Kultura Styl życia

Życie seksualne mojej ciotki – Mavis Cheek

życie seksualne mojej ciotki

Życie seksualne mojej ciotki to powieść, która ukazuje specyfikę życia kobiet w latach 60. ubiegłego wieku.  Jest to niezwykle ciekawa opowieść z socjologicznego punktu widzenia, ponieważ  przedstawia chłodne relacje pomiędzy członkami rodziny i małżonkami. Osobom, które wychowały się w późniejszych latach trudno sobie wyobrazić matkę, która swojej córce ani razu nie powiedziała, że ją kocha. W XXI wieku wszyscy zachęcają nas do wyznawania uczuć, otaczania dzieci czułością i miłością.  Aż trudno uwierzyć w to, że w latach 60. niektóre kobiety były tak spragnione miłości, że wychodziły za mąż za pierwszego mężczyznę, który powiedział, że je kocha.

Życie seksualne mojej ciotki to powieść obfitująca w zabawne historie, które dostarczają czytelnikowi zabawy i wzruszeń. Ukazują odwieczny konflikt pomiędzy miłością a chęcią życia na wysokim poziomie.  Główna bohaterka, Dilys, niespodziewanie odkrywa, że idealny świat i dobra materialne nie zastąpią jej prawdziwej namiętności oraz związku pełnego żaru i emocji.

 

Życie seksualne mojej ciotki, czyli historia nieszczęśliwego małżeństwa

Powieść Życie seksualne mojej ciotki rozpoczyna się w 1960 roku, kiedy to 19-letnia Dilys, która na co dzień pracuje w galerii sztuki, poznaje Francisa. Pewnego dnia mężczyzna oświadcza się kobiecie, a ta, pomimo iż go nie kocha, godzi się zostać jego żoną.  Wszystko to zasługa wyznania Francisa. Mężczyzna jest pierwszą osobą, która mówi Dilys, że ją kocha. Wcześniej główna bohaterka nie mogła liczyć na czułe wyznania ze strony rodziców. Dilys zawsze bardzo brakowało zapewnień o miłości, życie uczuciowe jej rodziny przypominało pustynię. Rodzice głównej bohaterki zajmowali się walką o przetrwanie, najważniejsza była dla nich praca zapewniająca środki do życia.  Choć Dilys rozumiała, jak ważne są pieniądze na chleb, nie potrafiła pogodzić się z oziębłością i obojętnością rodziców.

19-latka spragniona miłości decyduje się na krok, co do którego nie jest przekonana. Przyjmuje oświadczyny Francisa i niebawem zostaje jego żoną. Wspólne życie dalekie jest jednak od wyobrażeń Dilys. Choć mąż jest dla niej bardzo dobry i szczodry – płaci rachunki, wręcza drogie prezenty i spełnia jej zachcianki, kobiecie brakuje żaru. W ich małżeństwie na próżno szukać ognia, w sypialni nie ma pożądania, które konsolidowałoby ich relację.  Pewnego dnia życie Dilys zmienia się o 180 stopni, kobieta poznaje młodszego mężczyznę, który okazuje się ognistym kochankiem. Kobieta wdaje się w romans i odkrywa, że jest zdolna do najgorszych oszustw.  Choć kłamstwa nie są niczym dobrym ani chwalebnym, stają się dla Dilys źródłem szokujących odkryć.

Jak romans z młodszym mężczyzną przyczynił się do odkrycia rodzinnych sekretów?

Romans z  młodszym kochankiem to nieustająca próba kamuflażu.  Dilys musi ukrywać swój związek przed mężem, uciekając się do różnych kłamstw, wplątując w nie dalszych członków rodziny, którzy są tego nieświadomi. Jednym z kozłów ofiarnych pada ciotka, która niespodziewanie zjawia się na pogrzebie kuzynki. Jej obecność grozi dekonspiracją.  Dilys nie zamierza do tego dopuścić, dlatego też decyduje się na niezwykle ryzykowny krok. Wprowadza starszą panią w tajemnice swojego związku i erotycznej fascynacji młodszym mężczyzną. Ciotka  rewanżuje się jej intymnym wyznaniem. Jakie tajemnice skrywa starsza pani? Czy jej życie seksualne było równie ekscytujące jak Dilys?

Powieść Mavis Cheek pt. Życie seksualne mojej ciotki możesz wygrać w naszym konkursie.

Komentarze (3)

dulcynea

5 lat temu

Bardzo chciałabym przeczytać tę książkę.
Jak przeczytałam o niej w tym artykule z konkursem nabrałam ochoty.
Nie wiem czy wezmę udział w konkursie, ale z pewnością ją pożyczę w bibliotece. Muszę sobie zamówić 🙂

Zostaw komentarz