Gorący temat! Miłość i związki

Czym mężczyźni imponują kobietom?

czym mężczyźni imponują kobietom

Randka to niezobowiązujące spotkanie, które ma na celu lepsze poznanie osoby, która wpadła nam w oko. Czasem po jednej rozmowie jesteśmy w stanie ocenić, czy występuje między nami nić porozumienia i chemia, czy po prostu nie nadajemy na tych samych falach. Pierwsza randka to swego rodzaju test, który czasem kończy się zakończeniem znajomości. Jest to całkowicie naturalne, ponieważ czasem pryska czar i zauważamy, że różnimy się stanowiskiem w kluczowych kwestiach.  Zdarza się jednak, że po pierwszej randce nie możemy doczekać się następnej. Czym mężczyźni imponują kobietom?

Umiejętność przełamywania lodów

W dużej mierze sukces mężczyzny zależy od tego, czy potrafi przełamać pierwsze lody. To normalne, że gdy ludzie za bardzo się nie znają, to początkowo są spięci i zachowawczy. Nie zawsze jednak na pierwszej randce jest sztywno i nieciekawie. Umiejętność przełamania lodów to rzadko spotykany talent, trzeba bowiem umieć przewidzieć reakcję drugiej osoby. Otwarte kobiety przyjemnie może zaskoczyć mężczyzna, który przytuli je na powitanie. Taki przyjacielski gest potrafi stopić pierwsze lody, zwłaszcza jeśli ona jest osobą towarzyską i ma bliskich znajomych płci obojga. Nie wszystkie panie jednak lubią taką „wylewność” na początku znajomości, w ich przypadku należy tak dobrać pierwsze tematy rozmowy, aby rozluźnić atmosferę.

Uśmiech i poczucie humoru

Nic tak nie zbliża do siebie ludzi jak mile spędzony czas. Mężczyzna obdarzony dużym poczuciem humoru dobrze rokuje, ponieważ każdy człowiek pragnie otaczać się osobami radosnymi i pogodnymi. Nie lubimy ludzi, którzy wciąż tylko marudzą i narzekają. Nie chodzi o to, by całkowicie lekceważyć problemy, ale o to, by nie przypisywać im nadmiernej wagi. Szczery uśmiech mężczyzny może skruszyć niejedno kobiece serce. Osoby, które potrafią się śmiać i żartować także z samych siebie, uchodzą za atrakcyjniejsze. Nic dziwnego, w końcu w codziennym życiu przydaje się zdrowy dystans do problemów i własnej osoby. Poza tym warto umieć obrócić drobne wpadki w żart, zamiast rozpamiętywać i rumienić się ze wstydu, że oto po raz kolejny się skompromitowaliśmy. Nie zawsze wszystko nam wychodzi, zamiast robić tragedię z przypalonej jajecznicy, można po prostu obrócić całą sytuację w żart i przygotować nową;) Mężczyzna, który podziela nasze zdrowe podejście do życia i ma duże poczucie humoru, zawsze nam imponuje.

Czym mężczyźni imponują kobietom? Wewnętrzne ciepło

Brzmi tajemniczo? Trudno zdefiniować tę cechę w przystępny i klarowny sposób.  Zapewne nie raz zauważyłaś, że po kilku minutach spędzonych w towarzystwie niektórych osób  zaczynasz pałać do nich sympatią. Dostrzegasz w nich bowiem dobro i wewnętrzne ciepło, któremu towarzyszy otwartość.  Jeśli poczujesz się tak u boku mężczyzny, który właśnie zaprosił cię na randkę, to zyskuje on kolejne punkty.   Wewnętrzne ciepło często można dostrzec po sposobie, w jaki facet opowiada o swoim rodzeństwie, współlokatorach, zwierzętach itp. Gdy widzisz, że w relacjach z innymi ludźmi i zwierzętami jest troskliwy  i uczciwy, automatycznie zaczynasz pałać do niego większą sympatią.

Opiekuńczość

Kobiety, nawet te, które dobrze radzą sobie w życiu, marzą o opiekuńczym mężczyźnie, na którego zawsze będą mogły liczyć. Trudno ocenić charakter faceta, którego znamy od godziny, ale jeśli widzisz, że pyta się o twoje samopoczucie, zadaje pytanie, czy jest ci zimno, a sam z zaangażowaniem opowiada o tym, jak pomagał w wychowywaniu rodzeństwa, to jest to dobry prognostyk na przyszłość. Opiekuńczy mężczyzna bierze pod uwagę potrzeby i odczucia innych osób.  Nie forsuje na siłę swojego zdania – np. nie ciągnie nas przez pola, gdy mamy na nogach szpilki, bo tak jest szybciej.

