Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Gra wstępna

gra-wstepna

Miałam ostatnio okazję usłyszeć smutne świadectwo zakochanej w cudzoziemcu Polki, która stwierdziła, że jej zdaniem najpopularniejsza gra wstępna Polaków ogranicza się do zdjęcia bielizny…

Zdanie, którego nie można do końca traktować serio, ma jednak w sobie wiele prawdy,
ponieważ za mało czasu poświęcamy na pobudzenie zmysłów przed stosunkiem.

Przykładowo w seksie tantrycznym (o którym piszemy w kolejnej odsłonie cyklu) ok. godzinę czasu poświęca się na samą kontemplację nagości i własnych ciał – na długo przed przystąpieniem do pocałunków czy pieszczot.

Kobiety potrzebują z reguły dłuższego czasu na przygotowanie do odbycia satysfakcjonującego stosunku. W tym czasie wnętrze pochwy nawilża się, ujście jej zwęża się, następuje powiększenie łechtaczki itp. Wyzwalające się wówczas w mózgu substancje ułatwiają kobietom uwolnić się od myślenia o tym co „tu i teraz”. Dla pań to naprawdę niezbędne elementy, bez których trudno mówić o odczuwaniu przyjemności, dlatego “gra wstępna” dla kobiety powinna wynosić ok. pół godziny.

Napiszmy to wprost, zdrowemu mężczyźnie do podniecenia, umożliwiającego odbycie stosunku, wystarcza kilka minut, a często nawet sam widok partnerki lub myśl o zbliżeniu. To z tego powodu czasem nie uwzględniają naszych potrzeb, nie posądzajmy ich więc o egoizm, lecz porozmawiajmy, powiedzmy o tym, czego potrzebujemy, czego pragniemy…

Joanna P

Miałam ostatnio okazję usłyszeć smutne świadectwo zakochanej w cudzoziemcu Polki, która stwierdziła, że jej zdaniem najpopularniejsza gra wstępna Polaków ogranicza się do zdjęcia bielizny…

Szkoła uwodzenia

Jak sama nazwa wskazuje „gra wstępna” powinna być zabawą, przyjemnością dla obojga partnerów. To dlatego warto zacząć ją już w ciągu dnia np. wysyłając gorącego SMS-a, który sprawia, że partner z niecierpliwością będzie oczekiwał spotkania.

Uwodź, uwodź i jeszcze raz uwodź – seksualne napięcie możecie zwiększać wiele godzin tak, by spełnienie było długo wyczekiwaną chwilą.

W łóżku nie spieszcie się, możecie np. wykonać sobie nawzajem masaż zwykły (zwróć uwagę na jego indywidualne strefy erogenne) lub z użyciem gadżetów: kostki lody, słodkiego owocu, czekolady.

Poczytaj wcześniej o grach erotycznych, przygotuj się… pamiętaj, że samo spełnienie to tylko chwil, ale jego intensywność uzależniona jest od narastającego wcześniej pożądania.

Joanna P

Komentarze (6)

GloriaVictis

12 lat temu

Hahaha Mjbz-ko idąc dalej tym tropem wychodzi na to, że jesteś też gejem, no chyba, że Pan Punk odkryje w sobie spory pierwiastek kobiecości 😉

filodendron

12 lat temu

Gdy trzeba uciekać się do gadżetów , oznacza to, że miłość i namiętność się skończyły. Wspominając młodzieńcze uniesienia, nawet nie myślało się o tych zabawkach. Przychodzi jednak wraz z upływem czasu wzajemne znudzenie i zanik atrakcyjności i ludzie się wspomagają, bo muszą. Najbardziej śmieszy mnie to wysyłanie Sms-ów,by przygotować upojną noc.

Zostaw komentarz