Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Słownik erotyczny

slownik-erotyczny

Chętnie poszerzamy nasze erotyczne horyzonty, ale bardzo w artykułach czy poradnikach często trafiamy na słowa, których nie znamy. My wyjaśniamy ich znaczenie!

Oto przykłady słów związanych z seksem, które możemy spotkać w mowie potocznej czy artykułach poświęconych erotyce.

Afrodyzjak – substancja, która ma pobudzić libido. Afrodyzjaki są naturalne lub syntetyczne. Do najbardziej popularnych należą żeń-szeń, ostrygi czy… seler. W dawnych czasach stosowano sproszkowane jądra zwierząt, które kojarzą się z jurnością i siłą – kozła, bawołu, tygrysa.

Anal, analizm – określenie na seks analny, czyli angażujący odbyt partnera/partnerki. Ta cześć ciała może być sferą erogenną zarówno u mężczyzn, jaki i kobiet, więc partnerzy chętnie ją sobie nawzajem stymulują. Inaczej: miłość grecka.

Bondage – czyli wiązanie rodzaj zabawy erotycznej, w której podstawą jest unieruchamianie partnera, krępowanie go za pomocą sznurka, apaszki, kajdanek. Partnerzy mogą sobie zawiązywać oczy lub kneblować.

BDSM – skrót utworzony z angielskich słów ułożonych parami: BD to wiązanie i dyscyplina (bondage i dyscipline), DS to dominacja i uległość (domination i submission) oraz SM – sadyzm i masochizm. Co ciekawe, niekoniecznie oznacza aktywność seksualną! BDSM to przede wszystkim układ osoba dominująca i uległa, pan i sługa. Partnerzy mogą stale być w tych samych rolach, ale często się zamieniają.

Milena L.

Chętnie poszerzamy nasze erotyczne horyzonty, ale bardzo w artykułach czy poradnikach często trafiamy na słowa, których nie znamy. My wyjaśniamy ich znaczenie!

Kobiety lubią dominować równie często, jak mężczyźni! Jest to aktywność wymagająca bardzo dużego zaufania od obojga partnerów i często poprzedzona jest swego rodzaju umową (na przykład ustala się hasło, które automatycznie kończy zabawę, tzw. safe word, gdy któryś z partnerów poczuje się niekomfortowo).

Cyberseks – wirtualny stosunek za pośrednictwem internetu lub telefonu. Strony opisują swoje doznania erotyczne i wysyłają je sobie w formie maili, odpowiedzi na czacie czy SMSów.

Dewiacja seksualna – odchylenie seksualne od norm moralnych, społecznych, etycznych lub prawnych, które obowiazują w danym społeczeństwie. Dewiant zaspokaja swoje potrzeby erotyczne wykorzystując nietypowe bodźce (na przykład buty na obcasie, miejsca publiczne, zwierzęta) i osiąga spełnienie tylko w ich obecności.

Feeder – mężczyzna, którego podniecają kobiety z nadwagą i chętnie karmi swoją partnerkę. Im większa i cięższa jest kobieta, tym więcej feeder ma satysfakcji. Doprowadza to często do stanu, gdzie kobieta nie potrafi się już sama poruszać i jest całkowicie zdana na łaskę partnera.

Francuski pocałunek – wyjątkowo namiętny rodzaj pocałunku “z języczkiem”. Ma on wyraźne zabarwienie erotyczne i często jest elementem gry wstępnej. Nie mylić z miłością francuską, która oznacza seks oralny.

Milena L.

Chętnie poszerzamy nasze erotyczne horyzonty, ale bardzo w artykułach czy poradnikach często trafiamy na słowa, których nie znamy. My wyjaśniamy ich znaczenie!

Galerianka – określenie młodej dziewczyny, która świadczy usługi seksualne w zamian za kupowanie jej markowych ubrań, perfumów, torebek czy sponsorowanie wakacji. Najsmutniejsze jest, że same dziewczęta nie widzą tego jako prostytucji (bo przecież prostytucja jest za pieniądze), a raczej uważają, że są bardzo zaradne i sprytne.

