Miłość i związki

Jakich mężczyzn kochają kobiety?

jakich mężczyzn kochają kobiety

Gdy mężczyznom wpada w oko kobieta, zastanawiają się, w jaki sposób ją uwieść i rozkochać w sobie. Niestety, ich starania często są dość nieudolne, a nierzadko z góry skazane na niepowodzenie. Panie wiedzą bowiem, jakie cechy powinien posiadać facet, z którą się zwiążą. Wielu mężczyzn już na początku znajomości zachowuje się w taki sposób, iż kobieta marzy tylko o tym, by uciec od niego jak najdalej. Wbrew obiegowej opinii, aby przypaść do gustu wybrance serca, nie trzeba mieć wcale wypchanego portfela. W codziennym życiu liczą się bowiem inne cechy;) Jakich mężczyzn kochają kobiety?

Przystojny mężczyzna, czyli jak kobiety dokonują pierwszej selekcji

Mężczyzna niewątpliwie powinien być przystojny i wpaść w oko kobiecie już przy pierwszym spotkaniu. Wbrew obiegowej opinii panie także patrzą na wygląd. W ciągu kilku pierwszych sekund są w stanie stwierdzić, czy dany mężczyzna przechodzi wstępną selekcję, czy odpada, ponieważ nie czują do niego pociągu fizycznego. Każda z nas ma własny ideał męskiego piękna i albo nowo poznany facet się w niego wpisuje, albo odpada już na starcie. Panie nigdy nie zmieniają zdania w tej materii, dlatego jeśli mówią już na wstępie, że nie są zainteresowane, to znaczy, że istotnie tak jest i nic ich nie przekona do zmiany stanowiska. Fakt, iż mężczyzna przeszedł pomyślnie wstępną selekcję, nic jeszcze nie oznacza.  Kobiety początkowo odsiewają mężczyzn, z którymi mogłyby się związać od tych, którzy zupełnie nie pociągają ich fizycznie. Panie potrzebują jednak znacznie więcej, żeby zakochać się w facecie.  To, że on  jej się podoba fizycznie, nie oznacza jeszcze, że będzie chciała z nim być. To, jaką decyzję ostatecznie podejmie, zależy od szeregu różnych czynników. Warto pamiętać, iż zawsze znajdzie się przystojniejszy mężczyzna, ba, niektóre kobiety mają wśród swoich kolegów ze studiów/pracy atrakcyjnych facetów.  Aby kobieta zakochała się w tym, a nie innym mężczyźnie i zechciała z nim wejść na wyższy stopień znajomości, musi on ją czymś oczarować. Zadbany wygląd działa bowiem tylko na początku, później trzeba wykazać się czymś więcej. Inaczej kobieta zacznie rozglądać się w swoim otoczeniu za kimś równie atrakcyjnym lub atrakcyjniejszym.

Jakich mężczyzn kochają kobiety? Inteligentnych!

Inteligencja to cecha ze wszech miar pożądana, kobiety są dziś świetnie wykształcone, wiele z nich opuszcza mury uczelni z tytułem magistra. Nic dziwnego, że panie coraz częściej wymagają od mężczyzn dotrzymywania im kroku. Niekoniecznie chodzi tutaj o zbliżony poziom wykształcenia, kobieta pragnie mieć przy sobie faceta, z którym może inteligentnie porozmawiać. Tej umiejętności nie da ci żaden dyplom, ją trzeba w sobie wypracować we własnym zakresie. Mężczyzna ciekawy świata, z którym można podyskutować nt.  wycinki w Puszczy Białowieskiej, dowiedzieć się więcej nt. nowego wynalazku poprawiającego jakość życia chorych psów, jest ze wszech miar pożądany. Nie ma przy tym znaczenia, na jakim etapie zakończył swoje kształcenie. Ważne, aby miał coś ciekawego do powiedzenia ws. związanych z nauką i codziennym życiem. Kobiety lubią inspirujących i inteligentnych mężczyzn, którzy potrafią docenić także ich mądrość i wiedzę.

Dobrze wychowany mężczyzna wciąż pożądany

Szarmancki mężczyzna może wydawać się reliktem przeszłości. Wydawałoby się, że w XXI wieku nikt nie zwraca uwagi na dobre maniery, tymczasem panie wciąż chcą być traktowane w sposób kulturalny. Przepuszczanie ich przodem, otwieranie przed nimi drzwi, pomoc w niesieniu ciężkich zakupów – takim zachowaniem można sporo zapunktować w ich oczach.  Kobiety, które obracają się w gronie dżentelmenów, pragną, aby w podobny sposób traktował je mężczyzna, z którym potencjalnie mogłyby się związać.

