Dieta O dietach

Dieta ryżowa Kempnera – jakie są jej założenia?

dieta-ryzowa-kempnera-jakie-sa-jej-zalozenia

Ryż jest wspaniałym produktem roślinnym, który często stanowi składnik codziennych jadłospisów. Czy dieta ryżowa Kempnera jest skuteczna? Jakie są jej założenia?

Dieta ryżowa Kempnera

Taka forma diety jest dość rygorystyczna, ale za to niezwykle skuteczna. Wymaga konsekwencji. Dieta ryżowa jest coraz bardziej popularna na całym świecie. Odpowiednio stosowana może doprowadzić do osiągnięcia imponujących efektów. Na ryżowej diecie można bowiem jednorazowo schudnąć nawet 10 kilogramów. Dietę, opartą na ryżu powinno się stosować nie dłużej niż około 20 dni. Została ona opracowana przez Waltera Kempnera, który badał wpływ produktów na ludzki organizm. Badacz odkrył, że spożycie odpowiedniej ilość ryżu działa na obniżenie ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

Założenia diety ryżowej Kempnera

Dieta ryżowa Kempnera polega na dziennym spożyciu ok. 1000 kalorii. Jest to niewielka ilość energii, ale osoby stosujące dietę nie odczuwały nasilonego głodu. Taka forma odchudzania zapewni nam gwarancję sytości i niezbędnej energii, ponieważ ryż zawiera dużą ilość magnezu i potasu, który usuwa nadmiar wody z organizmu i przyśpiesza spalanie. Uruchamia także równowagę kwasowo – zasadową, wspierając proces trawienia. Przy takim odżywianiu zaleca się całkowite odstawienie soli, która zatrzymuje wodę w naszym ciele.Dieta jest źródłem błonnika, który pomaga usunąć wszelkie toksyny.

Składniki ryżowej diety

Jadłospis w ryżowej diecie nie opiera się tylko na spożywaniu samego ryżu. Ważnym elementem są także inne produkty, które uzupełnią ryby, białe mięsa, orzechy oraz drożdże. W diecie powinny znaleźć się także rośliny strączkowe, pestki słonecznika i grubo mielone produkty zbożowe. Dużą rolę odgrywa także nawadnianie organizmu. W tym celu należy pić minimum 2,5 l płynów dziennie. Dobrą przekąską będą owoce lub chrupkie pieczywo.

Jadłospis w ryżowej diecie

Posiłki spożywane w diecie ryżowej Kempnera powinny być odpowiednio zbilansowane. Należy jeść je regularnie. Jadłospis składa się ze śniadania, kolacji oraz dwóch przekąsek między posiłkami. Na śniadanie idealne będą owoce. Ugotowany ryż z dodatkiem owoców takich jak banan czy truskawki będzie zdrowym początkiem dnia. Ryż z warzywami to propozycja na obiad. Kombinacja może być dowolna, ale warto dodać do niej zioła oraz orzechy. Na kolację możemy zjeść ryż z jabłkami i cynamonem lub z warzywami. Jabłko czy banan zastąpią nam słodkie i słone przekąski.

Dieta ryżowa Kempnera jest skuteczna. Zdrowe produkty, pełne witamin i minerałów, połączone z ryżem, tworzą kolorową mieszankę. Dzięki takiej diecie zyskamy wymarzoną sylwetkę i dużą dawkę energii.

Katarzyna Antos

Komentarze (8)

Tess

6 lat temu

To bardzo zdrowa dieta, ma dużo składników. Ostatnio nie czuję się dobrze, przejdę na jakiś czas na taką lekką dietę.

sirena46

6 lat temu

Nie stosuję żadnej z diet i na razie nie będę stosować. Urozmaicone jedzenie, dużo ruchu i nie muszą to być wcale wyczerpujące ćwiczenia i nie potrzeba stosować diety.
A swoją drogą lubię ryż i często go w kuchni używam do różnych potraw. 🙂

Mindi

6 lat temu

Skoro dieta ryżowa jest skuteczna i zdrowa to warto ją wypróbować. Dość często jadamy w mojej rodzinie ryż ale teraz sama częściej po niego sięgnę według wskazówek. Ale także nie tak restrykcyjnie bo aż tak dużo nie muszę schudnąć 🙂

drobina

6 lat temu

W mojej diecie nie brakuje ryżu, który jest jednym z moich ulubionych dań. Często przyrządzam go z warzywami a także z rybą. Robię także sałatki ryżowo…mięsne (filet drobiowy)
i właśnie dlatego nawet nie próbuję diety ryżowej Kempnera. Przy moim trybie życia dieta 1000 kalorii nie przejdzie – nie będe się katowała. :-X:P

filodendron

6 lat temu

Ta dieta odpowiada mi najbardziej ze wszystkich diet, intuicyjnie chyba wyczułam dzisiejszy artykuł. na śniadanie zjadłam banana, potem zupa pomidorowa z ryżem i wafle ryżowe, a potem będzie ryż z owocami zrobie go będąc pod natchnieniem tego artykułu 🙂

dulcynea

6 lat temu

Wiem , że w daniach dietetycznych często pojawia się ryż:-X
Staram dię jeść ryż możliwie często.
Założenia tej diety są rozsądne , można by spróbować:-)

Zostaw komentarz