Kobieta i mężczyzna Miłość i związki Psychologia

Czego pragną kobiety? Jak zauroczyć kobietę?

czego pragną kobiety

O tym, czego pragną kobiety, powstało już wiele książek i filmów. Nic dziwnego, panowie też pragną wiedzieć, czym mogą zapunktować u płci przeciwnej. Niestety, nie zawsze dobrze interpretują informacje zasłyszane w mediach lub znalezione w książkach.  Na dodatek często zdają się na pomoc kolegów, którzy, co tu dużo mówić, niekoniecznie potrafią trafić do serca kobiet. Ba, mogą nawet specjalnie wpuszczać cię na miny, aby atrakcyjna dziewczyna wciąż pozostała stanu wolnego. Jeśli kumpel ślini się na widok jej zdjęcia profilowego, zaufaj swojej mamie lub przyjaciółce.

 

Wysłuchaj, co ona ma do powiedzenia

Kobiety cenią mężczyzn, którzy nie koncentrują się wyłącznie na własnych osiągnięciach i napompowanym do granic możliwości ego, ale też interesują się tym, co one mają do powiedzenia. Nie ma nic gorszego niż bycie zasypaną na pierwszej randce listą osiągnięć faceta. Uwierz nam, jeśli atrakcyjna kobieta umówiła się z tobą na spotkanie, to zrobiła to dlatego, że jej się podobasz taki, jaki jesteś. Nie zgrywaj się na kogoś innego, bo ona szybko to wyczuje i jej zainteresowanie twoją osobą poleci w dół na łeb, na szyję.  Kobiety nie lubią przemądrzałych mężczyzn, wolą gdy ci okazują swoje emocje. Naprawdę to urocze, że lubisz bawić się ze swoim bratankiem, a gdy byłeś dzieckiem przynosiłeś do domu wszystkie porzucone pisklęta.  Lubisz piłkę nożną? Nie musisz tego ukrywać przed kobietą. Nie wymyślaj sobie dziwnych pasji, żeby jej zaimponować. Dowiedz się, co ona lubi. Uwierz nam, ona to doceni, a ty będziesz wiedział, gdzie zaprosić ją na następną randkę.

 

Czego pragną kobiety? O tym powiedzą ci inne kobiety, ty wiernie stosuj się do ich zaleceń

Chcesz poderwać dziewczynę i jej zaimponować, ale nie masz zbyt dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich? Nie udawaj samca alfa za namową kolegów, ponieważ kobiety to inteligentne stworzenia i od razu zrozumieją, że kreujesz się na kogoś, kim nie jesteś.  Warto sięgnąć po porady bardziej doświadczonych osób, ale tymi osobami powinny być inne kobiety. Tak, panie najlepiej zrozumieją zachowanie twojej wybranki i podpowiedzą ci, co jej sprawi przyjemność. Uwaga, żadna kobieta nie wpuści cię na pole minowe i nie każe rzucać tekstów będących przechwałkami. Zaufaj swoim przyjaciółkom, one wiedzą, co je pociąga w mężczyznach i jakich facetów ich koleżanki traktują jak desperatów.

Jeśli przyjaciółka zachęca cię do tego, żebyś się otworzył i pokazał swoją wrażliwszą stronę mocy, to zrób to. Kobiety naprawdę lubią facetów, którzy są emocjonalni i delikatni. Jeśli szukasz partnerki na dłużej, a nie tylko na jedną noc, zainwestuj trochę czasu, poznajcie się lepiej. Staraj się być romantyczny – z jakiegoś powodu powieść Janusza Leona Wiśniewskiego pt. Samotność w sieci stała się bestsellerem. Kobiety lubią czuć, że ich potrzeby są dla ciebie ważne. Na randkę wybierz miejsce, które ona lubi. Jeśli dziewczynę boli brzuch z powodu menstruacji, okaż jej zrozumienie. Porozmawiaj z nią o jej zwierzakach, opowiedz o swoim młodszym bracie, koncercie, na którym dobrze się bawiłeś.

