kobiety

Wypowiadane przez nas słowa mają wielką moc. Mogą ranić, ale także podnosić samoocenę i poprawiać nastrój. Kobiety uwielbiają komplementy, choć nie wszyscy mężczyźni mają dobrze opanowaną taką sztukę. Jak komplementy działają na kobiety?

Mów mi tak jeszcze, czyli o sztuce komplementowania

Kto z nas nie lubi otrzymywać komplementów pod swoim adresem? Gdy słyszymy miły komentarz na temat naszej urody czy wiedzy, od razu robi się przyjemnie. Nieodpowiedni komplement może wywołać reakcję odwrotną od zamierzonej. Zamiast szczerego podziękowania, mężczyzna może otrzymać dosadną odpowiedź w formie chociażby damskiego focha. Dlatego tak ważna jest sztuka komplementowania. Jedni opanowali ją do perfekcji, innym naturalnie przychodzi tego typu uprzejme zachowania, a jeszcze inni nigdy nie wiedzą co powiedzieć kobiecie. Najgorsza sytuacja następuje wtedy, gdy myślą, że są mili i uprzejmi, a w rezultacie obrażają kobiety, za pomocą nieodpowiednich słów. Kobiety zdecydowanie wolą mężczyzn, którzy szczerze kierują do nich ciepłe słowa. One działają niczym magnes. Jak jeszcze wpływają na płeć piękną?

Idealne komplementy

Odpowiednie słowa, okraszone szczerością i uśmiechem wprowadzą kobietę w dobry nastrój. Mogą podnieść jej samoocenę, wiarę we własne możliwości. Właściwy komplement może być zalążkiem wartościowej relacji, rozpoczęciem rozmowy z kobietą. W tej kwestii trzeba dobrać słowa do sytuacji i osoby. Piękna sukienka, nowa fryzura czy atrakcyjny kolor szminki – warto dostrzegać takie elementy wyglądu. Z zachowaniem jest podobnie. Komplementować możemy konkretne uczynki, gesty, które zrobiły na nas wrażenie. Tekst typu „jesteś kreatywną kobietą” może okazać się o wiele lepszy, niż pochwała sukienki czy butów. Uderza bowiem w psychikę kobiety, która automatycznie zaczyna czuć się doceniona, nie tylko za swoją urodę. Mężczyzna od razu stanie się bardziej wartościowy w jej oczach. Warto wypróbować tego typy komplementy w praktyce.

Czego nie mówić kobiecie?

Oprócz komplementów, które trafiają prosto w umysł i serce kobiet, wyróżniamy też te, których mężczyźni powinni unikać jak ognia. Kompletnie nieprzemyślany tekst potrafi zepsuć dobre wrażenie i szansę na budowanie trwałej relacji. Kobiety są wyczulone na punkcie swojego wyglądu, więc pseudo komplementy typu „dobrze wyglądasz” mogą zostać odebrane nieco inaczej, niż liczą na to faceci. Do takich stwierdzeń podchodzimy ostrożnie. Często wpadką są porównania do mamy kobiety, czy używanie słowa „inna”. Panowie mogą mieć na myśli określenie „wyjątkowa”, ale kobieta może odczytać to na swój sposób, zastanawiając się, co jest z nią nie tak. Zamiast silić się na wymyślne teksty, lepiej wykorzystać te bardziej bezpieczne, które nie zrujnują wizerunku faceta w oczach kobiety. W końcu chodzi o uwodzenie i budowanie pozytywnego nastroju, tym bardziej, gdy zależy nam na drugiej osobie.

mężczyźniUważajmy na to, co mówimy. Dobierajmy odpowiednie słowa, biorąc pod uwagę różne czynniki, takie jak wygląd, miejsce i charakter spotkania. Komplementy są dobrym lekarstwem na niską samoocenę i zły humor. Potrafią rozchmurzyć w najbardziej szary dzień. Mężczyzna, który komplementuje kobietę, zyskuje w jej ocenie. Kobiety szukają potwierdzenia swojej atrakcyjności, choć nie zawsze się do tego głośno przyznają. Panowie powinni zatem umiejętnie używać broni, jaką są komplementy, które zdecydowanie działają na kobiety. W końcu nimi jesteśmy, więc potwierdzamy!

Katarzyna Antos