmieniło się Twoje zachowanie i sytuacje, w których czułaś stres. To pomoże ci dokładnie zaobserwować Twoje reakcje i sprawi, że będziesz świadoma wszystkiego, co dzieje się dookoła ciebie. Uwierz mi, działa lepiej niż niejedna gra odstresowująca dla kobiety.

Sauna

Czy wiedziałaś, że 30 minut dziennie w saunie zmniejsza nawet o 30% poziom stresu? Tak, to prawda. Dlatego kiedy masz bardzo stresujący tydzień, nie zapomnij wybrać się do sauny chociaż na pół godziny. Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości, weź gorącą kąpiel lub prysznic, które także mocno relaksują.

Rozmowa z bliską osobą

Czasami mamy ochotę wygadać się bliskiej osobie, zwłaszcza w sytuacjach stresowych. Rozmowa bardzo pomaga w takich sytuacjach, więc dzwoń szybko do przyjaciółki i umów się z nią na ulubioną kawę i ciastko. Kilka minut pogaduch, a Ty poczujesz się lepiej!

Powyższy artykuł jest efektem współpracy z Poki.pl