Seksistowski facet nie jest sexy

To, że lubimy, kiedy mężczyzna przepuszcza nas przodem i prawi zasłużone komplementy, nie oznacza jeszcze, że podobają nam się seksistowskie żarty i komentarze. Co nam po pseudodżentelmenie, skoro widzi on nasze miejsce w kuchni przy garach? Kobiety pragną, aby mężczyzna kibicował im w pokonywaniu kolejnych szczebli w karierze zawodowej. Panie chcą mieć u swego boku partnera, który  pomoże im posprzątać mieszkanie. Po pracy nie lubią się czuć jak sprzątaczki zatrudnione na drugi etat, które ponoszą 100-procentową odpowiedzialność za czystość, zakupy, pranie, prasowanie i gotowanie.  Mężczyzna, który w miarę możliwości pomaga w domowych obowiązkach, zyskuje sporo na atrakcyjności, wydaje się jeszcze bardziej seksowny.

Bądź dla niej czuły

Kobiety kochają czułych mężczyzn, którzy spontanicznie je przytulą czy pocałują w ramię na schodach w galerii handlowej.  Facet ich marzeń powinien także interesować się ich samopoczuciem i ważnymi wydarzeniami z życia. Gdy mężczyzna pisze SMS-a, by zapytać, jak udał się wyjazd służbowy, koncert, na który wyskoczyłyśmy z przyjaciółkami, sporo zyskuje w oczach kobiety. Panie bowiem lubią czuć męskie zainteresowanie i lubią, gdy faceci okazują im czułość.

Troska w codziennym życiu

Troskliwy facet to w oczach kobiet taki, który zadba o to, aby pizza, którą będą jedli na obiad, była ciepła. Panie cieszą się również wówczas, gdy mężczyzna specjalnie dla nich przygotuje sałatkę bez mięsa, pamiętając o tym, że z produktów odzwierzęcych jedzą one tylko jajka i mleko.  Warto pamiętać, iż każda kobieta ma w swoim otoczeniu mężczyzn – kolegów ze studiów, kuzynów, cudownego chrzestnego itp., którzy zawsze pamiętają o tym, czego ona nie jada i  uwzględniają to, urządzając urodziny, grilla itp.

Miłe gesty rodzą poczucie bliskości

Każdy z nas lubi otaczać się miłymi, życzliwymi ludźmi, którzy w codziennym życiu za pomocą drobnych gestów okazują nam szacunek. Czasem wystarczy głupi SMS z pytaniem: „Jak minęła praca w ten upalny dzień?”. To prosty i niezobowiązujący znak, że interesujemy się czyimś życiem.

Dlaczego warto postawić na szczerość?

Kobiety lubią mężczyzn, którzy są szczerzy i prawdomówni.  Nie kombinuj z tłumaczeniem, gdy dałeś plamę. Panie mają dodatkowy zmysł, który pozwala im z daleka wyczuć kłamstwo lub mętne tłumaczenie. Poza tym kobiety są inteligentne i jeśli tylko natkną się na „dowód zbrodni”, z pewnością pokojarzą ze sobą wszystkie fakty. Kobiety nie lubią mężczyzn, którzy je oszukują, bowiem tacy z reguły mają większe predyspozycje do różnego rodzaju kłamstw, w tym zdrad.  Czasem prawda, która stawia nas w nie najlepszym świetle, może  nas uratować. Kobieta widząc bowiem, że mimo popełnionych błędów potrafisz się do nich przyznać, częściowo odzyskuje do ciebie zaufanie. Aby jak najmniej stracić w jej oczach, warto powiedzieć prawdę i jeśli zachodzi taka konieczność, po prostu przeprosić.

Bądź dobrym rozmówcą

Kobiety mają słabość do mężczyzn, z którymi dobrze i swobodnie im się rozmawia. Jeśli jesteś otwarty na słowne komunikaty i sam takowe potrafisz wysłać, to istnieje spora szansa, że w przyszłości się dogadacie. Duża liczba wspólnych tematów do rozmów buduje poczucie więzi, zaufania i bezpieczeństwa. Pozwala bowiem lepiej poznać drugą stronę, jej pragnienia i tok rozumowania. Im więcej będziecie ze sobą rozmawiać, tym większa szansa, że ona nie odbierze mylnie wysyłanych przez ciebie sygnałów.

Poczucie humoru działa jak magnes

Każdą kobietę ciągnie do mężczyzn z dużym poczuciem humoru, którzy potrafią ją rozbawić. Jeśli potrafisz obrócić w żart niemal każdą sytuację, ona nie będzie się przy tobie krępowała. Gdy zaliczy faux pas, zaśmieje się z własnej niefrasobliwości, a ty odbierzesz to na luzie.  Kobiety często zakochują się w mężczyznach obdarzonych dużym poczuciem humoru, ponieważ czują się przy nich szczęśliwe.

