Miłość i związki

10 cech idealnego mężczyzny. O jakim facecie marzą kobiety?

jakich mężczyzn pragną kobiety

Mówi się, że ideały nie istnieją i jest to prawda. Nie ma osoby, która zawsze zachowywałaby się perfekcyjnie i byłaby wolna od wad. Każda kobieta ma jednak w swojej głowie listę cech, które mężczyzna powinien bezwzględnie posiadać oraz takich, o których można powiedzieć, że są mile widziane. Facet nie musi być miłośnikiem tańca, nawet jeśli my nie wyobrażamy sobie weekendu bez imprezy. Ważne natomiast, aby nas nie oszukiwał i nie zdradzał. Niewielu kobietom odpowiada bowiem układ, w których obie strony mogą sypiać, z kim zechcą, ponieważ tworzą otwarty związek.  Przedstawiamy 10 cech idealnego mężczyzny. O jakim facecie marzą kobiety?

10 cech idealnego mężczyzny. Czuły facet

Która z nas nie marzy o czułym facecie?  Mężczyźnie, który chętnie sam z siebie nas przytuli, na powitanie pocałuje w usta lub w policzek, a gdy przebywamy w delegacji, wyśle SMS-a z zapytaniem o nasze samopoczucie? Jeśli do tego troskliwie zajmuje się psem i papugami pod naszą nieobecność, to można rzecz, że trafił nam się prawdziwy ideał. Jeśli mężczyzna potrafi zaopiekować się papugą, którą ledwo zna tak, jakby była ona jego ukochanym pupilem, to znaczy, że za 5 – 7  lat będzie dobrym ojcem. Tatą obecnym w życiu dziecka, który chętnie je przytuli, weźmie na ręce, nakarmi i pobawi się z nim na placu zabaw.

O jakim facecie marzą kobiety? O opiekuńczym

Lubimy troskliwych, opiekuńczych mężczyzn, którzy sami z siebie zwracają uwagę na nasze samopoczucie. Gdy widzą, że  jest nam zimno, chętnie dzielą się swoją kurtką. Spostrzegłszy, że boli nas brzuch, sami z siebie proponują zaparzenie herbaty z mięty czy dziurawca.  Opiekuńczy mężczyzna dobrze rokuje. W końcu w życiu każdej z nas przychodzi taki moment, że podupadamy na zdrowiu i dosłownie nie jesteśmy w stanie wstać z łóżka,  a tym bardziej pójść do sklepu po chleb. Troskliwy partner z pewnością przejmie wówczas nasze obowiązki i będzie do nas zaglądał, sprawdzając, jak się czujemy męczone przez grypę. To samo dotyczy kobiet – panie, które już na początku znajomości wykazują zainteresowanie samopoczuciem mężczyzn, w przyszłości ich nie zawiodą.  Warto zatem zwrócić uwagę na opiekuńczość już na początku znajomości. To nie musi być nic spektakularnego. Ważne, abyś w towarzystwie mężczyzny czuła się równie dobrze jak na spotkaniu z przyjacielem, który zawsze interesuje się twoim samopoczuciem.  Pyta, czy nie jest ci zimno, nie czujesz się zmęczona długim spacerem, upałem itp. Czy nie masz ochoty usiąść i się czegoś napić.  Nie chodzi tutaj o sceny żywcem wyjęte z telenoweli, lecz o zwykłą życzliwość i troskę, która przejawia się w codziennych sprawach.

Najbardziej pożądany jest wierny facet

Która kobieta chciałaby na partnera kobieciarza, który bezczelnie opowiada o swoich najnowszych podbojach miłosnych i chełpi się swoją niewiernością?  Jeśli mężczyzna chwali się swoim powodzeniem, spotyka z kilkoma kobietami jednocześnie, w naszym towarzystwie ogląda się za innymi paniami, to zasługuje tylko na to, aby posłać go do diabła. Z kolei mężczyzna, który drobnymi gestami i swoją postawą zdradza wierność, zyskuje na atrakcyjności i zaczynamy go pożądać jeszcze bardziej. Kobiety pragną bowiem stabilizacji, której nie należy mylić z trzymaniem mężczyzny pod pantoflem i zabraniania mu wszystkiego – od spotkań ze znajomymi, na piciu wódki z kumplem skończywszy. Każda z nas pragnie być tą jedyną, której facet jest wierny – to działa także w drugą stronę. Kobieta, która wymaga wierności od partnera, sama ani myśli przyprawiać rogi swojemu facetowi. Babiarzy zostawmy amatorkom jednonocnych przygód, które nie boją się zarazić syfilisem. Facet, który lubi zabawiać się z dużą liczbą kobiet, nawet jeśli wygląda jak Rui Patricio, dla wielu pań z miejsca staje się aseksualny i odpychający.  Czy któraś normalna kobieta marzyłaby o erotycznych igraszkach z kimś, kto nie wiadomo, jakie choroby weneryczne przenosi?

