Miłość i związki

Miłość to nie komedia romantyczna

komedia romantyczna

Żyjemy w świecie przesiąkniętym nierealnymi oczekiwaniami, a wszystko to zasługa popkultury, która lansuje różne niedoścignione wzory. Kobiety, które chętnie oglądają komedie romantyczne i telenowele, w życiu uczuciowym mogą kierować się nierealnymi oczekiwaniami. Dotyczy to zarówno wyglądu, jak i zachowania idealnego mężczyzny. Tymczasem miłość to nie komedia romantyczna.

 

On jest za mało romantyczny

Komedie romantyczne wypaczają obraz rzeczywistości, w rezultacie zaczynamy wymagać od mężczyzn, by postępowali tak jak bohaterowie filmów. Tymczasem życie to nie Harlequin, warto mieć to na uwadze, zanim przekreślimy wartościowego mężczyznę. To, że on nie wyznaje nam miłości przy blasku świec, nie wysyła do pracy bukietu czerwonych róż, nie deklamuje Szekspira i nie śpiewa serenady pod naszym oknem, nie znaczy jeszcze, że mu w ogóle nie zależy. Nie każdy mężczyzna ma romantyczną naturę, a nawet panowie obdarzeni ogromną wrażliwością, potrafią wyrażać uczucie w nieco inny sposób. Pochwalenie strugi światła na spacerze może nie do końca jest tym, o czym marzysz, ale dla niego to może być właśnie romantyczny gest. Doceń dobre cechy jego charakteru. To, że się tobą opiekuje, jest czuły i chętnie spieszy ci z pomocą oraz radą.  To na dłuższą metę jest ważniejsze od romantycznych gestów znanych z filmów.

Nie walczy o mnie

Kobiety zostały wychowane na bajkach o księżniczkach, o które trzeba walczyć i zabiegać w szczególny sposób. Jest jednak różnica między okazywaniem przez mężczyznę zainteresowania, a uganianiem się za kobietą. To, że on nie stoi co noc pod twoim oknem, nie przychodzi pod twoją pracę, nie odwiedza co wieczór, jeszcze nie oznacza, że mu nie zależy. Normalny facet tak nie walczy o kobietę, ponieważ ma świadomość, że bycie nachalnym może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Gdy kobieta poczuje się osaczona niczym zwierzyna na polowaniu, po prostu ucieknie i się do niego zniechęci. W związku z tym jeśli on chętnie się z tobą umawia, często aranżuje spotkania, na które obydwoje się zgadzacie, to nie masz powodów do obaw. Fakt, iż nie widujesz go codziennie po 16 pod swoim biurem, to nie wada, lecz zaleta. Czy naprawdę marzysz o mężczyźnie mającym naturę stalkera? Takie uganianie się za kobietą, podchodzące wręcz pod nękanie, dobre jest jedynie w komediach romantycznych. Poza tym nie czekaj jak księżniczka, aż to zawsze on wyjdzie z inicjatywą. To nieprawda, że kobieta nie musi nic robić, wystarczy, że będzie tylko leżała i pachniała, czekając, jak mężczyzna będzie jej nadskakiwał. W końcu ona jest księżniczką i nie musi wyrażać żadnego zainteresowania facetem. To jej się po prostu od życia należy. Mężczyźni też pragną czuć, że kobiecie zależy.

Wady ewidentnie go dyskwalifikują

Cóż, każdy z nas ma mniejsze lub większe wady. To, że nie jest on tak idealny, jak oczekiwałaś, nie oznacza, że nie jest wartościowy i nie odnajdziesz przy nim szczęścia. Warto nauczyć się segregować wady. Nad pewnymi nie chcesz i nie potrafisz przejść do porządku dziennego – nie należy tolerować alkoholizmu, skłonności do przemocy. Inne z kolei można zaakceptować – to, że on jest mało wylewny, nie oznacza, że cię nie kocha. Trzeba go po prostu dobrze poznać i nauczyć się odczytywać jego zainteresowanie w codziennych gestach.

Po przeprosinach powinna nastąpić euforia

W komediach romantycznych często ukazuje się moment przeprosin jako wydarzenie przełomowe. Wystarczy, że jedna ze stron przyzna się do winy, a druga od razu rzuca się jej w ramiona i namiętnie całuje.  W rzeczywistości przeprosiny często odbywają się bez fajerwerków, jedna strona odczuwa wstyd wywołany świadomością popełnionego błędu, a druga ma mętlik w głowie. Nawet gdy cieszy się, że sprawa się rozwiązała, początkowo może nie zdradzać oznak euforii, lecz po prostu chcieć porozmawiać na neutralne tematy.

Ona od razu powinna rzucić mi się w ramionach

Mężczyźni z kolei uważają, że zainteresowana nimi kobieta  powinna od razu rzucić im się ramiona. Najlepiej, gdyby zrobiła to już na pierwszym spotkaniu. Zupełnie nie rozumieją, że potrzeba lepszego poznania drugiej osoby dla zbudowania dostatecznie mocnej i bliskiej więzi.

Dlaczego on mnie jeszcze nie pocałował?

To z kolei najczęstsza rozterka kobiet, które naoglądały się komedii romantycznych, w których główni bohaterowie całują się, zanim zdążą poznać swoje imiona. Warto jednak pamiętać, że życie to nie film. I dzięki Bogu, bo czy naprawdę chciałabyś, aby obcy facet, któremu wpadłaś w oko, a którego uczuć nie odwzajemniasz, pocałował cię w usta na środku ruchliwej ulicy?

Magdalena Kukurowska

Komentarze (6)

pati25

5 lat temu

Oglądając i czytając romanse wyobrażamy sobie,że życie właśnie takie chcielibyśmy mieć.Że spotkamy naszego księcia i będziemy żyli szczęśliwie.A życie tymczasem jest zupełnie inne.Życie to nie bajka

dulcynea

5 lat temu

Życie nie jest komedią romantyczną , jak byłam młodą dziewczyną wydawało mi się że może być jak bajka . Sama snułam scenariusze , a potem życie mi pokazało czym jest rzeczywistość 🙂

  Aneta

  5 lat temu

  Chyba większość z nas w młodości tak ma, życie poźniej weryfikuje to i dowiadujemy sie jakie jest naprawdę. Ale marzyć tez trzeba 🙂

   linea

   5 lat temu

   Najlepiej to jest twardo stąpać po ziemi. Każdej z nas marzą się romantyczne scenariusze, ale rozczarowania bywają bardzo bolesne.

Mindi

5 lat temu

Tak jest. Oglądając filmy i czytając romantyczne książki marzymy aby życie było sielanką. Nikt nie pokazuje codziennych obowiązków, zwykłych rodzinnych kłopotów, przemęczenia. Taka miłość jak z bajki to tylko w książkach i na początku znajomości. Ale jak się trafi na odpowiedniego partnera to tę miłość zobaczymy w drobnych gestach, ciepłym spojrzeniu, przytuleniu, odpowiedzialności i zaufaniu 🙂

  Aneta

  5 lat temu

  Tak, zycie nie jest komedia romantyczną i jak sie już nie ma lat 18 to dobrze jest mieć tego świadomość. Dla mnie ważne jest to, zebysmy się rozumieli, lubili ze sobą przebywać i zawsze mogli na siebie liczyć, nawet jeśli spotka nas w życiu coś trudnego.

Zostaw komentarz