Nie bądź gorszy od jej kolegów i okaż jej zainteresowanie

Mężczyzna, jeśli chce przypaść do gustu kobiecie, powinien interesować się jej uczuciami, preferencjami itp. Facet, który zapamiętał imiona jej zwierzaków, nazwę ulubionego wina i piosenki, którą chętnie słucha, zyskuje automatycznie dodatkowe punkty. Im mniej interesuje się jej życiem, upodobaniami, tym więcej traci w jej oczach. Kobieta bowiem nie czuje się dla niego dostatecznie ważna, a przegrywanie z samochodami, kolegami itp. sprawia, że zaczyna poważnie zastanawiać się nad zmianą obiektu swoich zainteresowań. W końcu w XXI wieku każda z nas ma wybór i zna co najmniej kilku wolnych, atrakcyjnych mężczyzn. Niewykluczone, że któryś z nich byłby w stanie postarać się nieco bardziej o jej względy.

Wierność – jeśli jesteś kobieciarzem, możesz o niej zapomnieć

Jeśli twoje czyny i słowa potwierdzają, że jesteś osobą lojalną, uczciwą, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że będziesz potrafił dochować wierności. Warto pamiętać, iż działa to także w drugą stronę. Kobiety, gdy wyczują, że możesz być kobieciarzem, uciekną, gdzie pieprz rośnie. Żadna bowiem nie lubi być jedną z wielu i nieustannie żebrać o twoje zainteresowanie. Poza tym inwestowanie uczuć w związek z babiarzem to mocno niepewne rozwiązanie, on może bowiem zostawić cię z dnia na dzień z dzieckiem, złamanym sercem, a nawet z chorobą weneryczną.

Jak rozkochać w sobie kobietę? Bądź spontaniczny!

Chcesz skraść jej serce? Bądź spontaniczny. Zrób od czasu do czasu coś nietuzinkowego, czym ją zaskoczysz. Możesz np. przyjść do niej pod biuro, aby odprowadzić ją do domu po pracy. Zaprosić na koncert, który odbędzie się w plenerze, wyciągnąć nad jezioro za miasto. Ważne, aby był to prosty i miły gest. Kobiety nie lubią bowiem mężczyzn, którzy próbują je „kupić” upominkami w postaci biżuterii, torebek itp. Od drogich prezentów, które rodzą zobowiązanie, wolą natomiast, gdy mężczyzna sam z siebie wykaże jakąś fajną inicjatywę. Np. złoży im niespodziewaną wizytę, zabierze za miasto i zbierze bukiet polnych kwiatów.

Pracowity mężczyzna doskonałym kandydatem na partnera

Aby kobieta zakochała się w mężczyźnie, musi on być pracowity. Żadna z nas nie chce bowiem mieć u swego boku Ferdynanda Kiepskiego, który  spędza całe dnie na kanapie, domagając się przyniesienia piwa. Nie ma znaczenia, ile zarabiasz, ważne, abyś uczciwie pracował i lubił to, co robisz. Jeśli jesteś odpowiedzialny i uczciwy w pracy, istnieje spora szansa, że tak też będziesz postępował w stosunku do kobiety, gdy wasza znajomość wejdzie na wyższy poziom.

Męska zaradność

Nie musisz znać się na wszystkim, ważne, abyś jednak był zaradny, przynajmniej w jakimś zakresie. Masz prawo bać się i brzydzić niektórych rzeczy, ale dobrze, żeby nie przerastała cię wymiana uszczelki w kranie, skręcenie mebli z Ikea i napompowanie roweru. Kobiety bowiem nie mają w rękach tyle sił, co ty, dlatego też rozkręcenie kranu z pewnością nastręczy im sporo trudności. Poza tym facet, który umie samodzielnie naprawić kilka drobnych usterek, automatycznie wydaje się bardziej męski. Zaradność może dotyczyć także pomocy przy naprawie niedziałającego programu na komputerze, wymiany fleków w butach itp.

Oczywiście nikt nie jest ideałem. Ona z pewnością też ma swoje wady, ważne jednak, aby okazywać sobie nawzajem troskę i szczere zainteresowanie. Tam, gdzie ludzie są szczerzy, spontaniczni i potrafią ze sobą rozmawiać, rodzi się miłość.

