Boże Narodzenie 2018

Jak zapakować prezenty na święta?

prezenty na święta

Prezenty to jeden z przyjemniejszych aspektów świąt Bożego Narodzenia. Kupione czy zrobione własnoręcznie upominki należy odpowiednio zapakować. Już sama otoczka będzie pięknym elementem dekoracyjnym pod naszą choinką. Jak zapakować prezenty na święta?

Świąteczne prezenty

Podarunki mogą mieć różne kształty i wielkość, co bywa niekiedy problematyczne przy pakowaniu. W sklepach dostępne są gotowe pudełka czy torebki prezentowe. Jednak to rozwiązanie dla tych, którzy idą na łatwiznę. Odrobina kreatywności i chwila czasu sprawi, że nasze prezenty mogą być wyjątkowo i oryginalnie zapakowane. Nie jest to trudne, a efekt z pewnością zaskoczy bliskich. Gwarantujemy, że aż żal będzie rozpakowywać świąteczne prezenty. Pora więc na krótką lekcję efektownego pakowania!

Prezent ze stroikiem

Miłośnicy natury i ekologicznych rozwiązań ucieszą się z prezentu, przystrojonego żywymi gałązkami choinki, plastrami pomarańczy czy szyszkami. W tym celu musimy przygotować mini stroik, który będzie naszą dekoracją. Wystarczy mała gałązka iglaka, szyszka czy laska cynamonu. Gałązki związujemy sznurkiem lub drucikiem. Klejem na gorąco możemy przykleić szyszkę czy plastry zasuszonej pomarańczy. Przygotowany mini stroik przewiązujemy wstążką lub dratwą. Teraz możemy owinąć nasz pakunek w papier, może być to zwykły szary papier. Wstążką przewiązujemy prezent, doczepiamy karnecik z imieniem i gotowe. Takie paczuszki będą pięknie prezentowały się pod żywą choinką. A stroiki z rozpakowanych już prezentów możemy ułożyć na świątecznym stole, koło talerzy.

Paczka z pomponem

Zamiast tradycyjnej kokardy, oryginalny będzie pompon, który łatwo zrobić. Potrzebujemy włóczki, najlepiej wełny w dwóch kontrastowych kolorach. Na święta polecamy czerwony i biały lub zielony i biały. Takie zestawienie kolorystyczne będzie idealne, szczególnie w kompozycji z szarym lub białym papierem. Włóczkę owijamy sobie np. wokół ręki, po czym łapiemy z jednej strony i związujemy. Im więcej włóczki, tym bardziej efektowny pompon. Drugą stronę przecinamy i otrzymujemy niestandardowy dodatek do prezentu. Pompon przymocowujemy do wstążki lub włóczki, którą owijamy prezent.

Świąteczny ślad

Doskonałym pomysłem na oryginalne zapakowanie prezentów będzie zabawa ze stemplami. Z gumki, przymocowanej do ołówka możemy wyciąć małe serduszko, które zamoczone w farbie, odbijamy na wcześniej opakowanym podarunku. Z ziemniaka wytniemy choinkę czy gwiazdę, które równie atrakcyjnie ozdobią nasz prezent. Wtedy wystarczy tylko dodać delikatną wstążkę i prezent będzie gotowy do wręczenia.

Taśmą malowane

Do pakowania prezentów przydadzą się kolorowe taśmy ozdobne, które dostaniemy w większości sklepów papierniczych. Taśmą wystarczy okleić prezent. Możemy stworzyć wzór kratki, czy z jednej strony pudełka przykleić kilka pionowych pasków. To niezwykle prosty sposób, a wygląda całkiem nieźle.

Gazetowy zawrót głowy

Stare czasopisma mogą przydać się w efektownym zapakowaniu prezentów. Niewielkie pudełko obklejamy stronami z tekstem. Przewiązujemy jednokolorową wstążką – zieloną czy czerwoną i mamy pięknie zapakowany prezent, w dodatku przy wykorzystaniu recyklingu.

Prezent w worku

świętaNietypowe kształty, butelki czy inne tego typu przedmioty, w prosty i szybki sposób zapakujemy za pomocą tkanin czy celafonu. Jeśli nie chcemy, by prezent był widoczny spod przeźroczystej folii, użyjmy kolorowej bibuły lub papieru. Swoją rolę doskonale spełni także zwykłe płótno lub kolorowe tkaniny ze świątecznym motywem. Materiał zbieramy tak, by móc go przewiązać, do czego warto użyć ładnej wstążki lub koronki. Połączenie szarego płótna z bielą koronki zapewni nam prezent w iście rustykalnym stylu. Jako dodatek, możemy pokusić się o przymocowanie jodłowej czy świerkowej gałązki.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

dulcynea

6 lat temu

Bardzo lubię pięknie zapakowane prezenty.
To wielka przyjemność otrzymać paczuszkę , które wygląda ładnie i estetycznie.
To przyjemnie , że ktoś robiąc nam niespodziankę bardzo się postarał.

pati25

6 lat temu

Każdy lubi dostawać i dawać prezenty.Często mamy problem z zapakowaniem prezentu.Pomogą nam w tym przedstawione pomysły

Zostaw komentarz