Kuguar – kobieta w średnim wieku, która zachowuje się jak mężczyzna, zaspokajając swój apetyt seksualny w drapieżny sposób, szukająca kontaktów jedynie z dużo młodszymi partnerami. Początkowo określenie pejoratywne, w ciagu paru lat stało się symbolem kobiety świadomej swej seksualności, atrakcyjności i otwarcie mówiącej o potrzebach seksualnych.

Lubrykant – środek, który służy do nawilżania okolic intymnych, by ułatwić wprowadzenie członka do pochwy lub odbytu. Mogą być naturalne, które uwalniają się pod wpływem podniecenia seksualnego, lub syntetyczne, które mogą również pełnić funkcję olejków do masażu.

Masochizm – czerpanie satysfakcji seksualnej z tego, że ktoś nas krzywdzi – nie tylko fizycznie, ale również psychicznie.

MILF – skrót od angielskich słów tworzących zdanie, które w luźnym tłumaczeniu znaczy mamuśka, która budzi podniecenie. Poprzez mamuska rozumiemy dojrzałą kobietę – na przykład kuguara.

Milena L.

Chętnie poszerzamy nasze erotyczne horyzonty, ale bardzo w artykułach czy poradnikach często trafiamy na słowa, których nie znamy. My wyjaśniamy ich znaczenie!

Oral, seks oralny – stymulowanie genitaliów za pomocą ust i języka, inaczej – fellatio, miłość francuska.

Palcówka – stymulacja sfer erogennych (głównie łechtaczki i pochwy) partnerki palcami – masowanie, pocieranie, szturchanie. Jest to jedna z głównych form masturbacji kobiecej.

Petting – osiąganie satysfakcji seksualnej, bez uprawiania seksu. Partnerzy mogą się nawzajem głaskać, pieścić, całować, jednak nie następuje penetracja.

Punkt G – Znajduje się ok. 3-5 cm wewnątrz pochwy, na jej przedniej ścianie między kością łonową a szyjką macicy. Stymulacja punktu G może doprowadzić kobietę do bardzo intensywnego orgazmu.

Sadyzm – czerpanie przyjemności (nie tylko seksualnej) z krzywdzenia innej osoby. Często występuje w sypialni z masochizmem partnera.

Mamy nadzieję, że nasz słowniczek przybliżył Wam pewne pojęcia związane z seksem. Pamiętajcie, że kto nie pyta, ten nie wie!

Milena L.

Komentarze (8)

stazyz

11 lat temu

Wow, nie jest ze mną tak źle:) Z nowych słówek (których nie znałam) znalazłam trzy…warto się edukować na bieżąco:) a nie świecić oczami:):)

pati25

11 lat temu

Fajny ten słowniczek.Dużo w nim znanych haseł i zwwrotów erotycznych.Chętnie jest sobie je przypomnieć

Mindi

11 lat temu

Słówka częściowo nie znane, ale jest wiele słówek potocznych, których tu nie ma a których używają kochający się 🙂

dulcynea

11 lat temu

Z zainteresowaniem zapoznałam się ze słowniczkiem.
Dużo zwrotów pochodzących z angielskiego .
Pamiętam będąc nastolatką ,jak pierwszy raz czytałam „Sztukę kochania ” Wisłockiej , Ona namawiała do tworzenia takich naszych ,polskich zwrotów . Ale chyba nam ( Polakom) to się nie udało?!

filodendron

11 lat temu

Zauważyłam ,że kobiety są bardziej otwarte w używaniu takiego ,naukowego słownictwa. Uśmiałam się ,gdy zamiast słowa ” penis” usłyszałam słowo „męskość” . Kobiety mówia np.macica i się tego nie wstydzą ,nie nazywają jej swoją „kobiecością” .

Zostaw komentarz