Komentarze (6)

pati25

6 lat temu

Sama prawda.Kobiety właśnie takich mężczyzn szukają.Zależy kobietom przede wszystkim na tym,aby był jej wierny i szczery.Do tego inteligentny z poczuciem humoru.A jak jeszcze jest troszkę zazdrosny o swoją kobietę to dobrze

Margotka

6 lat temu

Zanim poznałam mojego męża, spotykałam się z jednym chłopakiem. Początkowo ujął mnie swoją wrażliwością i nieśmiałością. Ba, byłam przekonana, że trzeba mu okazać jak najwięcej ciepła, bo był taki uroczy i dobrze się z nim rozmawiało. Na dodatek był z niego niezły przystojniak. Z czasem jednak zauważyłam, że traktuje mnie dość dziwnie. Po każdym cudownym spotkaniu, następowała krępująca cisza. Gdy spotykałam go na mieście, normalnie się odzywał. W pewnym momencie zaczęłam odnosić wrażenie, że specjalnie się nie odzywa, bawi się ze mną w jakieś gierki, na dodatek rozpowiada swoim kolegom, jaki to on jest przeze mnie rozchwytywany i ma mnie w ręku. Pamiętam, że wtedy zrobiło mi się bardzo przykro, poczułam się przez niego oszukana, bo odkryłam, że nieśmiałość i wrażliwość to tylko poza. W rzeczywistości wyrażał się o mnie w niewybrednych słowach. Dlatego drogie panie, szanujmy same siebie i nie pozwalajmy, aby takie pacany traciły nas cenny czas. Jak facet za mało zabiega, nie stara się, jak należy, to rozejrzyjmy się wokół. Dajmy szansę przystojnemu koledze. Mój mąż nie tylko traktuje mnie jako najpiękniejszy i najcudowniejszy dar losu, ale przede wszystkim jest przystojniejszy od tamtego niewydarzonego chłopaka. Każda z nas, jak odpuści sobie faceta, któremu nie zależy dostatecznie, w końcu znajdzie przystojniejszego i mądrzejszego od niego, który nasze zainteresowanie potraktuje jako największy zaszczyt.

A pacanów zostawmy paniom, które lubią się za takowymi uganiać. Każdemu wedle potrzeb;)

dulcynea

6 lat temu

Ja także mogłabym podpisać się pod tym artykułem , punkt po punkcie tak chciałaby być zdobywana każda kobieta.
I przez mężczyznę z takimi cechami i potem taki związek ma szanse na trwałość.

linea

6 lat temu

Pięknie jest to wszystko opisane. Wszystkie cechy, które powinien posiadać prawdziwy mężczyzna.
Muszę przyznać że błądziłam troszkę, bo postawiłam na macho, który okazał się pomyłką. Mój obecny partner posiada cechy, które zapewnią mi poczucie bezpieczeństwa i spokoju ducha.
Każdego poranka budzi mnie pocałunkiem w usta i jak mantrę powtarza komplementy, w których jestem jego aniołkiem i księżniczką. I zawsze życzy mi miłego dnia. Potrafię śmiać się przy nim godzinami, jest duszą towarzystwa. Szacunek – coś czego mi brakowało a teraz jest czymś tak normalnym. Zawsze otwiera mi drzwi do samochodu, wszystkie inne też 🙂 Nie wstydzi się okazywania uczuć przy innych, wręcz przeciwnie.
Kiedyś to ja byłam zazdrosna o przyjaciółki mojego faceta, a teraz inne kobiety są zazdrosne o mnie.
Jest zwariowany, ostatnio nocą gdy tankowaliśmy auto tańczyliśmy do piosenki, która akurat leciała w radiu 🙂 Takie spontaniczne chwile zdarzają się nam często.

alibabka

6 lat temu

Nic dodać, nic ująć. Tak właśnie zdobywał mnie mój mąż. I nie marudził przy tym, że za szybko okazał mi zainteresowanie, nie zastanawiał się, kiedy zaproponować kolejne spotkanie. On po prostu chciał ze mną spędzać każdą wolną chwilę, a że mi się podobał z wyglądu i okazał się świetnym facetem z charakteru, to do dziś jesteśmy udaną parą.

Nie wiem, dlaczego mężczyźni przestają walczyć o kobiety, nawet nie próbują ich zdobyć. Liczą, że te same do nich przyjdą i wszystko załatwią za nich. A to nie takie proste. Każda z nas pragnie być zdobywana i czuć się atrakcyjna w oczach swojego potencjalnego faceta. Gdyby mi facet tego nie zapewnił, to szybko rozejrzałabym się za innym, który po prostu miałby więcej odwagi i czasem stać byłoby go na drobne szaleństwa, jak chociażby odebranie mnie z pracy. Uwielbiam takie niespodzianki, ale współcześni mężczyźni zdają się nie rozumieć, że czasem warto przejść się kawałek drogi i sprawić komuś przyjemność.

Zostaw komentarz