Psychologia

5 oznak, że z tym mężczyzną możesz zbudować przyjaźń

przyjaźń damsko męska

Przyjaźń damsko-męska istnieje, ale na pewno jest trudniejsza do zbudowania od przyjaźni z drugą kobietą.  Gdy spotykasz się z Anią lub Kasią, wiesz, że ona naprawdę cię lubi i nie ma wobec ciebie niecnych intencji.  Natomiast przyjaźń damsko-męska jest obciążona sporym ryzykiem. Jedna  ze  stron może z czasem nabrać ochoty na coś więcej – związek lub seks. W związku z tym należy zachować wzmożoną czujność. Przedstawiamy 5 oznak, że z tym mężczyzną możesz zbudować przyjaźń.

Wspólne imprezy nie zakończyły się niczym więcej

Znasz go od pewnego czasu, wielokrotnie piłaś z nim mocniejszy alkohol do białego rana, ale mimo to nigdy nic się nie wydarzyło. To znak, że między wami nie ma chemii. Bardzo lubicie swoje towarzystwo, macie wiele tematów do rozmów, wspieracie się w trudnych chwilach i razem świętujecie swoje sukcesy. Jednak między wami nie ma pociągu fizycznego, a co za tym idzie wasza znajomość nigdy nie zmieni charakteru na uczuciowo-erotyczną.

 

5 oznak, że z tym mężczyzną możesz zbudować przyjaźń. Wspólne spanie bez seksu

Po imprezie on u ciebie nocował, spaliście w jednym łóżku, ale nie uprawialiście seksu ani on do tego nie dążył. To znak, że łączy was czysta przyjaźń. Możecie nadal spotykać się i zwierzać sobie z intymnych przeżyć. To człowiek, któremu możesz zaufać w 100%.  Jeśli wspólne spanie nie obudziło w nim instynktu samca alfa, to takie zjawisko nigdy nie będzie miało miejsce, a ciebie to cieszy, bo w końcu zależy ci na prawdziwej przyjaźni.

On przytula cię bez pretekstu

Pamiętasz, jak późną wiosną wracaliście  z klubu mocno objęci. Był to czysto przyjacielski gest. Żadne z was nie dążyło do niczego więcej. On po prostu po przyjacielsku obejmował cię w pasie, żeby było wam cieple lub żeby łatwiej wracało ci się do domu w wysokich obcasach.

Otwarcie mówi ci o kobietach, które go interesują

Twój przyjaciel otwarcie mówi o kobietach, które go interesują. Czasem wręcz prosi cię o radę ws. związanych z flirtem i zdobywaniem pań. Jeśli swobodnie rozmawiacie nt. relacji damsko-męskich, to znak, że łączy was wyłącznie bliskość duchowa, ale fizyczna nigdy was nie połączy.

Kibicuje ci w relacjach z innymi mężczyznami

Prawdziwy przyjaciel będzie ci kibicował, gdy w klubie spotkasz jakiegoś przystojniaka. Pomoże ci wręcz go zaczepić, powie ci, co masz zrobić, gdy twój związek znajdzie się na zakręcie. Prawdziwy przyjaciel też szczerze doradzi ci, gdy zobaczysz, że twoja relacja z facetem jest jakaś dziwna i nietypowa.  Jeśli uzna, że ten gra na dwa fronty lub cię spławia, będzie z tobą bezwzględnie szczery. Jeśli natomiast dostrzeże aspekt, który ty powinnaś poprawić, to też ci to powie wprost.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz