Miłość i związki

Czy ona mnie tylko lubi, czy mam szanse na coś więcej?

czy ona mnie tylko lubi

Mówi się, że kobiety są skomplikowane i ciężko zrozumieć motywy ich postępowania. Zdaniem mężczyzn wiele z nas postępuje irracjonalnie, przez co trudno im połapać się w naszych rzeczywistych zamiarach.  Nic dziwnego, że panowie niemal na każdym forum internetowym pytają, czy ona mnie tylko lubi, czy mam szanse na coś więcej? Jak odróżnić koleżeńskie nastawienie kobiety od pociągu fizycznego?

Mężczyźni często zastanawiają się, czy kobieta, z którą się umawiają i rozmawiają, traktuje ich tylko jak dobrego kolegę, czy dostrzega w nich faceta, z którym mogłaby stworzyć relację uczuciowo-erotyczną.  Trzeba przyznać, że czasem trudno połapać się w tych  subtelnych różnicach, ponieważ kobieta zainteresowana mężczyzną stara się unikać gestów jednoznacznie świadczących o pociągu fizycznym. Panie nie inicjują pocałunków, nie biorą  pierwsze za rękę etc., nie mówią, co chciałyby zrobić z facetem w łóżku. Jak zatem poznać ich zainteresowanie?

Martwi się o ciebie

Kobieta, której zależy na facecie, naprawdę się o niego martwi.  Gdy tylko coś złego dzieje się w jego życiu – problemy zdrowotne, niesnaski w pracy etc., dopytuje, jak się sprawy mają.  Owszem, panie martwią się też o swoich kolegów, ale o mężczyznę, który je interesuje, niepokoją się trochę mocniej i chcą mu pomóc.

Jej przyjaciółki znają cię z jej opowieści

Panie, gdy są zainteresowane facetem, chętnie opowiadają o nim swoim przyjaciółkom. Nie robią tego w przypadku zwykłych kolegów, których tylko lubią. Jeśli zatem jej koleżanki sporo o tobie wiedzą, to znaczy, że wpadłeś jej w oko. Inaczej nie uczyniłaby z ciebie fascynującego tematu do rozmów w gronie przyjaciółek.

Pyta cię o różne rzeczy i traktuje jako autorytet w pewnych dziedzinach

Kobieta, która traktuje faceta jako autorytet w pewnych dziedzinach i to właśnie do niego zwraca się z zapytaniami z prośbą o radę, raczej widzi w nim mężczyznę niż kolegę. Do kumpla pisze się krótko i konkretnie. A do faceta, na którym nam zależy, w nieco bardziej zawoalowany sposób, aby dać mu do zrozumienia, że postrzegamy go jako znawcę motoryzacji etc.

Czy ona mnie tylko lubi, czy mam szanse na coś więcej? Denerwuje się, gdy nie masz dla niej czasu

To, że kolega nie ma dla nas czasu, potrafimy jakoś przeżyć. Naprawdę nie robimy mu z tego powodu awantur, ani nie czynimy wyrzutów. Jednak, gdy mężczyzna, który wpadł nam w oko, nie umie wygospodarować dla nas choć jednego wolnego wieczoru, to zaczynamy się denerwować i zwyczajnie mu to wypominamy.

Stara się, żeby większość rozmów była zabawna

Kobieta, która traktuje faceta jak kumpla, pisze do niego, żeby pożalić się na pracę, problemy z przyjaciółką, urlopem etc. Jeśli widzi w nim jednak mężczyznę, stara się unikać narzekania i skupia się na przyjemniejszych aspektach życia.

Chce się z tobą często widywać

Kobiety, gdy spotykają mężczyznę, który je pociąga fizycznie, chcą się z nim często widywać. W przypadku kolegów nie mają tego rodzaju potrzeb. Natomiast atrakcyjny facet jest tym, z którym chcemy spędzać jak najwięcej czasu.

Zawsze szybko odpisuje na wiadomości

Kobieta zainteresowana facetem zawsze szybko odpisuje na wiadomości. Nie zostawia odpowiedzi na później, ponieważ nie chce, żeby mężczyźnie zrobiło się przykro. Poza tym jest ciekawa, czy rozmowa będzie miała swój ciąg dalszy. Jeśli tak, to jaki.

Nie przeszkadza jej mały dystans

Gdy widzimy w facecie tylko kolegę, to staramy się, aby pomiędzy nim a nami zawsze był zachowany pewien dystans. Natomiast mężczyzna, który nam się podoba, może zbliżyć się do nas na tak bliską odległość, że dosłownie się o nas ociera podczas spaceru.

W obecności faceta zawsze stara się dobrze wyglądać

Kobiety lubią dbać o siebie i kupować sobie nowe ubrania, niemniej na spotkanie z kolegą ubierają się po prostu ładnie. Gdy wychodzą z mężczyzną, który budzi ich zainteresowanie, spędzają przed szafą naprawdę sporo czasu, zanim wybiorą odpowiednią sukienkę. Słuchają też aluzji faceta, który mówi o swoich ulubionych częściach garderoby. To w gruncie rzeczy bardzo prosty test. Wystarczy powiedzieć, że chciałbym zobaczyć cię w szortach, czerwonej bluzce czy obcisłych jeansach i poczekać na reakcję. Zainteresowana kobieta następnym razem założy jedną z tych rzeczy.

Dodaj komentarz