slownik-erotyczny

Chętnie poszerzamy nasze erotyczne horyzonty, ale bardzo w artykułach czy poradnikach często trafiamy na słowa, których nie znamy. My wyjaśniamy ich znaczenie!

Oto przykłady słów związanych z seksem, które możemy spotkać w mowie potocznej czy artykułach poświęconych erotyce.

Afrodyzjak – substancja, która ma pobudzić libido. Afrodyzjaki są naturalne lub syntetyczne. Do najbardziej popularnych należą żeń-szeń, ostrygi czy… seler. W dawnych czasach stosowano sproszkowane jądra zwierząt, które kojarzą się z jurnością i siłą – kozła, bawołu, tygrysa.

Anal, analizm – określenie na seks analny, czyli angażujący odbyt partnera/partnerki. Ta cześć ciała może być sferą erogenną zarówno u mężczyzn, jaki i kobiet, więc partnerzy chętnie ją sobie nawzajem stymulują. Inaczej: miłość grecka.

Bondage – czyli wiązanie rodzaj zabawy erotycznej, w której podstawą jest unieruchamianie partnera, krępowanie go za pomocą sznurka, apaszki, kajdanek. Partnerzy mogą sobie zawiązywać oczy lub kneblować.

BDSM – skrót utworzony z angielskich słów ułożonych parami: BD to wiązanie i dyscyplina (bondage i dyscipline), DS to dominacja i uległość (domination i submission) oraz SM – sadyzm i masochizm. Co ciekawe, niekoniecznie oznacza aktywność seksualną! BDSM to przede wszystkim układ osoba dominująca i uległa, pan i sługa. Partnerzy mogą stale być w tych samych rolach, ale często się zamieniają.

Milena L.