inicjacja seksualna

Nie każdy człowiek ma szczęście spotkać odpowiednią osobę w liceum i zakochać się w niej z wzajemnością. Czasem miłość przychodzi nieco później, a wraz z nią inicjacja seksualna. Wprawdzie niektóre osoby nie czekają z nią na osobę, w której się zakochają, ale należy zrozumieć też bardziej wrażliwe jednostki. Warto pamiętać, że w przypadku życia erotycznego obowiązuje zasada: lepiej późno niż wcale. Inicjacja seksualna nigdy nie powinna stanowić blokady, przez którą rezygnujemy z miłości i związku, żeby się nie ośmieszyć.

Prawiczek ma gorzej niż dziewica

Niektóre osoby w młodym wieku zakochują się bez wzajemności. Ich uczucie trwa miesiącami, a nierzadko latami. Zanim ponownie przed kimś otworzą serce, mija sporo czasu. A ten z kolei działa na ich niekorzyść. Gdy wszyscy znajomi mają już pierwszy raz dawno za sobą, osoba, która wciąż czeka na inicjację seksualną, zaczyna wątpić w swoją normalność. Problem ten dotyczy szczególnie mężczyzn, bo w naszym społeczeństwie utarło się, że facet zawsze musi mieć ochotę na seks i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję. Wprawdzie brak doświadczenia kobiety zdradza błona dziewicza, której panowie nie mają i zasadniczo mogą żyć spokojnie, ale istnieją amatorzy takich pań. Podczas gdy prawiczek tylko się frustruje, zaglądając do internetu. Forumowiczki rozprawiają, że z facetami bez doświadczenia seksualnego są tylko same problemy. Taki mężczyzna nie wie, jak sprawić kobiecie przyjemność, poza tym na pewno coś musi z nim być nie tak, skoro żadna go nie chciała. Jest to dość krzywdzące podejście, ponieważ prawiczek może być naprawdę wartościowym mężczyzną, z którym nie tylko da się zbudować związek, ale też osiągnąć orgazm.

Czy prawiczek może być idealnym kochankiem?

Prawiczek tak naprawdę nie musi się bać, że zostanie zdemaskowany. Mężczyźni to prawdziwi szczęściarze, nie tylko nie męczą się z PMS, miesiączką, porodem, ale też nie mają błony dziewiczej. Jeśli facet, który inicjację seksualną ma dopiero przed sobą, przygotuje się do pierwszego razu, nie musi obawiać się negatywnej reakcji ze strony partnerki. Tym, na czym powinien się skupić, zanim pójdzie z kobietą do łóżka, jest poznanie potrzeb płci pięknej. Panie tak naprawdę najwyżej cenią czułości podczas gry wstępnej. Mężczyzna, który wie, że nie należy od razu przechodzić do rzeczy, prędzej zostanie oceniony jako idealny kochanek niż facet z dużym doświadczeniem, ale będący egoistą. O tym, jak należy traktować kobietę, dowiesz się z działu Seks oraz Miłość i związki.

Inicjacja seksualna a budowanie więzi z kobietą

Facet, który zamierza dopiero rozpocząć życie seksualne, powinien przede wszystkim skupić się na budowaniu więzi z kobietą. Gdy trafi na właściwą, taką, która go kocha, nie musi obawiać się, że źle wypadnie. Po pierwsze, zakochane kobiety patrzą na faceta przez różowe okulary. Po drugie, są bardzo wyrozumiałe i ważniejsze jest dla nich uczucie niż wyszukana technika. Mężczyzna powinien pokazać kobiecie, że mu na niej zależy. Rozpocząć erotyczne igraszki od pocałunków i delikatnych pieszczot, które wprawią partnerkę w odpowiedni nastrój. Gdy uda mu się osiągnąć ten cel, ma spore szanse doprowadzić partnerkę do orgazmu i wypaść naprawdę dobrze.

Gdy pierwszy raz budzi strach, zdaj się na instynkt!

Inicjacja seksualna to temat, który budzi spore obawy. Im dłużej zwlekamy z nią, tym trudniej w końcu pójść na całość. Gdy jesteśmy w liceum, nie obawiamy się, co ktoś o nas pomyśli. Po prostu ciekawość jest dużo silniejsza od strachu i po prostu uprawiamy seks. Z czasem jednak, gdy wszyscy znajomi inicjację seksualną mają już dawno za sobą, zaczynamy zastanawiać się, jak wypadniemy. Czy we właściwym momencie staniemy na wysokości zadania i będziemy wiedzieli, co mamy robić. Zapominamy tym samym, że seks w głównej mierze opiera się na uczuciu i instynkcie. To nie są żadne zawody, w których będziemy oceniani za podwójny piruet itp. Nie musimy robić tego wszystkiego, co robią inni. Tak naprawdę każda para może dobrać takie pozycje i okoliczności, w których uprawianie seksu będzie dostarczało jej najwięcej frajdy. Oczywiście obawy te bardziej dręczą facetów bez doświadczenia. W naszej kulturze przyjęło się bowiem, że seks to męska działa. To panowie mają wyjść z inicjatywą i zrobić swoje najlepiej, jak potrafią. To dodatkowo frustruje mężczyznę, który inicjację seksualną ma dopiero przed sobą.

