Libido

Kobiece libido bez tabu

kobiece-libido-bez-tabu

Czego pragną kobiety? Dlaczego wstydzimy się rozmawiać o pożądaniu? Odkrywamy kobiece libido bez tabu!

Kobieta na drugim planie

Znacznie częściej rozmawia się na temat męskiego pożądania. Choć już w latach 20. XIX wieku, słynny psychoanalityk – Zygmunt Freud, badał zachowania seksualne zarówno kobiet jak i mężczyzn, panie zawsze były drugoplanowymi postaciami. Libido było poruszane zwykle w kwestii mężczyzn. Wiek dorastania i rozwój seksualności wiązał się pojawiającym się pożądaniem u panów. Gdzie więc w tym wszystkim kobiety? Przecież one także mają prawo do tego typu odczuć.

Kobiece libido bez tabu

Kobiece libido to dla wielu wciąż temat tabu. Choć tajemnica damskich pragnień wciąż pozostaje tajemnicą, temat ten jest równie ważny jak u płci brzydkiej. Problemem pozostaje wstyd i uprzedzenia. Obawiamy się pewnych kwestii i emocji. Boimy się reakcji otoczenia, kierując się pewnymi przesądami. Podniecenie seksualne u kobiet jest w dalszym ciągu tematem dla wielu niestosownym. Ale skoro panowie mogą rozmawiać o swoich fantazjach erotycznych, dlaczego kobiety mają mieć do tego ograniczone prawo?
Współczesne dziewczyny odchodzą od tego schematu i coraz częściej otwarcie mówią na temat swojej seksualności. Dzięki takiej otwartości zmienia się obraz kobiecości. Wiedza na temat kobiecego libida pozwala lepiej poznać różne jego aspekty. Orgazm i satysfakcja z seksu jest jednym z ważnych elementów życia. Nie powinno się zatem unikać takich tematów.

Stereotypowe myślenie

Współcześni badacze starają się obalać stereotypy. Próbują dojść do zrozumienia wszelkich aspektów życia seksualnego kobiet, co umożliwia uzyskanie pełen satysfakcji i szczęśliwego życia reo tycznego. Łamanie tabu pozwala na szczere podejście do tematu i odpowiedzenie na wiele nurtujących pytań. Kobiety tak samo jak mężczyźni pragną czerpać rozkosz z seksu. One także fantazjują i snują erotyczne marzenia. Obecne czasy zmieniają nasze podejście do wielu spraw. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zapomnimy o czymś takim jak tabu.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

Mindi

8 lat temu

Jak nie ma problemu to się nad tym nie zastanawiałam. Ale teraz mam zapisane HTZ i podobnież libido zmniejsza się. Dlatego czytam uważnie takie artykuły aby wiedzieć jak sobie radzić :-X

elle@elle

8 lat temu

tak zgadzam sie z Filo , kiedys koobiety byly bezplciowe jessli chodi o libido i tylko mowilo ze sie o meskim libido , kobiece pomijano ,my tez mamy do niego prawo :)))

Emilly27k

8 lat temu

Uważam,że kobiece libido nie powinno być tematem tabu. Kobiety powinny bardziej zwracać uwagę na swój wygląd i nie wstydzić się tego.

filodendron

8 lat temu

Kiedyś kobiece libido nie miało prawa bytu, najlepiej gdy kobieta udawała,że nie ma libido, wtedy wiadomo było, że jest „skromna i porządna” Kobieta mająca duże libido była uważana za nieskoromną. Wydaje mi się, że mężczyźni boją się kobiet o dużym temperamencie , bo obawiają się ,że im nie sprostają.

Zostaw komentarz