Miłość i związki

Jak okazać zainteresowanie kobiecie?

jak okazać kobiecie zainteresowanie

W relacjach damsko-męskich bardzo często jest tak, że obie strony pragną poczuć się wyjątkowo. Kobiety na ogół wyrażają swoje zainteresowanie chęcią ponownego spotkania i utrzymywaniem kontaktu między kolejnymi randkami. Ponadto chcą jak najwięcej wiedzieć o mężczyźnie, z którym się spotykają. Jak okazać zainteresowanie kobiecie, by wiedziała, że nie jest tylko jedną z wielu koleżanek?

Złap ją za rękę

Wiele osób zastanawia się, na jakim etapie znajomości wypada złapać drugą osobę za rękę, aby jej nie spłoszyć. Wbrew pozorom z tym gestem nie trzeba czekać przez wiele tygodni czy miesięcy. Jeśli spotykacie się od jakiegoś czasu, dobrze czujecie się w swoim towarzystwie i nie brakuje wam tematów do rozmów, nie stanie się nic złego, gdy złapiemy drugą osobę za rękę. Jest to jeden z bezpieczniejszych gestów. Ręka bowiem nie jest częścią ciała, która uchodzi za intymną. Gdy poznajemy nową osobę, to witamy się z nią poprzez uścisk dłoni. Na początek można złapać drugą osobę za rękę, aby coś jej pokazać lub dokądś zaprowadzić. Dobrym rozwiązaniem jest też chwycenie jej za rękę na koncercie lub w pubie, gdy przechodzicie obok większej grupy ludzi.

Pocałuj w policzek

Kobiety nie znoszą nachalnych mężczyzn, którzy szybciej włożą ręce pod sukienkę, niż opowiedzą o miejscu, w którym pracują. Nie oznacza to jednak, że nie lubią miłych gestów. Gdy znacie się już od pewnego czasu, przytulacie się na powitanie i pożegnanie, przy następnej okazji możesz pocałować kobietę w policzek. Na pewno nie oberwie ci się za taki miły gest, ponieważ nie ma w nim nachalnego, a wy macie ze sobą dobry kontakt.

Obejmij w pasie

Kobiety nie lubią mężczyzn, którzy obmacują je na początku znajomości – wkładają ręce pod sukienkę, spódniczkę, łapią za udo itp. Jeśli jednak znacie się od pewnego czasu, a kobieta nie protestuje, gdy ją przytulasz, czy łapiesz za rękę, możesz spróbować ją objąć w pasie. Najbardziej sprzyjająca okazja jest wówczas, gdy razem wchodzicie do pubu lub z niego wychodzicie, ale można to też zrobić na moście czy na alejce w parku.

Powiedz jej coś miłego

Kobiety lubią czasem usłyszeć coś miłego. Komplement może dotyczyć wyglądu, ale też cech charakteru czy zachowania w konkretnej sytuacji. Ważne, aby był szczery i choć raz na jakiś czas dotyczył cech zewnętrznych, aby kobieta mogła przypuszczać, że rzeczywiście postrzegasz ją przez pryzmat płci, a nie kumpla rodzaju nijakiego. Panie często zastanawiają się, czy są tylko koleżanką, czy kandydatką na partnerkę.

Regularnie zapraszaj na spotkania

Za każdym razem, gdy mężczyzna przez długi czas nie wychodzi z inicjatywą, zastanawiamy się, o co chodzi. Czy nie jesteśmy dla niego atrakcyjne, znudziłyśmy się, a może po prostu sprawiłyśmy mu przykrość. Bierzemy też pod uwagę opcję, że jest gejem oraz facetem, który widzi w nas wyłącznie fajną koleżankę, z którą czasem można pogadać. Jeśli facet odzywa się od czasu do czasu, to sam strzela sobie w stopę. Gdy kobieta w ogóle nie wie, o co mu chodzi, traci energię na rozmyślania i w rezultacie stoi w miejscu. Regularne spotkania budują więź i ośmielają panie do działania. Im częściej widujemy faceta, tym bardziej chcemy go pocałować czy przytulić się do niego. Nie robimy jednak tego, gdy nie wiemy, o co mu właściwie chodzi, bo widujemy go stanowczo zbyt rzadko i w rezultacie nie bardzo znamy grunt, po jakim stąpamy.

Zawsze odpisuj na wiadomości

Nic tak nie wprowadza mętliku w głowach pań, gdy mężczyzna nie odpisuje na wiadomości lub robi to po kilku dniach. Nie jesteś przywiązany do telefony czy Messengera, ale jak masz chwilkę czasu i widzisz wiadomość, to po prostu odpisz. Nie znasz teraz odpowiedzi na pytanie i nie wiesz, kiedy będziesz miał wolne popołudnie, to napisz: „Mamy teraz sezon urlopowy i nie wiem, kiedy uda mi się wyrwać o normalnej godzinie z pracy. Dam Ci znać, jak będę coś wiedział”. Kobieta rozumie, że nie masz czasu na spotkanie czy rozmowę telefoniczną, ale nie rozumie, dlaczego przez kilka dni nie możesz znaleźć minuty na odpisanie na SMS-a. Gdy kobieta czuje się ignorowana, nie ma ochoty wyjść z inicjatywą. Natomiast gdy kontakt normalnie się rozwija, sama chętnie robi coś miłego.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (5)

Aneta

5 lat temu

Wydaje mi się, ze poza tym czuje sie i widzi, czy ktoś jest zainteresowany nami, czy nie. Nie musi czasem obejmować, ale patrzy tak, ze wiadomo, ze nie jestesmy mu obojetne 🙂

    linea

    5 lat temu

    To prawda. Jak poznałam mojego Ukochanego, to byłam akurat z koleżanką i ona od razu powiedziała mi, że po jego wzroku zauważyła, że się zakochał we mnie 🙂
    A jak na pierwszej randce złapał mnie delikatnie za rękę, to było bardzo miłe 🙂 Tym bardziej, że mnie w nią pocałował 🙂 Prawdziwy dżentelmen 🙂 I tak pozostało do dzisiaj 🙂

dulcynea

5 lat temu

Jakby facet , którym byłabym zainteresowana zachowywał się tak jak radzą w artykule byłby to , po prostu , idealny mężczyzna .
Myślę , że kobieta przy nim mogła by czuć się komfortowo 🙂

Zostaw komentarz