filmowe Boże Narodzenie

Czym byłyby święta bez klimatycznych filmów? Każdego roku, stacje telewizyjne serwują nam typowo bożonarodzeniowe projekcje, wśród których nie brakuje tych doskonale nam znanych. Filmowe Boże Narodzenie nie musi ograniczać się jedynie do Kevina czy Grincha.

Filmy na Boże Narodzenie

Świąteczne filmy mają swój urok. Być może dla niektórych są przesadzone, szczególnie gdy telewizje emitują je już w październiku czy listopadzie, ale nie można odmówić im całej otoczki świąt, na którą czekamy. Piękne dekoracje, wzruszające i zabawne historie – właśnie to chcemy oglądać. Coroczne oglądanie filmu Kevin sam w domu to dla wielu osób tradycja, ale my mamy parę innych propozycji, które warto zobaczyć.

Listy do M.

Zaczynamy od polskiej produkcji i wielkiego hitu kinowego. Listy do M. przyciągnęły do kin prawdziwe tłumy, stając się jedną z najlepszych polskich komedii minionych lat. Z taką obsadą sukces był murowany. W filmie możemy zobaczyć Maćka Stuhra, Romę Gąsiorowską, Tomasza Karolaka, Agnieszkę Dygant, Piotra Adamczyka i wiele innych, równie znanych aktorów. Śmieszne sceny i ciekawie złożona historia, której postacie są ze sobą w jakiś sposób powiązane, tworzą jedną, spójną całość, którą ogląda się z czystą przyjemnością. A dla zachwyconych mamy kolejną część, gdzie poznajemy dalsze losy filmowych bohaterów. Takie produkcje możemy oglądać z całą rodziną. Gwarantujemy, że podczas seansu nie zabraknie śmiechu i wzruszenia.

Holiday

Film ma już dekadę, a wciąż jest z chęcią oglądany, nie tylko od święta. Miłośnicy komedii romantycznych będą zachwyceni. Już sama obsada zachęca do oglądania. Jud Law, Jack Black, Kate Winslet i Cameron Diaz są warci tego, by zasiąść przed ekranem. Kobiety postanawiają zamienić się na święta domami, by uciec od problemów i mieć chwilę czasu dla siebie. Zaczynają przygodę, której długo nie zapomną. Nowe miejsce, ludzie i problemy, w które się angażują. Doskonała gra aktorska, ciekawa oprawa i przyjemny seans gotowy.

Zastępstwo z niespodzianką

Czy można zakochać się w kimś, kogo zna się tylko z listów? Korespondencyjna znajomość trwająca lata doczekała się spotkania na żywo, ale jak to w życiu bywa, czasem zbyt je komplikujemy. Bohaterowie postanawiają na spotkanie wysłać swoich przyjaciół, w końcu tak będzie bezpiecznie. Szkopuł w tym, że obydwoje wpadają na ten genialny pomysł. W pewnym sensie oszukują samych siebie, ale dzięki temu dają też szansę na miłość swoim bliskim. Alternatywna historia dla portali randkowych. Jest świąteczny klimat, są zabawne sytuacje i miłość, jako główny motyw.

Święta na piątkę

Świąteczne przyjęcia to tradycja dużych firm. Organizatorka tego typu wydarzeń dostaje zadanie, które jest nie lada wyzwaniem. Szefowa przedstawia ją swojemu synowi, który ma pomóc w organizacji całego przedsięwzięcia, co na początku nie podoba się dziewczynie. Bajkowy klimat świąt, rodzinne wspomnienia sprzed lat i kiełkujące uczucie. W końcu w święta wszystko jest możliwe, nawet to, co z pozoru wydaje się być nieosiągalne.

Świąteczny pocałunek

Kolejny film romantyczny i historia z motywami Kopciuszka. Młoda, zdolna dziewczyna zostaje asystentką najbardziej znanej projektantki w mieście, która ma na celu udekorowanie domu swojego partnera. Wcześniej dochodzi do pocałunku podczas balu maskowego. Nic nie dziej się przez przypadek. Czy szefowa okaże się zła, niczym macocha z Kopciuszka? I kto w tej historii poczuje prawdziwą magię świąt? Warto obejrzeć, jeśli lubicie romantyczne opowieści w klimacie Bożego Narodzenia.

Święta Thomasa Kinkade’a

Film jest idealny dla miłośników sztuki. Opowiada o inspiracjach amerykańskiego malarza i pokazuje jego drogę do wielkiej kariery. Piękna historia, która zaczęła się od obrazu, a właściwie muralu, w rodzinnej wiosce. Duża dawka inspiracji, walka o dom i aura świąt. Wzruszający obraz, który koniecznie trzeba zobaczyć. W rolę matki Thomasa wciela się Marcia Gay Harden, laureatka Oscara, więc tym bardziej jest to godzien uwagi film.

Boże NarodzenieFilmowe Boże Narodzenie nie musi ograniczać się do tych samych produkcji, oglądanych od lat. Być może polecane przez nas filmy zainspirują was, skłonią do refleksji czy zwyczajnie wywołają uśmiech na twarzy. Z pewnością wprowadzą w świąteczny klimat i umilą oczekiwanie na zbliżające się wielkimi krokami święta.

Katarzyna Antos