 

Jakich mężczyzn pragną kobiety? Uczciwych

Nieważne, czy chodzi o pracę czy relację z przyjaciółmi, on zawsze jest uczciwy i szczery. Jeśli nie ma na coś ochoty, po prostu o tym mówi. Nie wstydzi się też wyrazić swojego zdania nt. tego, co myśli na dany temat. Nigdy nikogo nie oszukuje i nie mydli oczu, traktuje innych tak, jak sam pragnie być traktowany.  Uczciwy facet jest dzisiaj zjawiskiem deficytowym, dlatego też gdy trafiamy na takiego, możemy o sobie mówić: „szczęściara”.  Prawdomówności nie należy mylić z chamstwem – każdą, nawet najgorszą krytykę można wyrazić w sposób kulturalny, nie raniąc niepotrzebnie drugiego człowieka. Uczciwy facet nie będzie kręcił, ukrywał się tygodniami w łazience, zabierając do niej swój telefon. Jeśli kogoś pozna, to po prostu zerwie znajomość, odejdzie od swojej dotychczasowej partnerki i zwiąże się z inną kobietą. To ogromny komfort, gdy każdego dnia nie musimy zastanawiać się, czy on czegoś przed nami nie ukrywa i nie doprawia nam rogów.  Jeśli zawsze jest uczciwy, możemy liczyć, że pewne sprawy załatwi z klasą.

Jacy faceci rozpalają kobiety? Odważni

Nie chodzi nam o źle pojętą odwagę, gdy facet chce wdawać się w bójki za każdym razem, gdy ktoś na niego spojrzy na ulicy w pogardliwy sposób. Taki mężczyzna ma bowiem problem z agresją.  Odważny facet nie boi się podejść do szefa i poprosić o urlop, żeby wyjechać na wspólne wakacje ze swoją partnerką. Nie ma też problemu z napisaniem SMS-a po udanej randce, zgłoszeniem reklamacji w banku czy wyjaśnieniem nieporozumienia. Przede wszystkim odważny mężczyzna potrafi przyznać się do błędu – idiotycznego kłamstwa, głupiej, złośliwej zagrywki.  Potrafi wyjaśnić kobiecie, dlaczego postąpił w ten, a nie inny sposób.  Nie ma nic gorszego niż tchórz, który okłamuje kobietę, a gdy zostanie przyłapany na kłamstwie, po prostu ucieka do domu.

Pożądane cechy mężczyzn. Spontaniczność

Większość kobiet lubi spontanicznych mężczyzn, którzy ciągle je czymś zaskakują. A to udaje im się wyczarować bilet na wieczorny koncert, a to zabierają nas do malowniczego parku w innym mieście.  Takie drobne gesty, które płyną prosto z serca potrafią w mig zaskarbić mężczyznom sympatię płci pięknej.  Nie ma chyba kobiety, która nie lubiłaby miłych niespodzianek – uroczego SMS-a wysłanego o poranku, objęcia w pasie podczas wspólnego spaceru, czerwonej róży podarowanej bez okazji. Spontaniczność nie jest dla kobiet cechą obowiązkową przy budowaniu związku, ale wiele pań jest w stanie przymknąć oko na drobne niedoskonałości partnera – jego bałaganiarstwo, zapominalstwo itp., gdy jest on osobą szczerą i gotową sprawiać miłe niespodzianki. To, że on zapomniał o Dniu Kobiet, boli zdecydowanie mniej, gdy w połowie marca sam przygotuje dla ciebie kolację. To nie musi być nic wyszukiwanego, wystarczy zwykła sałatka. Najważniejszy jest fakt, że on przygotował ją własnoręcznie, pamiętając, które składniki lubisz najbardziej.