Praca od najmłodszych lat

Mężczyzna, który już w szkole imał się różnych zajęć, aby zarobić na swoje potrzeby i przyjemności, bardzo imponuje kobietom. Pracowitość to bowiem bardzo ważna cecha. Jeśli mężczyzna jest zaradny i ma świadomość, że życie kosztuje, będzie w życiu zachowywał się odpowiedzialnie. Może okazać się dojrzalszy od mężczyzn starszych od siebie o 10 lat, którym w znalezieniu pracy pomagali rodzice. Jeśli na dodatek mężczyzna nie wybrzydza, chce oczywiście pracować w branży, która go interesuje, ale jest skłonny robić cokolwiek, gdy znajdzie w trudnej sytuacji finansowej, to bardzo zyskuje w oczach kobiety.

Oczytanie

Statystycznie to właśnie kobiety częściej sięgają po książki, nic dziwnego, że cieszą się, gdy poznają przystojnego, oczytanego mężczyznę. To dobrze świadczy o jego poziomie intelektualnym.  Przy oczytanym mężczyźnie nigdy nie grozi nam brak tematów do rozmów. Osoby, które chętnie sięgają po książki, są bardziej kreatywne, spontaniczne i lepiej radzą sobie w codziennym życiu.  Oczytany mężczyzna jest bardzo seksowny;)

Duża wiedza ogólna

Mężczyzna nie musi być specjalistą w każdej dziedzinie, w dzisiejszych czasach, przy dynamicznie rozwijającej się nauce jest to bowiem niemożliwe. Dobrze jednak, aby posiadał dużą wiedzę ogólną.  By słysząc słowo: empatia, nie myślał o azjatyckiej wyspie, by potrafił w codziennym życiu wykorzystać prawa fizyki. Jeśli na dodatek jest w stanie przytoczyć jakąś ciekawostkę ze świata nauki, to znaczy, że jest inteligentny i sporo czyta.

Umiejętność dostrzeżenia piękna

Gdy mężczyzna potrafi dostrzec piękno otaczającej go przyrody, to imponuje kobiecie. Przyzwyczaiłyśmy się bowiem, że dla facetów rzeczy takie jak śpiew ptaków, stare drzewo, ładnie padający promień światła  to nieistotne rzeczy. Oni na ogół nie przywiązują wagi do takich drobiazgów. Jeśli mężczyzna jest spostrzegawczy i potrafi docenić otaczające go piękno, to jawi się jako wrażliwy i wart uwagi;)

Dobrze dobrane komplementy

Kobiety lubią być adresatkami komplementów, ale patrzą na to, czy są one szczere i adekwatne. Nie przepadamy za panami, którzy używają klaksonu, przejeżdżając obok nas i wykrzykując przez uchylone okno: „niezła d*pa”. To na pewno nie jest komplement, takie teksty w odczuciu większości pań uchodzą wręcz za uwłaczające ich godności. Nie lubimy być przedmiotowo traktowane, co nie oznacza, że dobrze dobrany komplement nie sprawia nam przyjemności.  Jeśli dotyczy cech charakteru, osobowości, twarzy, oczu, zgrabnej sylwetki i znajduje pokrycie w rzeczywistości, to mężczyzna swoim wyznaniem sporo zyskuje w naszych oczach;)

Dobre wychowanie

Kobietom imponują dobrze wychowani mężczyźni, którzy nie wyzywają innych kierowców na drodze, potrafią przepuścić panie przodem i zachowywać się uprzejmie wobec obcych ludzi mijanych na ulicy. O dobrych manierach panów świadczy też fakt, iż na pierwszych spotkaniach, gdy ledwo znają kobietę,  nie próbują jej zaciągnąć do łóżka, nie klepią jej po pośladkach itp. Czym innym jest przytulenie, złapanie za rękę, a przy dalszym rozwoju znajomości objęcie w pasie czy pocałowanie w policzek, a czym innym nachalne dobieranie się do nowo poznanej kobiety. Panie lubią, gdy mężczyzna jest dżentelmenem, który stopniowo pokonuje ich kolejne bariery, jednocześnie sondując ich reakcję. Przytulenie->złapanie za rękę -> pocałunek w policzek na pożegnanie/powitanie ->objęcie w pasie -> pocałunek w usta, gdy wszystko przebiega stopniowo w tym kierunku, to kobieta czuje się szanowana.  Jednocześnie mężczyzna postępując stopniowo, ma szansę sprawdzić, czy kobieta ma ochotę na bliższą relację. Jeśli widać, że jego gesty sprawiają jej przyjemność, to znajomość rozwija się we właściwym kierunku. Panowie, którzy nie próbują od razu zaciągnąć nas do łóżka, bardzo nam imponują.

