Gdy pojawia się problem... Seks

Mój mąż mnie nie pociąga

moj-maz-mnie-nie-pociaga

Z biegiem czasu nawet najbardziej płomienne uczucie ustępuje przyzwyczajeniu i wygodzie. Czasem jednak zniechęcenie do kontaktów fizycznych z partnerem może być prawdziwym utrapieniem. Z czego ono wynika i jak mu zaradzić?

Nasze libido naturalnie obniża się wraz z wiekiem i bardzo zależy od poziomu hormonów. Jednak nie zawsze utrata zainteresowania partnerem wynika z właściwości organizmu. vSeks u kobiet tkwi przede wszystkim w głowie, a dopiero później objawia się fizycznie*.

Mąż mi się nie podoba

Wszyscy się zmieniamy – przybieramy na wadze, zmieniają się nam rysy twarzy, mężczyzna może zacząć się garbić, łysieć… Dojrzali mężczyźni, którzy mają problemy ze zdrowiem, mogą nieatrakcyjnie pachnieć. Bardzo często też zdarza się, że chodzą po domu w jednych, dziurawych spodniach i nie pozwalają sobie ich odebrać.

To wszystko sprawia, że przestajemy widzieć w drugiej osobie interesujący obiekt seksualny. Coraz częściej myślimy o partnerze w pogardliwy, podszyty złością sposób, możemy nawet użyć określeń takich jak „stary kapeć” czy „dziad”.

Należy pamiętać, że mężczyźni lubią się starać i imponować. Jeśli Twój brak zainteresowania seksem z mężem wynika tylko z tego, że przestał Ci się podobać, zachęć go do zrobienia rzeczy, w których jest naprawdę dobry i które kiedyś Ci imponowały. Bardzo pomaga też fakt, że zaczniesz dbać bardziej o siebie – to często działa mobilizująco na panów, którzy chcą dorównać swojej ambitnej partnerce.

Joanna Pastuszka-Roczek

Z biegiem czasu nawet najbardziej płomienne uczucie ustępuje przyzwyczajeniu i wygodzie. Czasem jednak zniechęcenie do kontaktów fizycznych z partnerem może być prawdziwym utrapieniem. Z czego ono wynika i jak mu zaradzić?

Mąż mnie brzydzi

Nie każde małżeństwo jest udane, ale jeśli zaczynamy się wzdrygać przed dotykiem drugiej osoby, to problem tkwi głęboko i jest naprawdę sporych rozmiarów. U jego podłoża leży niechęć, rozczarowanie, frustracja, uczucie uwięzienia w związku. Brzydzimy się osób, których naprawdę nie lubimy.

Niestety, tego problemu nie rozwiążemy bez porządnej terapii małżeńskiej, w przeciwnym razie niechęć będzie się pogłębiać. W konsekwencji możemy czuć, że przegraliśmy życie, złość, która przerodzi się w agresję wobec innych osób (np. wobec dzieci, sąsiadów).

Nie czuję takiej potrzeby

Zbliżenie powinno być radosnym spotkaniem dwojga ludzi, którzy okazują sobie miłość, przywiązanie, czułość. Niekoniecznie trzeba od razu przeżywać rozkosze jak z kart książkowych romansów, ale sam kontakt z kimś bliskim powinien dostarczyć nam radości. Jeśli nie mamy takiej potrzeby, a nadal lubimy swojego partnera i uważamy go za przystojniaka, to przyczyna braku pożądania może leżeć w naszym ciele.

Zmieniamy się przez całe życie – także w okolicach intymnych. Jeśli stosunek jest bolesny, nieprzyjemny, możemy podświadomie wyciszać apetyt na seks.

W takim wypadku należy udać się do lekarza i dokładnie zbadać przyczyny tego stanu rzeczy: może cierpisz na suchość pochwy, masz jakąś infekcję.

Joanna Pastuszka-Roczek

Z biegiem czasu nawet najbardziej płomienne uczucie ustępuje przyzwyczajeniu i wygodzie. Czasem jednak zniechęcenie do kontaktów fizycznych z partnerem może być prawdziwym utrapieniem. Z czego ono wynika i jak mu zaradzić?

Kolejną fizyczną przyczyną niskiego libido może być niski poziom hormonów. Jest to dość częsta przypadłość wśród kobiet przechodzących menopauzę. Brak estrogenu negatywnie wpływa na nasze potrzeby. Tu z pomocą przyjdą nam fitohormony, HTZ i odpowiednia porcja ćwiczeń.

Na samym końcu zostawiłam najbardziej osobistą przyczynę. Jest nią depresja. Kobieta może czuć się nieatrakcyjna, boi się upływu czasu, jej nastrój powoli obniża się do łagodnej melancholii.

Jeśli z jakiegoś powodu tracimy zainteresowanie seksualne partnerem, należy zawsze znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy. Być może jest to oznaką dużo poważniejszych kłopotów.

Joanna Pastuszka-Roczek

Komentarze (6)

elle@elle

5 lat temu

oczywiscie zgadzam sie w pelni z serenada bo w tym caly jest ambaras zeby dwoje chcialo naraz i to chodzi glownie w tym wszystkim !

serenada0

7 lat temu

Do rozwiązania tego typu problemów potrzebne są obie osoby , jedna z nich ich nie rozwiąże bez pomocy partnera (ki )

pati25

8 lat temu

Ciekawy artykuł.Nawet w najlepszym związku nadchodzi taki czas,gdy nie mamy ochoty na seks.Przyczyny niechęci bywają różne.Warto zatem poznać przyczynę

mejgosia

8 lat temu

Właśnie ocieram sie o ten problem i z zaciekawieniem przeczytałam artykuł! Mój mąż jest bardzo ,,temperamentny ” i zawsze gotowy , a ja ….niestety ostatnio mu nie dorastam do pięt! Wspominam nasze intymne życie i aż mnie trzęsie,że coś jest nie tak! W moim przypadku to na pewno wina hormonów, ale nie przypuszczałam ,że to tak negatywnie działa! Złapałam sie na tym ,że cieszy mnie , gdy mąż idzie do pracy na nocną zmianę!:( Jeszcze niedawno było to nie do pomyślenia!:'( No cóż wspomagam się pyłkami kwiatowymi w Femalu, zobaczymy czy mi się polepszy! (LOL)

Tess

8 lat temu

Winę za zaniedbania mężczyzn przypisuję mediom, które tylko trąbią, że kobieta ma zabiegać o mężczyznę. Nigdy nie było wzmianki o tym, że mężczyzna musi starać się o względy kobiety jak i dbać o zdrowie jak i higienę. Proszę o kolejny artykuł skierowany do mężczyzn co powinni zrobić, żeby kobiety nie czuły do nich niechęci 🙂

Zostaw komentarz