Facet z poczuciem humoru jest sexy

Poczucie humoru to podstawa, żadna kobieta nie lubi zadawać się z pesymistą i ponurakiem, który nigdy się nie uśmiecha. Osoby radosne i pozytywnie nastawione do życia zarażają dobrą energią.  W ich towarzystwie sami zaczynamy się śmiać i cieszyć życiem. Poza tym poczucie humoru pozwala wybrnąć z wielu trudnych sytuacji. Gdy coś nam nie wyjdzie – nowa pozycja w sypialni itp., obracamy sprawę w żart i próbujemy raz jeszcze.  Nie ma nic gorszego niż osoba sztywna, która nie potrafi się śmiać z drobnych wpadek. Przy niej czujemy się jak na niekończącym się egzaminie u profesora, który zwykł połowę roku wysyłać na warunek.  Poza tym uśmiech, który maluje się na twarzy mężczyzny, gdy też żartuje, jest bardzo seksowny i pociągający.

Inteligentny facet nie bawi się w idiotyczne gierki

Współczesne kobiety to mądre, dobrze wykształcone i inteligentne osoby, które lubią spędzać czas z ludźmi podobnymi do siebie. Mężczyzna nie musi mieć ukończonych studiów, ale powinien reprezentować sobą wysoki poziom intelektualny. Mieć swoje pasje, być oczytanym, mądrym, krótko mówiąc, facet powinien umieć nawiązać z nami interesującą rozmowę i od czasu do czasu zaimponować nam znajomością jakiejś ciekawostki.  Nie chodzi tutaj, by opowiadał godzinami o fotonach i chemii kwantowej, czasem wystarczy, że rzuci, że wie, kiedy wymyślono pierwszy kij do zdjęć.  A od razu wydaje się atrakcyjnym rozmówcą. Inteligentny facet to mężczyzna, który nie ucieka się do tanich gierek, by wzbudzić zainteresowanie kobiety. Nie bawi się jej uczuciami, nie okłamuje jej dla poprawy własnego samopoczucia, ponieważ zdaje sobie sprawę, że takie idiotyczne zagrywki śmierdzą na kilometr i klasyfikują go w loży idiotów. Kobiety naprawdę potrafią wyczuć, kiedy facet zachowuje się jak niespełna rozumu i wyciągnąć z tego właściwe wnioski.

Mężczyzna postępujący etycznie, czyli obiekt pożądania kobiet

W XXI wieku wciąż zwracamy ogromną wagę na to, czy mężczyzna przestrzega ogólnie przyjętych zasad etycznych. Nie chodzi o to, że chce zostać świętym za życia. Kobiety po prostu pożądają mężczyzn, którzy mają swoje zasady i pozostają im wierni. Nie zdradzą swojej partnerki, choćby u ich drzwi zjawiła się sama Nicole Kidman. Nie okłamią przyjaciela, nawet jeśli byłoby im to na rękę. Nigdy, nawet w największym gniewie, nie podniosą na kobietę ręki. Nie użyją pod jej adresem niewybrednych epitetów i jak przystało na prawdziwych dżentelmenów, nigdy nie zdadzą szczegółowej relacji z erotycznych igraszek swoim kumplom.

Facet umiejący się bawić pilnie poszukiwany

Nie jest to warunek, którego niespełnienie przekreśla szanse na udany związek, ale kobiety naprawdę pragną mężczyzn, którzy potrafią się świetnie bawić. Nie musisz być mistrzem parkietu, wystarczy, że masz duży dystans do siebie, potrafisz cieszyć się jak dziecko ze wspólnych gier i zabaw.  Każdy z nas lubi czasem oddać się beztrosce i trochę się pośmiać. Kalambury, karaoke, kręgle, park linowy,  a nawet nieudany taniec zamieniony w żart – wszystko to buduje bliskość między dwojgiem ludzi i sprawia, że czują się oni świetnie w swoim towarzystwie. Mężczyzna, z którym można wyskoczyć na koncert. Facet, który rozkręci nudną imprezę na działce –on zawsze będzie atrakcyjniejszy w oczach kobiety od panów, które całe dnie spędzają na kanapie z puszką piwa.  Dobrej zabawy nie należy mylić z ciągłym upijaniem się do nieprzytomności i podrywaniem innych kobiet – to raczej żadnemu facetowi nie doda uroku, co najwyżej sprawi, że przedstawicielka płci pięknej zechce uciec, gdzie pieprz rośnie.

Komentarze (4)

Aneta

6 lat temu

Faktycznie wszystkie te cechy w mężczyznach cenię, i myślę, ze tacy faceci, jak tu opisani bedę też chetnie żyli u boku kobiety, która będzie miała podobne cechy charakteru 🙂

Goplana

6 lat temu

Wierność to podstawa, nie wyobrażam sobie życia u boku mężczyzny, któremu nie ufam i którego codziennie sprawdzam po kilka razy, aby mieć pewność, że nie przyprawia mi poroża.

Zostaw komentarz