Jesteś wyjątkowy, skoro ona cię pragnie

Lepiej późno niż wcale – zawsze można zacząć uprawiać seks. Nie należy przy tym zaprzątać sobie głowy tym, ilu partnerów miała kobieta, co z nimi robiła, do jakiego rozmiaru itp. jest przyzwyczajona. Skoro chce być z tobą, to znaczy, że jesteś dla niej kimś wyjątkowym. To samo dotyczy zresztą kobiet, choć te na ogół, pomijając sytuację, że trafią na jakiegoś popaprańca, mogą liczyć na wyrozumiałość, to też często boją się jak wypadną. Gdy w głowie pojawiają się czarne myśli, należy je od razu przegonić. Pomyśl, że musisz być wyjątkowa dla tego mężczyzny, skoro on chce uprawiać z tobą seks. Nie mówimy tutaj o patologicznej sytuacji, kiedy jesteśmy tak zdesperowani brakiem doświadczenia seksualnego, że udajemy się na łowy do dyskoteki i swój pierwszy raz przeżywamy w toalecie z byle kim. Mężczyzna, który trafił na kobietę, którą kocha, kobieta, która spotyka się z zadurzonym w niej facetem – oni mogą nie mieć doświadczenia, ale nie mają się czego bać. Partner, który kocha, nie powie w kulminacyjnym momencie – a idź sobie precz, nie chciałem dziewicy/nie chciałam prawiczka, bo to tylko same problemy. Prawdopodobieństwo wyśmiania wzrasta, gdy idziemy do łóżka z kimś przypadkowym, byle tylko pozbyć się „niepotrzebnego balastu”.

Wpadki podczas seksu – jak rozluźnić atmosferę?

W związku z tym, iż seks stanowi spoiwo związku i znacznie zbliża do siebie ludzi, ponadto wpływa pozytywnie na naszą satysfakcję z życia, nie należy z niego rezygnować. To, że dana osoba nigdy go jeszcze nie uprawiała, nie oznacza, że sobie nie poradzi. Każdy człowiek potrafi uprawiać seks, ponieważ rządzi nam instynkt. Oczywiście w miarę upływu czasu można szlifować i poznawać różne techniki, ale z podstawami poradzi sobie każdy. Tak samo jest w przypadku pocałunku, chwycenia za rękę itp. Nawet jeśli przydarzy się jakaś wpadka, wystarczy obrócić ją w żart. Takie rzeczy mają miejsce i nic w tym dziwnego. Podejdź do wpadek w relacjach damsko-męskich tak samo jak do wszystkich innych. Co robisz, gdy na środku ulicy złamie ci się obcas? Śmiejesz się tego w gronie przyjaciółek i zastanawiasz się, jak poradzisz sobie z dojściem do domu. Co robi facet, gdy zepsuje mu się samochód? Próbuje go naprawić, ale też obraca sytuację w żart. Życie uczuciowo-erotyczne to nie jest świat, w którym żyją przybysze z innej planety. Tutaj obowiązują dokładnie te same zasady. Nawet osoby doświadczone zaliczają czasem wpadki, ale potrafią się nimi nie stresować. W końcu można się z nich pośmiać, po czym spróbować raz jeszcze.

Postaw na uczucia i instynkt!

Inicjacja seksualna może mieć miejsce w każdym wieku. Nie przejmuj się tym, że teraz to nawet 13-latki uprawiają seks. Może i to robią, ale czy ty jesteś gorszy lub gorsza przez to, że na właściwą osobę trafiłeś lub trafiłaś dopiero teraz? To żaden wstyd, nie musisz nikomu tłumaczyć się, dlaczego pierwszy raz masz dopiero przed sobą. Nieważne, jakie doświadczenie ma osoba, z którą się spotykasz. Skup się na tym, co do niej czujesz i jak bardzo jej pragniesz, zdaj się na instynkt, nie wstydź się czułości, a pierwszy raz okaże się całkiem przyjemnym przeżyciem. Pamiętaj, że partnerka, która kocha, nie wyśmieje prawiczka. Facet, który kocha kobietę, nie upokorzy jej, gdy dowie się, że jest dziewicą.

Seks jest ważną sferą życia i nie warto z niego rezygnować ze strachu, że się zbłaźnimy. Doświadczona partnerka czy partner pamiętają swój pierwszy raz. Jeśli szczerze kochają i mają w sobie choć odrobinę wrażliwości, z pewnością zrobią wszystko, aby ukochana osoba pozbyła się niepotrzebnego napięcia. W końcu im też ktoś kiedyś pomógł się rozluźnić. Zawsze musi być ten pierwszy raz. Zdaj się na instynkt i po prostu to zrób, gdy trafisz na właściwą osobę i odpowiednie warunki.

Magdalena Kukurowska