Szczerość

Kobiety lubią szczerych i otwartych mężczyzn, którzy potrafią się przyznać, że nie mieli jeszcze okazji być w lokalnym parku linowym. Nie ma nic gorszego niż facet udający wszystkowiedzącego macho, który zna wszystkie filmy, książki, modne lokale w mieście, wykonawców. Taki mężczyzna pewnie przyznałby się nawet do posiadania numeru do Donalda Trumpa. Kobiety nie lubią pozerów, cenią sobie natomiast szczerość. Jeśli mężczyzna mówi wprost, że nie zna najnowszej płyty Ani Dąbrowskiej, to nic nie traci. Gdy zacznie kłamać, sam się wkopie, gdyż nie będziemy znał ani jej tytułu, ani zawartości.  Jest to żenujące, zatem panom, którzy chcą wywrzeć dobre wrażenie na kobiecie, doradzamy szczerość;)My też nie znamy wszystkich piłkarzy, samochodów i przedstawień w teatrze. To żaden powód do wstydu, w końcu doba ma tylko 24 godziny.

Czym zaimponować kobiecie? Bądź sobą

Kobietom imponują mężczyźni, którzy nikogo nie udają. Naprawdę to da się wyczuć, czy facet udaje nadmiernie pewnego siebie, zachowując się chamsko, jak przystało na macho, czy po prostu akceptuje siebie i pozwala sobie na otwartość. Mężczyzna, który mówi wprost, że nigdy nie wyjeżdżał na zagraniczne wycieczki, bardziej imponuje kobiecie od pozera, który zacznie chwalić się znajomością Camp Nou, Tadż Mahal i Luwru.

Chęć pomocy

Jeśli mężczyzna potrafi bezinteresownie pomóc innej osobie przy wymianie koła, wyprowadzaniu psa na spacer to sporo zyskuje w oczach kobiety. Ważne jednak, aby to wszystko, o czym mówi, okazało się prawdą. Kłamstwo można bardzo łatwo wyczuć, a czasem nawet zaliczyć niezłą wpadkę. Jeśli facet przechwala się, że pomagał wymienić koło, a przy awarii swojego samochodu dzwoni po pomoc, bo nie umie tego zrobić, to znaczy, że wcześniej kłamał.

Spontaniczność

Mężczyźni, którzy są spontaniczni i potrafią po prostu zadzwonić do kobiety, żeby umówić się z nią na wieczorny spacer, sporo zyskują w oczach pań.  Oczywiście, zdarza się, że ona ma już zaplanowany wieczór, ale z pewnością doceni gest i zaproponuje alternatywny termin.  Lubimy też, gdy mężczyzna nagle łapie nas za rękę i zaczyna prowadzić w innym kierunku, żeby pokazać coś wyjątkowego np. miejsce lęgowe rzadko spotykanego gatunku ptaków.

Dobre relacje z rodzeństwem

Imponują nas mężczyźni, którzy mają dobre relacje z rodzeństwem. Jeśli on świetnie dogaduje się z młodszą siostrą i uwielbia bawić się z młodszym bratem, to znaczy, że jest ciepłym i dobrym człowiekiem, któremu można zaufać.  Przy takim mężczyźnie czujemy się bezpiecznie, ponieważ widzimy, że potrafi odnaleźć się w relacjach międzyludzkich.

Komentarze (3)

pati25

4 lata temu

Różnymi cechami mężczyzna może zaimponować kobiecie.Ale są kobiety ,którym imponuje to ,że facet ma dużo kasy,super samochód.Na wszystko go stać.Rzeczy materialne nie mają dla mnie dużego znaczenia.

Tess

4 lata temu

Taki idealny mężczyzna byłby gdyby miał te cechy. Mnie mąż imponował zdecydowaniem i zaradnością. Koleżanka powiedziała mi, że mój mąż jest nudny i za poważny. Jej był towarzyski i mówił słodkie słówka. Ja przeżyłam z mężem 40 lat a ona tylko pięć i poszedł do innej. Zależy co kto lubi.

Lanza

4 lata temu

To prawda, że objęcie na początku spotkania może sporo zmienić. Mój mąż na pierwszej randce mnie przytulił, po czym opowiadał wiele zabawnych historii. Zakochałam się w nim po uszy. Warto nauczyć się przełamywać lody. Przytulenie to drobny, przyjacielski gest, a potrafi zbliżyć ludzi:)

Zostaw komentarz