Delia Cosmetics

Brwi to bardzo ważny element makijażu. Odpowiednia oprawa oczu sprawia, że rysy są bardziej wyraziste, twarz ma zachowane proporcje, a spojrzenie nabiera głębi. W czasach starożytnych podkreślano je czarnymi, grubymi i prostymi kreskami. Na przestrzeni lat modne były też brwi cienkie, mocno zakrzywione, czy te naturalne. Obecnie największą popularnością cieszą się brwi naturalnie podkreślone, z wyraźnym zarysowanym łukiem.

podkreślone brwi

Delia Cosmetics pęseta

Pęseta Eyebrow Expert Cena: 7,00 PLN

Dopasowany kształt

Ważne jest, aby w pierwszej kolejności zadbać o perfekcyjny kształt brwi. Istnieje kilka metod, a najczęściej wybieraną jest regulacja pęsetą. Przed przystąpieniem do takiej depilacji warto dopasować kształt brwi do owalu twarzy – przy podłużnym kształcie dobrze sprawdzą się brwi proste, które optycznie skrócą nam twarz. Delikatne łuki zarezerwowane są dla twarzy okrągłej i owalnej. Należy pamiętać, by włoski wyrywać zgodnie z kierunkiem, w którym rosną, jednocześnie naciągając lekko skórę. W ten sposób można uniknąć wielu podrażnień. Podczas wyrywania brwi często pojawia się ból, który można łatwo uśmierzyć poprzez przyłożenie do twarzy kostki lodu.

 

cienie

Zestaw do stylizacji brwi Cena: 19,90 PLN

Naturalne podkreślenie

Makijaż brwi jest często unikany przez kobiety z obawy przez karykaturalnym wyglądem. Teraz naturalne podkreślenie brwi jest bardzo proste – wystarczy do tego jedna, kompaktowa paletka z lusterkiem od Delia Cosmetics. Zestaw zawiera wosk, dwa pudrowe cienie w naturalnych kolorach oraz wygodny pędzelek z dwoma ukośnymi końcówkami. Podkreślenie brwi można zacząć od naniesienia na nie niewielkiej ilości wosku, zaczynając od wewnętrznej strony oka. Drugą końcówką pędzelka możemy wypełnić sypkim cieniem, w dopasowanym kolorze – najlepiej ciut jaśniejszym od naturalnego koloru włosków. Należy pamiętać, by mocniej podkreślać łuk brwi, a delikatniej wypełniać je po wewnętrznej stronie oka. Cienie w paletce zostały tak dobrane, by można było je dowolnie mieszać i dopasować kolor do każdego typu urody. Nadanie odpowiedniego kształtu brwi optycznie „otwiera” powiekę, a wyrazisty kolor włosków nadaje twarzy kobiecy i stylowy wygląd.

 

Artykuł sponsorowany