Nie przechwalaj się, bo wyjdziesz na narcyza

Kobiety naprawdę nie lubią, gdy opowiadasz im, że twój szef boi się, że zwolnisz się z dnia na dzień i sam jesteś sobie szefem. Te teksty sprawiają, że w głowie kobiety rodzi się mnóstwo obaw. Po pierwsze, uważa ciebie za zapatrzonego w siebie narcyza, który nigdy nie zadba o zaspokojenie jej potrzeb. Po drugie, uzna, że poza autem i pieniędzmi nie masz jej nic do zaoferowania. Po trzecie, kobietom po takich tekstach zapala się lampka alarmowa – zastanawiają się, czy on nie mówi im tego, żeby zaciągnąć je do łóżka i chcą uciekać najdalej, gdzie pieprz rośnie. Po czwarte,  każda kobieta wyczuwa sztuczność bijącą z takich wyznań i chęć podbudowania własnego ego. Jeśli nie chcesz wyjść na desperata i mężczyznę o niskiej samoocenie, poruszaj z nią neutralne tematy. Opowiedz o swoim hobby, zapytaj o jej zainteresowania. Porusz temat ostatniego spotkania w gronie znajomych. Im normalniejsze tematy poruszysz, tym szybciej załapiesz z nią dobry kontakt. Kobiety naprawdę dobrze czują się u boku mężczyzny, który potrafi powiedzieć coś sensownego nt. ekonomii, polityki, praw zwierząt, remontu obwodnicy miasta.

Nie mów, że kobieta siedząca w domu ma fajnie

Kobiety naprawdę lubią swoją pracę i lubią podejmować wyzwania. Pod tym względem niczym nie ustępują mężczyznom.  Rozwój zawodowy jest dla nich równie ważny jak dla ciebie. Jeśli chcesz podbić jej serce, pod żadnym pozorem nie mów, że kobieta siedząca w domu ma fajnie i nie powołuj się przy tym na przykład swojej mamy.  Twoja wybranka może uznać, że nie szanujesz kobiet i w ogóle za nic masz emancypację. Jeśli ona powiedziała ci wcześniej o tym, że lubi swoją pracę i ma w niej fajną atmosferę, absolutnie nie zaimponujesz jej wyznaniem, że chętnie zarobisz na nią.  Ona chce pracować nie tylko po to, by mieć własne pieniądze, ale też sukcesy. Na samym szczycie piramidy potrzeb Maslowa znajdują się potrzeby wyższego rzędu, w tym poczucie, że to, co robię, wpływa pozytywnie na mój rozwój.  Chcesz nawiązać do pracy? Zapytaj, dlaczego akurat robi to zawodowo. Połechtasz jej ego i pokażesz jej, że ma prawo do niezależności. Tak, kobiety wbrew temu, co mówią twoi koledzy, pragną mieć swój mały, prywatny świat. Ty nie zamierzasz rezygnować z tuningowania swojego auta, a ona z pracy, spotkań z przyjaciółmi, także płci odmiennej.

Proponuj randkę z wyprzedzeniem

Żadna kobieta nie lubi, gdy proponujesz jej randkę za godzinę lub nazajutrz. Ona musi się do niej przygotować i będzie czuła się niekomfortowo, gdy ją zaskoczysz.  Poza tym kobieta, która wpadła ci w oko, może mieć też własne plany na weekend – urodziny przyjaciela, wypad z przyjaciółką na zakupy do większego miasta lub wizytę z papugą u weterynarza. Uszanuj to i nie wpadaj w panikę. Jeśli ona wprost mówi ci o imprezie z kolegą, to prawdopodobnie nie ma przed tobą nic do ukrycia. To kumpel z dzieciństwa lub przyjaciel ze studiów, skoro przez tyle czasu do niczego między nimi nie doszło, to nagle nie zapłonie ogień.

Sprawdź, co ona lubi

W dobie social mediów to nic trudnego. Zaproś ją do znajomych na Facebooku, polub jej konto na Instagramie, zajrzyj na bloga, którego prowadzi od kilku lat. Przeczytaj recenzje książek, które przeczytała. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ile możesz się z nich dowiedzieć. Jeśli ona czyta głównie literaturę faktu poświęconą emancypacji kobiet, to ucieszy się, gdy pochwalisz jej zdolności intelektualne. Tylko bądź szczery – ona pięknie się wysławia, skomplementuj to. A może szybko wyliczyła w głowie, ile zapłacicie za rachunek?  To, że ona jest feministką, nie oznacza, że nienawidzi mężczyzn i nie lubi słuchać komplementów nt. wyglądu.  Bądź tylko ostrożny przy dobieraniu słów – powiedz, że lubisz, jak się uśmiecha, maluje usta szminką. Możesz powiedzieć, w jakim kolorze jej do twarzy. Ważne, aby wyznanie było szczere i wyrażone w kulturalny sposób.  Nie może być tak, że skupiasz się tylko na jej wyglądzie, a nie wspominasz o przymiotach charakteru, które w niej cenisz. Kobieta poczuje się wówczas jak lalka, którą chcesz zaprowadzić do łóżka.

