Kobieta i mężczyzna Psychologia

Myśl jak facet

myśl jak facet

Faceci są skomplikowani. Aż dziwi fakt, że jeszcze nie powstała masa prac naukowych na ten temat. Może ktoś potrzebuje tematu na doktorat? Nie wiemy do końca co siedzi w ich umysłach, ale od wieków staramy się to rozgryźć. Postanowiłyśmy pół żartem, pół serio wcielić się w rolę mężczyzny. Myśl jak facet i zobacz jakie to proste!

O czym myślą faceci?

Zastanawiamy się, umieramy wręcz z ciekawości o czym myślą faceci. Co czują i czy tęskno wspominają nas kobiety. Niestety nie posiadamy super mocy czytania w cudzych myślach, więc trudno nam zgłębić takowe informacje. Jednak życzliwi przedstawiciele płci męskiej mogą nam w tym pomóc. Widzimy jak zachowują się nasi faceci, przyjaciele czy znajomi, więc pewien obraz już mamy. Może by tak wcielić się w faceta? Zamienić się choć na chwilę umysłem i zacząć myśleć tak jak on i postępować identycznie? Co wy na to?

Nie bądź zbyt wylewna

Zapewne zauważyłyście, że faceci raczej nie są zbyt ekspresyjni, jeśli chodzi o stronę uczuciową. Nie są wylewni, często ukrywają swoje uczucia. Kobiety wręcz przeciwnie, nie potrafią tłumić w sobie emocji i mają wewnętrzną potrzebę podzielenia się nimi z otoczeniem. Ma to swoje plusy i minusy. Jednak panowie zupełnie nie przejmują się tym, że nie należą do typów romantyka. Swoją drogą, gdzie podziali się tacy mężczyźni? Czyżby wyginęli razem z dinozaurami? Śmiemy twierdzić, że najwidoczniej ich era dawno dobiegła końca. Skoro facet nie potrafi okazywać uczuć, ty też nie musisz tego robić. Skoro jego to nie interesuje, najwidoczniej nie jest ciebie wart.

Nie czekaj, tylko działaj jak facet

Facet nie zastanawia się, czy odpisać na wiadomość, czy zadzwonić. To my drogie panie godzinami analizujemy wszystkie za i przeciw. Może najwyższa pora, by zacząć działać, bo biernością nic tym nie wskóramy. Nie chodzi tu o desperackie zachowanie, ale o konkretne działanie. Napisz, zadzwoń, co ci szkodzi? Najwyżej szybciej otrzymasz odpowiedź, ewentualnie facet nie odbierze, nie odpisze. Będziesz miała pewność, na czym stoisz. A nie warto się zatrzymywać, przed tobą wspaniała droga i to ty decydujesz którą podążysz. Szkoda twojego cennego czasu i szans, które możesz przeoczyć.

Olej to!

zachowaniePanowie są mistrzami w olewaniu kobiet i ucieczką przed problemami. Nie mają na tyle dużo odwagi, by rozprawić się z nimi raz na zawsze. Myśl jak facet i olej temat. Najwyraźniej nie jest godny uwagi. Godne podziwu, a może chamskie zachowanie? To już zostawiamy waszej ocenie drogie panie. Wiedźcie tylko jedno – czasem nie warto się starać, skoro nie przynosi to oczekiwanych efektów. W końcu niejeden facet żyje na naszej planecie.

Katarzyna Antos

Komentarze

dulcynea

5 lat temu

Ja , chyba , właśnie zachowuję się jak facet .
Jestem zmęczona pracą , nowymi wymaganiami , pogodą , problemami życia codziennego.
I ażeby odreagować staram się niczego nie analizować , robię czego ode mnie oczekują , nie roztrząsam . Ale nie , powiem, że olewam 🙂

Zostaw komentarz