Boże Narodzenie 2018 Styl życia

Święta a początek znajomości z mężczyzną

święta a początek znajomości z mężczyzną

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, czyli święta szczególnie lubiane przez Polaków.  To doskonała okazja, aby spędzić czas ze swoją rodziną.  Ale czy tylko z nią? Święta a początek znajomości z mężczyzną – czy ten wyjątkowy czas można spędzić też z nim? Jeśli tak, to jak podejść do sprawy od strony logistycznej?

Święta a początek znajomości z mężczyzną – czego nie robić?

Kobiety często są otwarte na spędzanie Bożego Narodzenia z mężczyzną, który jest im bliski, nawet jeśli nie są parą lub ich związek trwa bardzo krótko. To rozwiązanie ma jednak swoje wady. Przede wszystkim może wystraszyć faceta. Po pierwsze, on jeszcze nie poznał twoich rodziców, babci oraz pozostałych członków rodziny. Z pewnością będzie skrępowany, gdy rzucisz go na głęboką wodę. Po drugie, on może uznać, że w ten sposób wymuszasz na nim deklaracje i w ogóle nie liczysz się z jego uczuciami.  Mężczyźni nie chcą zostać splątani przez bluszcz.  Po trzecie, stawiasz zarówno swoją rodzinę, jak i jego w niezręcznej sytuacji.

Nie musisz go poznawać z rodzicami, aby razem z nim spędzić Wigilię

Jeśli święta przypadają na początkową fazę relacji z mężczyzną, nie oznacza to,  że nie możesz ich spędzić z facetem. Możecie do tego podejść w sposób zdroworozsądkowy. Co to oznacza w praktyce? Jeśli powiesz mężczyźnie, że chcesz z nim spędzić święta, z pewnością obudzisz w nim odruch obronny. On wystraszy się takiego wyznania.  Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś spotkała się z nim w Wigilię rano lub po południu, spędziła miło czas, a nawet zjadła z nim coś w rodzaju obiadokolacji wigilijnej.  Jeśli się porozumiecie w tej kwestii, możesz przynieść z domu ciasta lub pierożki. Gdy on mieszka sam lub zostaje w mieszkaniu sam na święta, z pewnością nie będziecie czuli się skrępowani, spędzając w ten sposób część Wigilii.  Nie zmuszasz go do żadnych deklaracji, nie stresujesz, przedstawiając rodzinie. Jednak spędzasz z nim czas w miłej atmosferze.  W wielu polskich domach wieczerza wigilijna rozpoczyna się o 19, a nawet o 20. Jeśli tak jest także u ciebie, możecie umówić się chociażby na 14 i spędzić ze sobą własną, alternatywną Wigilię.  Wszystko oczywiście zależy od dwóch czynników. Od tego, czy on ma na to ochotę – pamiętajmy, że wspólnie spędzona Wigilia to miłe przeżycie, ale nigdy nie traktuj go jako deklaracji. Równie istotna jest twoja relacja z rodziną. Jeśli masz wyluzowanych rodziców, którzy nie będą marudzili, że w Wigilię nie poświęcasz im należytej uwagi i wymigujesz się od gotowania, to możesz spędzić popołudnie z facetem, z którym się spotykasz.

Boże Narodzenie też możesz spędzić z nim

Pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia również nie musi oznaczać siedzenia z rodziną przy stole przez 24 godziny na dobę.  Jeśli twoi rodzice są normalnymi ludźmi, to zrozumieją, że chcesz wyjść z domu, żeby spotkać się jeszcze z kimś innym.  W święta możesz wyjść z mężczyzną na spacer po mieście, obejrzeć z nim film u niego w mieszkaniu, jeśli Boże Narodzenie spędza sam, a nawet zjeść razem z nim kolację lub słodki podwieczorek. To naprawdę nie jest niczym niestosownym. Pytanie tylko, czy on też tego chce i będzie miał ochotę spotkać się z tobą w któryś ze świątecznych dni? Dobrze, aby on wykazał wstępne zainteresowanie wspólnym spędzaniem czasu w Boże Narodzenie. Wtedy można coś zaproponować i poczekać na odpowiedź.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz