Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Jaka jest najlepsza pora na seks?

pora na seks

Seks stanowi przyjemność, które niesie ze sobą także benefity dla naszego zdrowia. Choć większość par uprawia go wieczorem, gdy za oknem zapadnie zmrok, to nie jest to wcale najlepsza pora na erotyczne igraszki.  Gdy wracamy z pracy, dopada nas zmęczenie, ponadto do głosu może dojść też stres po trudnej rozmowie z szefem czy kontrahentem.  Jaka jest najlepsza pora na seks?

 

Poranny seks doda ci energii

Przeprowadzono badania na grupie 1000 osób, które wykazały, iż seks najlepiej uprawiać tuż po przebudzeniu. Optymalna pora na erotyczne igraszki to 7:30.  Jeśli zmienisz swój rozkład dnia i z samego rana wyznasz swojemu mężczyźnie, jak  bardzo go pragniesz, doświadczysz nie tylko czystej przyjemności, ale też licznych korzyści zdrowotnych.

Nie jest chyba dla ciebie żadną tajemnicą, że najwięcej energii masz rano, tuż po przebudzeniu. Wówczas też poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu, jest też najniższy. Ta niepozorna substancja chemiczna uchodzi za zabójcę libido. Nic dziwnego, że po powrocie z pracy bardzo często przechodzi ci ochota na erotyczne igraszki, nawet jeśli w drodze do biura pożądanie dawało mocno o sobie znać.

Erotyczne igraszki o poranku zamiast wizyty na siłowni

Poranny seks nie tylko umocni wasz związek, ale też pobudzi twój metabolizm. Erotyczne igraszki z powodzeniem zastąpią wizytę na siłowni, a są znacznie przyjemniejsze od ćwiczeń na bieżni. Ponadto seks dostarcza prawdziwą bombę endorfin, które nie tylko poprawiają nastrój, ale też wpływają korzystnie na stan cery. Nie bez powodu o niektórych kobietach mówi się, że wyglądają tak, jakby spędziły upojną noc. To bowiem widać w blasku ich skóry i w roześmianych, figlarnych oczach.  Endorfiny utrzymują się w organizmie na wysokim poziomie przez 48 godzin.

Poranny seks motywuje do wydajniejszej pracy

Ponadto gdy masz za sobą udany poranny seks, lepiej radzisz sobie w pracy. Nie ma dla ciebie przeszkód nie do  pokonania. Masz głowę pełną pomysłów i dużo dobrej woli, która ułatwia wypracowanie kompromisu. Miłość napędza same dobre zdarzenia.  Gdy jesteś zakochana i prowadzisz satysfakcjonujące życie seksualne, nie przejmujesz się drobiazgami. Poza tym przemawia przez ciebie optymizm, który popycha cię w kierunku niestandardowych działań, które przynoszą wspaniałe rezultaty. Choć może się to wydawać niesprawiedliwe, zakochane osoby nie tylko cieszą się obecnością drugiej osoby, ale też sukcesami w życiu zawodowym.

Kto rano wstaje, ten przeżywa orgazm

Poranny seks może wydawać się trudny w realizacji, w końcu trzeba wstać nieco wcześniej, żeby zdążyć do pracy. Niemniej przyjemność, jaka z niego płynie, zrekompensuje ci tę drobną niedogodność. Zawsze możesz też oddać się erotycznym igraszkom w niedzielny poranek, gdy nie spieszysz się do pracy.  Zaskocz swojego partnera zmianą pory, w jakiej uprawiacie seks. Przejmij inicjatywą i spraw mu miłą niespodziankę. Na pewno będzie zadowolony z takiego obrotu rzeczy.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (4)

pati25

4 lata temu

Każda pora jest dobra.Jeżeli partnerzy się kochają,mają na to ochotę to dla nich jest bez różnicy czy to rano,wieczór czy popołudnie 🙂

dulcynea

4 lata temu

Dla każdego człowieka ta pora kiedy ma na to prawdziwą ochotę.
Oboje partnerzy mają ochotę . Czyli każda pora jest dobra !
Kiedy nie musimy się spieszyć i możemy cieszyć się bliskością 🙂

Aneta

4 lata temu

Na seks chyba każda pora jest dobra, jeśli tylko zainteresowani mają na niego ochotę. Ale faktycznie poranny dodaje energii na cały dzień 🙂

    linea

    4 lata temu

    Też się zgadzam, że poranny seks dodaje energii na cały dzień. Od razu idziemy do pracy z pozytywnym nastawieniem i ciężko jest popsuć tak dobry humor 🙂

Zostaw komentarz