Boże Narodzenie 2018 Styl życia

Jak ubrać się na Wigilię firmową?

Jak ubrać się na Wigilię firmową

Wigilie firmowe w ostatnich latach stają się coraz popularniejsze. Zwyczaj ich organizacji przywędrował do nas z Zachodu i zadomowił się na dobre. Jak ubrać się na Wigilię firmową?

Jaki zawód wykonujesz?

Wszystko zależy od tego, gdzie jest organizowana i w jakiej branży pracujesz. Jeśli wykonujesz wolny zawód – dziennikarka, informatyczka, możesz sobie pozwolić na dowolny strój. Nie masz ściśle określonego dress code`u. W przypadku imprez prawników i lekarzy obowiązują jednak pewne zasady. Strój powinien być elegancki, może to być np. ołówkowa spódnica i biała lub błękitna bluzka.  Jeśli idziesz do restauracji, to tutaj także lepiej założyć ołówkową lub rozkloszowaną sukienkę w odcieniach czerwieni, butelkowej zieleni czy granatu.

Na Wigilię firmową w biurze możesz ubrać się bardziej casualowo

Na Wigilię firmową organizowaną w biurze można przyjść bardziej na luzie. Np. założyć dopasowane spodnie i ładny sweterek np. z koronką. Góra nada całości bardziej uroczysty charakter, jednocześnie wpasujesz się w atmosferę wydarzenia. Możesz do firmy założyć też spódniczkę, jednak tutaj bardziej sprawdzi się rozkloszowana połączona z kolorową bluzeczką, nie elegancką bluzką.  Dopuszczalne są także zwykłe, dzianinowe sukienki, które nie mają nic wspólnego z eleganckimi kreacjami na wieczorne wyjścia.

Wigilijne kolory: czerwień i butelkowa zieleń

Wigilia firmowa to dobra okazja do przemycenia odrobiny koloru. Możesz założyć na nią czerwoną kreację, ożywi twarz i sprawi, że nikt nie przejdzie obok ciebie obojętnie. To iście bożonarodzeniowy kolor. Kojarzy się z mikołajkami.

Dość popularna jest także butelkowa zieleń nawiązująca swoim kolorem do choinki.  To wspaniały odcień, który pasuje rudym i brunetkom o jasnej karnacji. Jest elegancki, ale też pozwala się wyróżnić w tłumie.

Coś dla miłośników klasyki

Granat jest opcją bezpieczną. Jeśli masz nadwagę i chcesz zatuszować ten mankament, to granatowe ubrania cię odchudzą.  Poza tym sprawdza się w środowiskach, gdzie obowiązuje ścisły dress code – prawnicy, lekarze, bankierzy.

Komentarze

Zostaw komentarz