Przejrzyj, co lubi na Facebooku. Należy do grupy o prawach zwierząt? To idealny temat do rozmowy, do której możesz się wcześniej przygotować, by zaskoczyć ją merytorycznymi argumentami.  Polubiła racjonalny wegetarianizm? Nie zapraszaj ją do lokali, w których serwują dania mięsne.  Lubi reggae? Zaproś ją na koncert jej ulubionego wykonawcy. Przy okazji może sam odkryjesz jakiś fajny zespół? Jeśli nie wiesz, jak interpretować jej wpisy, zaproś do siebie przyjaciółkę. Przejrzyjcie wspólnie jej profil. Może znajdziecie coś ciekawego. Kobiety naprawdę lepiej rozumieją inne kobiety, a faceci mężczyzn. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś nt. płci przeciwnej, to zapytaj o to jej przedstawicielkę.  Mężczyźni często popełniają mnóstwo błędów, którymi zrażają do siebie kobiety.  Co gorsza, te same nietrafione rozwiązania proponują swoim kumplom. Czasami w dobrej wierze, a czasem po to, by zrobić im na złość lub, co gorsza, samemu zbliżyć się do atrakcyjnej kobiety. Jeśli sprawią, że ich kumpel będzie u niej na spalonej pozycji, oni zrobią dokładnie coś przeciwnego do tego, co ci radzili i wyruszą na podryw.  Nie chcesz, żeby kolega cię wyrolował? O poradę zwróć się do koleżanki, kuzynki lub mamy. To, że ta ostatnia  jest starsza, nie oznacza, że zapomniała, jak to jest być adorowaną.

Pokaż swoją wrażliwość, to nie wstyd, lecz twój największy atut

Kobiety naprawdę nie lubią macho, o którego biją się wszyscy pracodawcy. Prędzej skradniesz jej serce, pokazując jej zdjęcia ze swoim psem, popierając wyrównanie zarobków kobiet czy opowiadając o bajce, którą lubiłeś oglądać w dzieciństwie. Gdy jesteś szczery i odkrywasz swoją wrażliwą stronę mocy, sprawiasz, że ona czuje się wzruszona i widzi w tobie fajnego faceta.  Prawdziwy facet to nie ten, który wdaje się w słowne pyskówki z innymi samcami, czy chwali się nowym samochodem, lecz ten, który potrafi przyznać się, że nigdy nie miał dziewczyny, wzruszają go niektóre filmy i kocha swoją mamę. Trzeba bowiem nie lada odwagi, by przyznać się do swoich słabości. Chełpiąc się i chwaląc zarobkami, przyciągasz do siebie tylko próżne kobiety, które pragną być utrzymankami. Te wrażliwe i wartościowe, które mogą naprawdę pokochać ciebie, a nie stan twojego konta, odstraszasz już po kilku minutach rozmowy. Jeśli to ona nawiązała kontakt, bo tobie zabrakło odwagi, żeby do niej podejść i zagadać, to znaczy, że dostrzegła u ciebie nieśmiałość. Ta cecha u mężczyzn jest naprawdę urocza. Niektóre kobiety podświadomie wybierają nieśmiałych mężczyzn, bo domyślają się, że są bardziej wrażliwi i emocjonalni aniżeli macho. Takie odważne i feministycznie nastawione do życia kobiety w gruncie rzeczy są bardzo wrażliwe i poszukują kogoś, kto zrozumie, dlaczego płaczą, widząc rozjechanego gołębia.

