przed świętami

Kobiety miewają różne pomysły. Zwykle chcą dobrze, ale często ich postępowanie daje odwrotny od zamierzonego skutek. Jeden tekst może wprowadzić faceta w zakłopotanie, a święta sprzyjają niezręcznym sytuacjom. Poznajcie zatem 5 rzeczy, których facet nie chce usłyszeć przed świętami, szczególnie jeśli mowa o dość świeżej relacji.

Chodźmy na zakupy

Wspólne, przedświąteczne zakupy to zajęcie dla pary z dłuższym stażem czy rodziny. Nowy związek nie jest powodem, dla którego musimy ciągnąć naszego faceta na maraton po centrach handlowych. Nie każdy mężczyzna lubi zakupy, a już szczególnie w gorącym okresie przedświątecznym, gdzie nie brakuje tłumów. Na zakupy możesz pójść sama, z mamą czy koleżankami, tym bardziej, jeśli planujesz kupić świąteczne prezenty.

Pomóż mi wybrać sukienkę

Rozumiemy, że stylizacja na wigilijną kolację czy Sylwestra jest niezwykle ważna, ale bez przesady. Nie musisz prosić faceta, by biegał z tobą po sklepach odzieżowych i szukał idealnej kreacji. Zdecydowanie lepiej doradzi ci przyjaciółka czy chociażby koleżanka z pracy. Facet stwierdzi, że we wszystkim ci ładnie, co z pewnością nie ułatwi wyboru świątecznej sukienki. A tym większe będzie wrażenie, jeśli pokażesz się w niej dopiero przed wszystkimi gośćmi. Facet oniemieje z wrażenia, a ty nie odpędzisz się od spojrzeń i komplementów.

Powiedz, co mi kupiłeś

To tekst małej dziewczynki, która z niecierpliwością czeka na prezent. Dorosła kobieta nie zadaje takich pytań. Po pierwsze nie wypada. Nie masz pewności, czy facet zamierza wręczyć ci jakikolwiek podarunek na święta. Po drugie, nie chcesz chyba zepsuć sobie niespodzianki tuż przed gwiazdką.

Pocałujmy się pod jemiołą

W wielu świątecznych filmach zauważymy motyw z jemiołą. Para zupełnie przypadkiem spotyka się pod wiszącą gałązką. Tradycja nakazuje pocałunek, co wygląda bardzo romantycznie, ale tylko w filmach. Taka propozycja, rzucona w stronę faceta może go onieśmielić, tym bardziej, jeśli jesteśmy w miejscu publicznym. Nie każdy może mieć ochotę na pocałunek pod jemiołą, więc darujmy sobie takie propozycje.

Spędzisz święta z moją rodziną

świętaW przypadku nowego związku, święta spędzane  z którąś z rodzin są dość kłopotliwe, szczególnie wtedy, gdy takie spotkanie rodzinne miałoby być tym pierwszym. Już sam taki pomysł może okazać się niezbyt trafiony. Para ma jeszcze czas na takie rodzinne wydarzenia. Święta, a zwłaszcza kolacja wigilijna jest zwykle czasem dla rodziny, podobnie jak pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Zaproszenie na rodzinne święta może być dla faceta kłopotliwe. Jeśli znacie się dość krótko, facet będzie stresował się z powodu takiego pomysłu. Może czuć się w obowiązku kupna prezentów itp. A nie chcesz chyba, by poczuł się nieswojo. Lepiej wcześniej ustalić wspólnie, jak zamierzacie spędzić nadchodzące święta, niż decydować za kogoś.

Katarzyna Antos