Nie mów na początku znajomości o potrzebie ustatkowania

Początek znajomości służy lepszemu poznawaniu swoich potrzeb i oczekiwań. Ona może zrazić cię do siebie swoim gadulstwem lub chłodem, który od niej bije. Ty też możesz nie przypaść jej do gustu. Spacer w parku do niczego jeszcze nie zobowiązuje, ale stanowi miły akcent na początek znajomości. Nie mów, że pragniesz stabilizacji, bo ona wystraszy się, że mydlisz jej oczy, aby zaciągnąć ją do łóżka.  Tak, kobiety są mocno wyczulone na takie zagrywki.  Mają silnie rozwinięty instynkt samozachowawczy. Po drugie, ona może szukać poważnego związku, ale nie od razu myśli o ślubie i dzieciach. Takie deklaracje działają odstraszająco.  Staraj się jej okazywać szacunek, nie próbuj zaciągać jej do łóżka, całować na pierwszej randce itp. Choć może wydawać się to dziwne, to właśnie, gdy wchodzisz z nami na głębszą więź emocjonalną, starasz się być naszym przyjacielem, zmysłowo wpatrującym się w nasze oczy, dajesz nam poczucie bezpieczeństwa. To także dowód, że nie traktujesz nas jako pierwszej lepszej dziewczyny, której zaliczeniem chcesz pochwalić się przed kolegami jak trofeum. Jeśli dasz kobiecie poczucie bezpieczeństwa, a ona poczuje, że naprawdę ją kochasz, to i tak osiągniesz swój cel. Wspólny seks będzie wówczas jeszcze bardziej ekscytujący, zwłaszcza jeśli włożysz w niego prawdziwe uczucia.

Bądź romantyczny

Nie musisz jej od razu wysyłać wierszy, ba, niektóre kobiety uważają to za tandetne. Bądź sobą, ale nie bój się pokazać z bardziej romantycznej strony. Na łące zerwij jej bukiet polnych kwiatów, zabierz ją na karaoke i zaśpiewaj jej ulubioną piosenkę. Wstaw jej na profil nowy singiel ulubionej piosenkarki. To są drobne, a zarazem nietandetne gesty, którymi sporo zyskasz w jej oczach. Poza tym pamiętaj, żadna kobieta na pierwszą randkę nie chce być zabierana na kolację. Myśli bowiem nie o tym, że chcesz ją lepiej poznać, ale o tym, że myślisz tylko o zaciągnięciu jej do łóżka. Na początek zaproś ją w neutralne miejsca – zacznij od spaceru w parku, to bowiem świadczy o tym, że chcesz ją lepiej poznać.  Nie próbuj jej wyciągać z parku do restauracji, poczuje się oszukana. Pokaż jej, że potrafisz się świetnie bawić na parkowych alejkach. Patrzenie sobie w oczy, podziwianie piękna przyrody – to może być naprawdę przyjemne, a zarazem niezobowiązujące doznanie. Jeśli ona ci się nie spodoba, nic nie tracisz.

Nie zaciągaj jej do łóżka

Kobiety, które myślą o tobie poważnie, nie będą chciały iść z tobą do łóżka na pierwszej randce. Na drugiej, trzeciej, czwartej i piątej też niekoniecznie. Nie oznacza to, że im się nie podobasz. One po prostu muszą ci zaufać.  Jeśli nie potrafisz się jej oprzeć, to paradoksalnie przyspieszysz proces budowania zaufania, ani razu nie wspominając o seksie, nie robiąc aluzji do jej ciała (możesz pochwalić uśmiech, oczy, włosy, ale nie piersi czy pośladki). Jeśli od razu nie wyskoczysz z pocałunkiem, ale na początku dyskretnie złapiesz ją za rękę, muśniesz w ramię czy przytulisz jak przyjaciółkę, to ona poczuje się przy tobie bezpiecznie. Pozwól jej dojrzeć do pierwszego pocałunku, pierwszej wspólnej nocy itp.  Na kobiety działa to jak magnes. Jeśli będziesz naciskał, pierwsze spotkanie będzie zarazem waszym ostatnim. Nie wiesz, jak się zachować? Zastanów się, jak chciałbyś, aby inni faceci traktowali twoją siostrę, przyjaciółkę, mamę czy kuzynkę. Z pewnością nie życzysz im bycia wykorzystaną. Nie postępuj zatem w identyczny sposób.

Rozsądnie wybieraj komplementy

Kobiety lubią komplementy, ale tylko szczere i zasłużone. Ważny jest też sposób ich wyrażenia. Nie mów, że lubisz niskie kobiety. Powiedz, że preferujesz drobne i delikatne panie.  Wiele kobiet czerpie większą satysfakcję z komplementów dotyczących charakteru i osobowości – wolą usłyszeć, że mają świetne poczucie humoru, są przebojowe i odważne aniżeli dowiedzieć się, że kręci cię ich tyłek.

Bądź kulturalny

Kobiety naprawdę lubią dżentelmenów – dotyczy to także feministek. W ich towarzystwie staraj się nie przeklinać, nie wspominać ekspartnerek, nie przechwalać pracą, pieniędzmi, samochodami ani tym, jak w przeszłości pobiłeś kolegę, który ci podpadł. Nie posługuj się slangiem, lecz poprawną polszczyzną. Kobiety, zwłaszcza te dobrze wykształcone, patrzą na to, jak się wysławiasz i czy SMS-y od ciebie nie zawierają błędów ortograficznych. Na szczęście w dzisiejszych czasach można korzystać ze słowników online i sprawdzić zapis problematycznego słowa.  Pokaż, że jesteś osobą kulturalną i od czasu do czasu chodzisz na jakieś koncerty, filmy w kinie, sztuki teatralne lub czytasz książki. Kobiety  lubią inteligentnych mężczyzn. Nie lubisz książek? To czytaj chociaż gazety. Najlepiej takie, które uchodzą za neutralne światopoglądowo. Nie chwal się, że masz poglądy prawicowe i żyjesz teoriami spiskowymi i tropisz przekręty. To zdecydowanie nie budzi zaufania. Pokaż, że jesteś osobą wrażliwą na krzywdę innych osób – dzieci, kobiet, psów trzymanych na łańcuchach czy kur trzymanych w zamkniętych klatkach. Jak najwięcej się uśmiechaj, bądź sobą i nie traktuj kobiety jak pustej lalki. Kobiety nie lubią wyświechtanych frazesów i tanich technik z kursów podrywu. Bądź sobą, opowiadaj o sobie, pytaj ją o zdanie i zainteresowania. Staraj się zabierać ją na neutralny grunt tak, żeby nie czuła się do niczego zobowiązana. Zrób coś romantycznego i bądź szczery. Twoja wrażliwość to twój największy atut, podobnie jak dobre wychowanie i intelekt. Pokaż, że lubisz się rozwijać intelektualnie i masz ambicje – to może być kurs przydatny w pracy, którą wykonujesz lub poszukiwania informacji nt. naprawy usterki w samochodzie.

Popełniłeś jeden z błędów popełnionych w tym artykule i poczułeś, że ona nabrała do ciebie dystansu? Jeśli nadal chce się z tobą umówić, choć może nie jest już do waszego spotkania tak entuzjastycznie nastawiona jak na samym początku, to masz szansę to naprawić. Z błędów wyciągaj wnioski i staraj się ich nie powtarzać. Wprowadź natomiast w życie nasze porady, a jesteśmy przekonane, że skradniesz jej serce. Pamiętaj, tekst ten napisała kobieta, która z własnego doświadczenia i wielogodzinnych rozmów z przyjaciółkami wie, co kręci przedstawicielki płci pięknej:) Chcemy, żeby mężczyźni nas dobrze traktowali i szanowali, ale zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze wiecie, jak się do tego zabrać. To nic złego, każdy kiedyś zaczynał:)  Najważniejsze to podejść do sprawy w mądry i przemyślany sposób, szukać porad u innych kobiet, zamiast u kumpli, którzy ci zazdroszczą spotkania z atrakcyjną dziewczyną. Masz na profilu tyle piosenek świadczących o swojej wrażliwości, a próbujesz zdobyć jej serce na macho, bo tak radzą koledzy i organizatorzy kursów podrywu. Dlaczego boisz się być sobą? Choć raz nam zaufaj i spróbuj być wrażliwym, ciepłym i romantycznym facetem, którym niczym się nie przechwala. Jeśli ta technika nie wypali, trudno, następnym razem postąpisz zgodnie z poradami kumpli. Mamy głęboką nadzieję, że dzięki niniejszemu artykułowi choć jeden mężczyzna spróbuje być wrażliwszym facetem i uszczęśliwić w ten sposób jakąś kobietę. Jeśli wśród czytelników są panowie i czegoś nie rozumieją, to zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach. A panie do wyrażania opinii.

Redaktorki portalu Menopauza.pl

Komentarze (4)

linea

5 lat temu

No i wszystko w temacie 🙂 Kilka bezcennych rad dla naszych panów. Niektórzy faktycznie powinni to przeczytać.
Zawsze możne podesłać niektórym link do artykułu, na szczęście w dzisiejszych czasach to nie problem. Wystarczy wrzucić link chociażby na fb.

Zostaw komentarz